Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Походження і розвиток української мови

Походження і розвиток української мови

Назва:
Походження і розвиток української мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,60 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Походження і розвиток української мови


СЛОВА ЗБИРАЮТЬСЯ НА ВІЧЕ
До найкоштовніших надбань кожного народу на-лежить мова. Тому й називаємо це надбання рідна мова. Рідна, як мати, як Батьківщина, як усе найдо-рожче серцю Мова— найбільший духовний скарб у якому народ виявляє себе творцем, передає нащад-кам свій досвід і мудрість, перемоги і славу, культуру і традиції, думи і сподівання. Рідним словом народ ,збагачує також світову культуру? Слово — наше повнокровне життя, невмируще джерело поступу цьо-го невичерпного джерела мовець здобуває не Тільки знання про навколишній світ, і моральні і естетичні оцінки та уподобання .Український народ творив свою мову упродовж віків, заносячи до мовної скарбниці добірний нектар слова невтомно запалював у слові незгасний вогонь думки і почуття, вічність праці і мрії .Колективна пам'ять народу-творця береже слово, а в ньому — і своє безсмертя. У слові рідної мови захована немовби якась таємнича сила, що в неповторному поєднанні звуків несе чарівну мелодію мови і нази-ває щось зрозуміле всім( І не тільки називає, я й передає найтонші відтінки "переживань і мислі .Мова — дивосвіт, духовна планета, на якій живе виплекана людиною незліченна кількість слів. Скільки ж слів створив наш народ? Чи спроможні ми порахувати усі слова?.. На жаль, ніхто не відпо-вість на питання: скільки ж слів у сучасній україн-ській мові? Не відповість навіть найталановитіший мовознавець. Це важко зробити з багатьох причин. Хоча б тому, що мова формувалася упродовж віків, завжди відгукуючись на зміни в житті. Кожне поко-ління отримує цей неоціненний скарб від своїх попе-редників, збагачує його і передає нащадкам. Ота пре- дивна рівновага відносної стабільності і вічного руху витворює з мови найдосконаліше знаряддя нашого мислення й почуття, найвитонченіший інструмент зростання. То хіба ж спроможні ми порахувати усі слова, наявні в сучасній українській мові?! Це і за-гальновживані слова літературної мови, і терміни різ-них наук, і діалектні та застарілі слова... До того ж повсякчас народжуються нові слова. Ні, бажання перелічити усі слова нездійсненне! \
Проте визначити кількість слів і передовсім літературної мови — намагалися і намагаються ба-гато мовознавців. Особливо це цікавить словникарів, які присвячують життя укладанню словників. Зі всієї нескінченної кількості слів вони добирають тільки якусь її частину. Словникарі неначебто скликають слова на віче, куди приходять найкращі, найдобірніші представники словесного океану. Найважливіші з-поміж словників словники тлумачні — це немов велетенські аудиторії, де обрані словникарями слова збираються на вічну раду. Тут присутні насамперед загальновживані слова — своєрідний авангард слів. Але в мові багато й інших, зокрема спеціальних і діа-лектних, слів. Якщо вони мають велике поширення у художніх творах, науково-популярній літературі, у пе-ріодичній пресі і розмовному мовленні, то здобудуть шанс також потрапити на це специфічне віче.
Спроби зібрати найкраще, найцінніше з океану слів української мови робилися здавна. Українське словникарство має істо-рію. З-поміж усіх словників, що побачили світ у до-жовтневий час, вирізняється славнозвісний «Словник української мови» за редакцією Бориса Грінченка. Словник було видано на початку нашого століття. Він містить близько 70 тисяч слів. Це найвидатніше досягнення українського дожовтневого словникарства, найповніша на свій час видрукувана мовна скарбниця нашого народу. Словник і досі знаний як словник Грінченків, словник залюбленого у народне слово письменника, який з великою сум-лінністю зібрав усе найдобірніше з живої української мови. Він не втратив свого значення й дотепер.
Вершиною ж українського словникарства став одинадцятитомний «Словник української мови» — перший тлумачний загальний український словник. Його опубліковано в 1970—1980 роках. Створення цієї найбільшої мовної скарбниці нашого народу є творчим подвигом українських радянських мовознавців, гідним внеском у національну куль-туру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Походження і розвиток української мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок