Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> реферат: ВИКОРИСТАННЯ ТВОРЧОСТІ В. СУХОМЛИНСЬКОГО НА УРОКАХ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

ВИКОРИСТАННЯ ТВОРЧОСТІ В. СУХОМЛИНСЬКОГО НА УРОКАХ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ / сторінка 2

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ ТВОРЧОСТІ В. СУХОМЛИНСЬКОГО НА УРОКАХ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,92 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Людина живе не самою лише працею. Радощі праці відкриваються перед нею тільки тоді, коли їй доступні і дорогі радощі, культурні цінності й духовні блага — художня література, музика, живопис, спорт, подорожі («Серце віддаю дітям»).

•Прочитайте речення. Передайте своїми словами розуміння його змісту. Зробіть синтаксичний розбір речення.

Життя повинне переконувати, що лінощі й недбальство зачиняють двері для того, що доступне працьовитому й старанному.

•Прочитайте. Визначте стиль. Які засоби виразності, емоційності використані у тексті? Поясніть розділові знаки.

Тонке відчуття краси природи, захоплення нею — джерело радості буття і розуміння цінності життя. Краса природи — мати доброти і сердечності. Замилування кущем шипшини, на якому палають червоні ягоди, стрункою яблунькою, на якій залишилось кілька пожовклих листків, кущем помідорів, обпалених диханням першого заморозку, — все це пробуджує в людини лагідне, дбайливе ставлення до живого, прекрасного («Серце віддаю дітям»).

•Прочитайте текст. Визначте, до якого стилю він належить. Назвіть характерні ознаки цього стилю. Поясніть уживання розділових знаків.

Юні мої друзі, щадіть серце і виховуйте почуття. Пам'ятайте, що в наш час людина з кожним роком усе більше відчуває вплив навколишнього середовища. В ідеї — людина людині друг, товариш і брат — закладено глибокий зміст. Бути другом — це значить утвер-джувати в собі людяність.

У тебе будуть діти, пам'ятай: від того, як маленька дитина ставиться до птахів, квітів, дерев, залежить її ставлення до людей («Серце віддаю дітям»).

•Перепишіть, поставивши розділові знаки. Визначте мовні засоби, що об'єднують речення в зв'язний текст. До якого типу мовлення належить цей уривок?

Пам'ятай, що двадцять мільйонів кращих синів нашої Батьківщини загинули, оберігаючи тебе. Мільйони матерів не знають, де поховані їхні діти. В щасливий день свого життя прийди на могилу героїв. Схили голову, поклади квіти.

Пам'ятай, що у кожного народу є своя святиня — герої, які віддали життя за щастя людства («Листи до сина»).

•Прокоментуйте погляди В.Сухомлинського на речі, про які говориться в тексті. Зробіть синтаксичний розбір кожного речення.

Мене дуже хвилює споживацьке ставлення деякої частини нашої молоді до духовних цінностей, особливо до музики. Не хочуть вчитися грати на скрипці або на кобзі, не хочуть співати. Насолоджуються музикою, записаною на плівці. Натиснув на кнопку — і музика є, не треба вчитися, не треба думати. Так легко дійти до повного отупіння («Листи до сина»).

•Прочитайте текст, визначте, до якого стилю він належить. Поясніть розділові знаки в тексті. Розберіть за будовою виділені слова.

Якщо людину з дитинства виховують на красі, на хороших книгах, якщо у неї розвивається схильність до переживань, захоплення красою, то навряд чи вона стане людиною розбещеною, безсердечною.

Краса, а над усе художні цінності, виховують витончену натуру, а чим витонченіша натура, тим гостріше людина сприймає світ і тим більше може дати світу («Листи до сина»).

•Прочитайте текст. Замисліться над змістом прочитаного. Які, на вашу думку, були стосунки В.Сухомлинського із його сином. Визначте стиль тексту й тип мовлення. Зробіть (усно) пунктуаційний аналіз,

Пам'ятай, що Батьківщина — це твоя колиска, твій дім, джерело твого щастя. Це земля твоїх предків, на якій пролито багато крові і поту. В рідному домі буває і добре, і погане. Якщо ти бачиш погане — не забувай, що це погане в твоїм домі. Над злом в рідному домі злорадствує тільки підла людина. Не відвертайся від зла, зроби так, щоб замість зла в твоєму рідному домі було добро. Ти маєш право говорити про зло в рідному домі тільки тоді, коли ти зробив щось хороше. Право сказати одне слово про погане добувається десятком добрих справ («Листи до сина»).

•Прочитайте текст. Дайте йому заголовок. Поясніть значення слів любов і кохання, яка відмінність між ними? Поясніть уживання тире, лапок.

Кохання — це насамперед відповідальність за ту людину, яку ти покохав, за її долю, за її майбутнє. Кохати — це значить віддавати коханому сили своєї душі, творити для коханого щастя.

Пам'ятай, що від характеру ставлення чоловіка й жінки до шлюбу, залежить моральна чистота твого життя, сину. Як вогню остерігайся «досвіду» в коханні. Чисте кохання приносить юнаку змужніння, легковажне кохання робить його розбещеним. Немає спеціальної «науки кохання», пам'ятай — це наука людяності.

Кохання — найважливіший екзамен людяності.

•Визначте синтаксичні одиниці зв'язного тексту. Які засоби використовуються для об'єднання речень у складне синтаксичне ціле? До якого типу зв'язної мови належить текст?

Ти чуєш прислів'я «Життя прожити — не поле перейти». В тому, яка людина в сімейному житті, виявляється її справжнє моральне обличчя. На жаль, немало в нашому суспільстві людей, які поза сім'єю видають себе за борців за високі ідеали, а в сім'ї — дрібні егоїсти і деспоти.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ ТВОРЧОСТІ В. СУХОМЛИНСЬКОГО НА УРОКАХ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок