Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Речения з однорідними членами (без сполучників і зі сполучниками а, але,і), кома між однорідними членами

Речения з однорідними членами (без сполучників і зі сполучниками а, але,і), кома між однорідними членами

Назва:
Речения з однорідними членами (без сполучників і зі сполучниками а, але,і), кома між однорідними членами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,36 KB
Завантажень:
519
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Урок
Речения з однорідними членами (без сполучників і зі сполучниками а, але,і), кома між однорідними членами


Тема: РЕЧЕНИЯ З ОДНОРІДНИМИ ЧЛЕНАМИ (БЕЗ СПОЛУЧНИКІВ І ЗІ СПОЛУЧНИКАМИ А, АЛЕ, І), КОМА МІЖ ОДНОРІДНИМИ ЧЛЕНАМИ
Мета: навчити учнів розрізняти однорідні члени речення (головні і другорядні), виділяти їх у зв'язному висловлюванні; моде-лювати схеми речень з однорідними членами; формувати загальнопізнавальні вміння визначати вид однорідних чле-нів речення, аналізувати зв'язок між ними (сполучниковий чи безсполучниковий), правильно інтонувати речення з од-норідними членами; розставляти розділові знаки між одно-рідними членами, з'єднаними сполучниками а, але, і; роз-вивати творчі вміння реконструювання двох простих речень на одне з однорідними членами, відтворювати деформова-ний текст із реченнями з однорідними членами; за допомо-гою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу сприяти морально-етичному розвиткові особистості.
Правопис: кома між однорідними членами речення.
Внутрішньопредметні зв'язки:
Лексикологія: засвоєння нових слів, добір синонімів, робота з тлумачним словником.
Орфоепія: формування вмінь правильного наголошення слів.
Граматика: способи вираження означення, додатка й обставини різ-ними частинами мови.
Культура мовлення і стилістика: додержання правильної інтонації в ре-ченнях з однорідними членами.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної діяльності
Психологічна настанова й внутрішня мотивація щодо вивчення теми «Речення з однорідними членами». Ознайомлення учнів із ходом на-вчальної діяльності.
III. Повідомлення теми, мети й завдань уроку. Оголошення епіграфа уроку
Як тебе прославити, рідна земле?
Не одною квіткою звалювати, не одним кущем чи деревом, а всю тебе показати,— широку, прекрасну й родючу?
(К. Білокур)
IV. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок п'ятикласників
Робота з текстом (спостереження над реченнями з однорідними членами у зв'язному висловлюванні)
> Прослухати текст. Визначити тему й основну думку висловлювання. Дібрати до тексту заголовок.
Благословенним і чарівним уважається той край, де барвінок росте. А росте він у Карпатах, Лісостепу, Західному Поліссі, переважно в дубо-вих та дубово-грабових лісах.
Прекрасна, осяйна це рослина. Вічнозелений чагарничок на постій-но ввійшов у побут, звичаї та обряди нашого народу. Коли розливалися весняні води, дівчата на Україні починали співати веснянки. Наставала радісна, бентежна пора оновлення в природі, воскресіння зелен-квіту, пробудження нових почуттів у людських серцях, надій і сподівань. І се-ред пісень цієї пори — чимало про барвінок.
Рослина ця не тільки декоративна, пісенна, а й цілюща. Згадки про її лікарські властивості сягають сивої давнини. Барвінок був відомий ан-тичним лікарям (А. Кондратюк).
> Пригадати з уроків української мови в початкових класах, які чле-ни речення називаються однорідними. Виписати з тексту речення з однорідними членами. Визначити їх вид (означення, додаток, об-ставина).
V. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
Проблемна демонстрація навчального матеріалу на основі зв'язного висловлювання
1. Прочитати текст. Визначити стиль і тип мовлення. Знайти у тексті непоширені речення. Накреслити їх схеми.
ТИХО В ЛІСІ ВЗИМКУ
Тихо і спокійно зимового дня в лісі. Стоять стрункі, високі, нерухо-мі дерева зі сніговими шапками. Чути, як дятел стукає по стовбурі дуба. Це він шукає жучків і комах під корою. От щось зашепотіло. Пробіг зай-чик, сів під дубом і оглянувся. Десь на ставку тріснула крига. Щось за-дзвеніло, заспівали синички і горобці. Впала сніжинка на кущ шипши-ни (За В. Сухомлинським).
2. Розглянути схеми. Поставити запитання до виділених слів (робота з опорною схемою).
Коментар учителя. Однорідними називаються члени речення, які від-повідають на одне і те ж питання і відносяться до одного й того самого члена речення. Однорідні члени не залежать один від одного і з'єдну-ються між собою за допомогою:
а) інтонації переліку або протиставлення і сполучників;
б) тільки інтонації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Речения з однорідними членами (без сполучників і зі сполучниками а, але,і), кома між однорідними членами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок