Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Скачати безкоштовно: РЕЧЕННЄВОТВІРНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПРЕДИКАТА “СКЛАДАТИСЯ”

РЕЧЕННЄВОТВІРНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПРЕДИКАТА “СКЛАДАТИСЯ” / сторінка 7

Назва:
РЕЧЕННЄВОТВІРНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПРЕДИКАТА “СКЛАДАТИСЯ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
2) введення у структуру речення описових предикатів, функція яких у публіцистичних й офіційно-ділових текстах, на думку М.В.Всеволодової, полягає у підсиленні значущості повідомлюваного, наголошенні предикатного компонента [2, с. 444], напр.: Національна система середньої освіти в Україні має у своєму складі 21,6 тис. загальноосвітніх навчальних закладів, у т. ч. 14,9 тис. – у сільській місцевості (Система освіти України // Офіційний сайт Міністерства освіти і науки України: www.education.gov.ua); Крім того, ми [представники концерну “Правекс”] добре володіємо всіма механізмами, оскільки в складі концерну “Правекс” є і власний банк, і страхова компанія, і холдінг, і юридичні, і брокерські фірми (Урядовий кур’єр. – 2000. – 29 лютого);

3) конверсивні структури, які відрізняються напрямом відношення, тобто тим, ціле чи частини обирає мовець як “вихідний пункт” повідомлення, напр.: Законодавство України про інформаційні агентства складають Конституція України, закони України "Про інформацію", "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про телебачення і радіомовлення", "Про державну таємницю", цей Закон, інші законодавчі акти України, міжнародні договори в галузі свободи слова та інформації, ратифіковані Україною (Про інформаційні агентства. Закон України № 74/95-ВР від 28 лютого 1995 року) ↔ Законодавство України про інформаційні агентства складається з Конституції України, законів України "Про інформацію", "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про телебачення і радіомовлення", "Про державну таємницю", цього Закону, інших законодавчих актів України, міжнародних договорів в галузі свободи слова та інформації, ратифікованих Україною.

Отже, відношення цілого і його складників може зазнавати у свідомості мовців різноманітних інтерпретацій, що знаходить відображення у функціонуванні трьох моделей речень з предикатом складатися. У мовленні кваліфікація складу предмета або явища об’єктивної дійсності залежить від комплексу чинників, з-поміж яких найважливішими виявилися реальний стан речей, знання мовця про світ, тематичні групи імен, що виступають обов’язковими компонентами речення. Широкий спектр ситуацій, які репрезентують висловлення з цим дієсловом, засвідчує практично необмежене його використання на позначення холо-партитивного відношення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: РЕЧЕННЄВОТВІРНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПРЕДИКАТА “СКЛАДАТИСЯ”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок