Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Ділова документація

Ділова документація

Назва:
Ділова документація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,39 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Ділова документація


Класифікація ділових паперів. правила написання тексту документів
І. Класифікація ділових паперів
Офіційно-ділова сфера діяльності суспільства знаходить найповніше відображення у документах. Документ (від лат. documentum — повчальний приклад, взірець, доказ) — це діловий папір, що закріплює інформацію про факти, події, явища об'єктивної дійсності та розумової діяльності людей.
Документи поділяються на види за різними ознаками.
За стадіями виготовлення розрізняють:*
оригінали;*
копії.
Оригінал офіційного документа — перший або єдиний його примірник. Копія точно відтворює текст оригіналу, а також усі реквізити. Виготовляється вона рукописним, машинописним або іншим способом. Копія обов'язково має у верхньому правому куті позначку "Копія", завіряється підписом посадової особи. В юридичному аспекті оригінали і копії є рівнозначними.
За ступенем гласності документи бувають:*
звичайні;*
для службового користування (ДСК);*
таємні та ін.
За місцем складання документи поділяють на:*
внутрішні, які фіксують внутрішні питання підприємства і не виходять за його межі;*
зовнішні, тобто вхідна та вихідна документація. За авторством розрізняють такі документи:*
службові (офіційні);*
особисті.
Службові документи створюються в організаціях, установах, на підприємствах службовими особами. Особисті документи пишуться громадянами поза сферою їхньої службової діяльності.
За технікою відтворення розрізняються документи:*
рукописні;*
відтворені механічним способом.
За змістом документи поділяють на:*
організаційні (положення, інструкції, директиви, правила, статути тощо);*
розпорядчі (постанови, ухвали, рішення, розпорядження, накази, вказівки тощо);*
довідково-інформаційні (пояснювальні та доповідні записки, службові листи, телеграми, телефонограми, оголошення, запрошення, довідки, акти, плани роботи, звіти, доповіді тощо);*
документи колегіальних органів (протоколи);*
документи особового складу (автобіографії, резюме, характеристики, особові листки, трудові книжки, особові картки, трудові угоди, контракти);*
особисті офіційні документи (доручення, розписки, заяви, пропозиції, скарги, заповіти).
За формою документи поділяються на:*
трафаретні (стандартні, регламентовані);*
індивідуальні (нестандартні, нерегламентовані).
Трафаретні документи відображають регулярну виробничо-управлінську ситуацію і складаються за однаковими зразками. Як правило, в них використовуються типові слова і вирази. При складанні таких документів можуть використовуватися бланки — друковані стандартні форми, що заповнюються конкретними даними. Трафаретні документи мають найвищий рівень стандартизації.
Індивідуальні документи створюються для вирішення конкретної, часто нестандартної, ситуації, вони передбачають більший вибір слів і конструкцій, способу викладу, тобто характеризуються низьким рівнем стандартизації.
Далі розглядатимуться документи, які передбачають словесну творчість автора, мають низький рівень стандартизації.
II. Вимоги до тексту документів
Будь-який службовий документ належить до офіційно-ділового стилю. Це означає, що у ньому мають реалізовуватися такі загальні особливості цього стилю, як стислість і нейтральність викладу. Важливими вимогами до тексту документів є також достовірність, повнота, точність, переконливість.
Стислість документа забезпечується відсутністю у ньому зайвої інформації, зайвих слів тощо. Всі частини тексту мають стосуватися суті справи, що викладається у ньому.
Нейтральність викладу є нормою ділового етикету і означає, що мовні засоби, використовувані у документі, не повинні вказувати на почуття та емоції автора. Нейтральність тексту створюється різними мовними засобами. На рівні лексики ця риса виявляється у використанні нейтральної, або міжстильової, лексики, а також певної термінології. Текст документів не повинен містити стилістично знижених або емоційно-експресивних слів (просторіччя, жаргонізми, діалектизми, іменники і прикметники із суфіксами суб'єктивної оцінки, вигуки тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ділова документація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок