Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> реферат на тему: Розвиток мовлення на кожному уроці

Розвиток мовлення на кожному уроці / сторінка 3

Назва:
Розвиток мовлення на кожному уроці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,00 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Як потрібно сказати? (Ведмідь великий, а зайчик маленький.) Порівняйте за цією ж ознакою лисичку та їжачка.
На уроках варто вчити дітей вживати сполучники і частки як засіб увиразнення мовлення.
Наприклад. Погляньте на цей малюнок і графічну модель речення та складіть своє речення.
Вчимося висловлюватися реченнями у процесі виконання вправ.
Вправа. Доберіть по кілька слів, відповідаючи на запитання.
Який? | Що робить?
Вітерець
Промінець
Яка?
Травичка
Квітка
Уроки з математики варто інтегрувати з природознавством.
Наприклад. Каліграфічна хвилинка.
Пишемо цифру 1.(1 га дерев хвойних порід затримує за рік до 40 т пилу.)
Пишемо: 40. Збільшимо у 10 разів.
Пишемо: 400. (А 1 га листяних затримує майже 100 т пилу.)
Пишемо: 100. Зменшимо у 100 разів.
Пишемо: 1.
Група інформаторів, яка заздалегідь готується до уро-ку, допомагає учням розв'язувати цікаві задачі з природ-ничим змістом.
Задача. Як ви гадаєте, скільки років живуть птахи?
Ластівка — 9 років, шпак — на 10 років більше, ніж ластівка, полярна качка — у три рази більше від ластівки. Свійський голуб — на 8 років більше за полярну крачку, страус може прожити на 15 років більше від голуба, а беркут — на 39 років більше за страуса.
(Шпак — 19 р., полярна крачка — 27 р., голуб — 35 р., страус — 50 р., беркут — 80 р.).
Інформатори розповідають, що цікавого дізналися про цих птахів.
На уроках художньої праці можна впроваджувати інформаційні хвилинки, використовувати загадки, казки тощо.
ТЕМА. З'єднання деталей з тканини Будиночок для голок
Жили собі три голки, три сестри. Старша голка була дуже цікава — завжди встромляла свого носа в будь-яку щілину. Середня —дуже непосидюча, весь час стрибала, жодної хвилини не могла посидіти спокійно. Й обидві не товаришували з ниткою.
А молодша дружила з ниткою і завжди була зайнята,, різними справами: шила, пришивала, зашивала, штопа-ла. Дивно, але нитка у неї не плуталась, і сама голка за-лишалась тонкою.
Якось старша голка встромила свого тонкого носа в таку вузьку щілину, що він там надломився. А серед-ня так стрибнула, що опинилась між дошками підлоги та там і залишилась.—
Але ж так і я можу загубитися, — подумала молод-ша сестра, залишившись одна-однісінька. І вирішила вона побудувати собі будиночок.
Спочатку голка попросила ножиці вирізати з тканини два однакові кружечки, а потім іще один, але менший — з картону. Вона швиденько прошила один кружечок з тканини по краю швом «вперед голку» і, підклавши вати й кружечок з картону, затягла нитку. Вийшла товстенька, м'якенька подушечка. До неї тим же швом пришила інший кружечок з тканини, який передбачливо обшила швом «че-рез край». І вийшов затишний будиночок.
Робота з розвитку зв'язного мовлення орієнтує на тісний зв'язок мови з усіма іншими предметами, які вивчаються в початкових класах. Міжпредметний матеріал сприяє поглибленому розумінню явищ, що вивчаються, формує в учнів уміння застосовувати суміжні знання з інших предметів.
Чинна програма з української мови у початкових кла-сах дає великий простір для роботи над удосконаленням словника учнів, передбачає тлумачення лексичного зна-чення слів, їх відтінків, ознайомлює дітей із синонімами, антонімами, омонімами, паронімами, багатозначними словами, з прямим і переносним значенням слів, із фразеологічними зворотами.
Словотворчі вправи пробуджують зацікавлення учнів, увагу, спостережливість, бажання нагромаджувати знання — спрацьовує уже не вимога (Треба!), а бажання (Хочу!) вчитися.
Розділ програми «Будова слова», що вивчається в 2—3-му класах, дає змогу, добираючи споріднені слова, проводити змагання команд з кількісного і якісного до-бору слів. Цікаво, що діти, готуючись до таких вправ удо-ма, відшукують невідомі їм раніше слова, пов'язані лек-сичним значенням. Так непомітно для себе учні готуються до самостійної роботи зі словниками, розвивається лінгвістичне чуття.
Але не всі школярі однаково швидко і зацікавлено залучаються до такої роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Розвиток мовлення на кожному уроці

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок