Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Оформлення документів, загальні вимоги щодо оформлення ділових паперів і вживання реквізитів

Оформлення документів, загальні вимоги щодо оформлення ділових паперів і вживання реквізитів

Назва:
Оформлення документів, загальні вимоги щодо оформлення ділових паперів і вживання реквізитів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,11 KB
Завантажень:
549
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему
Оформлення документів, загальні вимоги щодо оформлення ділових паперів і вживання реквізитів


Основним видом ділового тексту є документ.
Документ (слово латинського походження, що означає “доказ”) – це засіб закріплення різними способами на спеціальному матеріалі інформації про факти, події, явища об’єктивної дійсності. Документ має правове й господарське значення, зокрема може служити писемним доказом, а також є джерелом різноманітних відомостей довідкового характеру. Так, документи дають можливість відтворити факти діяльності установи, організації чи підприємства, знайти в закінчених і зданих до архіву справах такі відомості, які мають значення до поточної оперативної роботи і для історії.
Діловодство – це діяльність, яка охоплює питання документування й організації роботи з документами в процесі здійснення управлінських чинностей.
Діловодство є складовою частиною роботи кожного підприємства, установи, організації. У практичній діяльності установ, підприємств і організацій застосовуються різні системи діловодства, але майже для всіх них є обов’язковим ведення адміністративного діловодства (його ще називають загальним діловодством).
Види документів визначаються за кількома ознаками. Так за найменуванням розрізняють: листи, телеграми, телефонограми, довідки, заяви, службові записки, інструкції та ін.
За походженням кореспонденцію поділяють на службову (офіційну) й особисту. Службові документи виходять від організацій, підприємств, установ та службових осіб, які їх представляють, а особисті – від окремих громадян.
За місцем виникнення документи поділяють на внутрішні й зовнішні. До внутрішніх належать документи, які діють лише всередині тієї установи, організації чи підприємства, де вони складені. До зовнішніх відносяться ті ділові папери, які є результатом спілкування цієї установи з іншими установами, організаціями чи підприємствами.
За призначенням документи поділяються на розпорядчі, статутні, виконавчі й інформаційні.
За структурними ознаками ділові папери можна поділити на регламентовані (стандартні) й нерегламентовані (нестандартні). Регламентованою зветься кореспонденція, складена за певним зразком (це стосується не лише стандартних аспектів змісту, а й формату паперу, складу реквізитів та ін.). Регламентований лист наприклад, завжди фіксує регулярну виробничу або управлінську ситуацію й реалізується у вигляді стандартних синтаксичних конструкцій. Нерегламентований лист, як правило, торкається якоїсь непередбаченої ситуації.
Формуляр документа. Кожний документ складається з окремих елементів, які звуться реквізитами.
Так, реквізитами організаційно-розпорядчих документів є:
1)емблема організації чи підприємства;
2)зображення урядових нагород;
3)коди;
4)найменування міністерства чи відомства;
5)найменування установи, організації або підприємства;
6)назва структурного підрозділу;
7)адресат;
8)резолюція;
9)гриф затвердження;
10)індекс підприємства зв’язку, поштова й телеграфна адреси номер телетайпа (абонентського телеграфу), номер телефону, номер рахунку в банку;
11) назва виду документа;
12)дата;
13)індекс;
14)посилення на індекс і дату вхідного документа;
15)місце складання або видання;
16)відмітка про контроль;
17)заголовок до тексту;
18)текст;
19)відмітка про наявність додатків;
20)підпис;
21)гриф погодження;
22)відмітка про завірення копії;
23)візи;
24)відмітка про виконання документа й відсилання його в справу;
25)відмітка про надходження
У різних видах ділових паперів склад реквізитів неоднаковий; він залежить від змісту документа, його призначення й способу обробки. Кожен х них займає певне місце в документі, проте той самий реквізит у неоднакових документах розташовується по-різному.
Сукупність реквізитів документа, розташованих у певній послідовності на аркуші паперу, зветься формуляром.
Формуляр документа повинна містить всі необхідні для оперативної роботи відомості. Так, розміщення у формулярі листа прізвища й телефону виконавця значно пришвидшує підготовку відповіді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Оформлення документів, загальні вимоги щодо оформлення ділових паперів і вживання реквізитів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок