Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Марія Бойко - Маруся Чурай ХХІ століття

Марія Бойко - Маруся Чурай ХХІ століття

Назва:
Марія Бойко - Маруся Чурай ХХІ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,93 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Марія Бойко - Маруся Чурай ХХІ століття


План
Вступ
Марія Бойко - Маруся Чурай XXI століття
Дитинство поетеси
Життєвий і творчий шлях Марійки Бойко
Тематика творів М.В. Бойко
Вірші про Полтаву
Поезії про Україну, про рідну мову, про пісню
Лірика, присвячена матері
Колискові пісні
Філософська лірика Марії Бойко
Пейзажна й інтимна лірика поетеси
Висновки


Вступ
Ну що б, здавалося, слова?
Слова та голос. Бiльш нiчого.
А серце б`ється - ожива,
Як їх почує. Знать, од Бога
I голос той, i тi слова
Iдуть меж люди...
Т.Шевченко
Поетичне слово, дзвінкоголосе, як молодий струмок, поспішає бути почутим, відізватися у серцях людей, торкнути легкою ніжною мелодією нашої мови найтонші струни людських душ...
Літературна Полтавщина - це не тільки геніальні вчора i творчі здобутки великих i відомих письменників. Це i сьогодення, талановите й визнане в літературі, i молоде, зовсім юне, сповнене устремлінь у завтра.
Так, саме рядки Тараса Шевченка нагадала мені поезія Марії Бойко. Бо справді таки, мабуть, вiд Бога той поетичний дар, за покликом серця написані щирі рядки не байдужої до лiтератури людини, котра береже в серцi вiдчуття краси слова.
Витончена Марійчина поезія проймає душу як неповторна музика Всесвіту. емоцiйна, проникнута глибокими почуттями. Читаєш сонячні рядки – і серце, сковане кригою щоденних турбот, огортає тепла ніжність. Воно відтає, мов весняна земля, наповнюється почуттям любові до всього світу і бажанням жити. Адже полтавська поетеса Марія Бойко – саме є провісницею вічної весни. Дивишся на неї – юну, тендітну, красиву, і навіть не віриться, що її щедрий талант уже встиг явити світові майже чотири тисячі поезій. Найвідоміші співаки України пишаються тим, що виконують пісні на її вірші. А коли в залі звучить пісня “Моя Україна “ на слова Марії Бойко, всі слухають стоячи. Так буває тільки під час виконання гімну держави та Шевченківського “Заповіту”. Бо Марійчині пісні – то є голос живої душі, щирі мелодії із самого серця.
Те, що Марія встигла створити за останні 12 років, не завжди під силу навіть іменитим поетам, котрі сиплять римами, як горохом, і легко відчиняють двері будь-яких видавництв.
Чому я вибрала для реферату поезію саме Марії Бойко? Ще місяць назад я, крім її імені, майже нічого про неї не знала. Книжечка її творів попала до мне випадково. Але, прочитавши один вірш, другий, я вже не могла відірватися від збірки її творів, стала палкою шанувальницею її творів. Марія стала моєю улюбленою поетесою. Працюючи над рефератом, я ставила собі за мету ознайомити читачів моєї роботи з творчістю нашої видатної сучасниці. І якщо, ознайомившись з ним, десять чи двадцять моїх однокласників стануть такими ж шанувальниками її поезії, як і я, тоді вважатиму, що моя мета досягнута.
Марія Бойко - Маруся Чурай XXI століття
Дитинство поетеси
Народилася Марія Бойко 26 грудня 1976 року в Полтаві.
Виховували Марійку, як “квіточку”, у сонячному світлі любові з відчуттям абсолютної свободи вибору власних вчинків. Заборон просто не існувало. Вона вчилась на власних помилках, але й раділа своїм, хай і невеличким здобуткам і успіхам.
Свої перші знання про світ дівчинка отримувала з політичної карти світу ще в той час, коли ще не вміла ходити.
Були в неї дві найзаповітніші мрії – полетіти в космос і покататися верхи на коні. Головна пісенно-поетична мрія на той час ще просто не народилася. Завдяки цілеспрямованості дівчини її перша мрія здійснилася – вона змогла покататися на коні.
Вона виросла у бабусі, яка помітила перші римування дівчинки. Про справжні вірші на той час навіть не йшлося. Марійка читала дитячу поетичну збірку Михалкова й бавилась співзвуччями. Саме бабуся почала записувати віршики онучки. Але свідома поезія прийшла набагато пізніше.
І хоч навчалась дівчинка в математичному класі, часто в зошиті розв’язки задач чергувалися з написаними рядками віршів. А любов до пісні передалася Марії від дідуся Семена, який мав прекрасний тенор і залюбки виконував народні пісні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Марія Бойко - Маруся Чурай ХХІ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок