Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> реферат на тему: Українська мова у вищій школі

Загрузка...

Українська мова у вищій школі / сторінка 3

Назва:
Українська мова у вищій школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,56 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

За моєю концепцією, втіленою в Київському національному економічному університеті, курс української мови не дублює шкільної програми, а має зовсім інше спрямування і ставить перед собою значно ширші завдання порівняно зі школою. Він сприяє підготовці фахівців нової генерації: висококваліфікованих, мовно компетентних у своїй професійній сфері, грамотних, з належним рівнем мовної культури та культури професійної мови, з високим інтелектуальним потенціалом, фахівців, які добре володіють українською мовою і вільно користуються нею у всіх сферах спілкування, особливо у професійній та офіційно-діловій.
За змістом курс «Сучасної української мови» базується на тих розділах з української мови, які вивчаються в школі і які випускниками вказаних закладів або не засвоєні, або засвоєні недостатньо. В основу їх вивчення покладено функціональний принцип.
Пропонований курс є комплексним, оскільки він включає матеріал зі стилістики, культури мови, термінознавства, історії літературної мови, діловодства й частково краєзнавства. У цілому він забезпечує майбутнім фахівцям з вищою освітою той мінімум лінгвістичних знань, який необхідний кожній освіченій людині безвідносно до фаху.
В основу викладу теоретичного й практичного матеріалу в курсі, як зазначалося, покладено функціональний принцип, що дає змогу розглядати мовні засоби під кутом зору їх вживання в різних стилях, сферах, мовленнєвих ситуаціях, допомагає забезпечити поряд з пізнавальним прикладне спрямування курсу.
За програмою курсу «Сучасна українська мова» для неспеціальних вищих навчальних закладів України, яку мною подано в Міністерство освіти і науки України в квітні нинішнього року, основні завдання його такі:
1) дати студентам чіткі відомості про українську літературну мову, її нормативність, виробити у них практичні навички правильного використання різних мовних засобів залежно від сфери, мети й ситуації спілкування;
2) дати їм основні поняття з термінознавства, навчити їх професійної мови, збагатити їхній словник професійною лексикою та термінологією загальноінтелектуального характеру (парламент, дисципліна, інтелект, інтелектуальний, президент тощо);
3) дати студентам основні відомості зі стилістики та історії української літературної мови, розширити їхній лінгвістичний кругозір;
4) ознайомити зі специфікою ділової мови, з діловодством, навчити правильно і грамотно складати ділові папери;
5) піднести рівень культури їхнього усного й писемного мовлення, навчити уважно ставитися до слова, правильно користуватися ним, виробити у них чуття слова тощо;
6) дати їм певні відомості культурологічного характеру, навчити працювати з текстами науковими, публіцистичними, діловими, культурологічними тощо, з великою і розгалуженою довідковою літературою (словниками, довідниками, словопокажчиками та ін.), з періодикою, навчити писати реферати, готувати стислі (на 2—3 хв.) інформації на різні теми, навчити належним чином орієнтуватися у великому і різноманітному словнику української мови.
При навчанні студентів сучасної української мови в будь-якому навчальному закладі, а отже, і в економічному, основною є проблема мовної культури, оскільки культура мови безпосередньо пов’язана з загальною культурою людини. Не може бути висококультурної людини з низькою мовною культурою, адже, як зазначав академік В. М. Русанівський, людина реалізується в культурі праці, культурі думки й культурі мови, а мова є основою культури нації, народу.
Крім того, ніщо не характеризує людину так швидко, всебічно і наочно, як її мова. Ще давньогрецький філософ Сократ з цього приводу говорив: «Скажи що-небудь, щоб я тебе побачив», вказуючи тим самим на велике значення усного мовлення в характеристиці людини.
Цікаву думку висловив у зв’язку з цим і відомий український педагог Василь Сухомлинський: «Мовна культура, — писав він, — це живодайний корінь культури розумової, усього розумового виховання, високої справжньої інтелектуальності». З його думкою перегукується висловлення відомого англійського економіста Джона Бартона: «Убозтво мови, як правило, є зовнішньою ознакою убозтва духу».
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Українська мова у вищій школі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок