Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Данченко О. «Малий помічник» (урок читання)

Данченко О. «Малий помічник» (урок читання)

Назва:
Данченко О. «Малий помічник» (урок читання)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,28 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Данченко О. «Малий помічник» (урок читання)


Мета: Ознайомити дітей із творчістю О.Донченка, зокрема опрацювати оповідання «Малий помічник»; вчити дітей читати в особах, дотримувати інтонацію у реченні; формувати навички переказу, збагатити словниковий запас.
Розвивати зв’язне монологічне мовлення, мислення. Увагу, пам’ять.
Виховувати повагу до батьків, до старших, любов до праці.
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання:
Хід уроку: План уроку
І. Організація класу до уроку.
1.1. Привітання з учнями.
1.2. Перевірка готовності учнів до уроку.
1.3. Перевірка психології готовності учнів до уроку.
ІІ. Мовна розминка.
Вч.: Діти, чи любите ви чистомовки?
Так!
Ось їжачок, приніс нам одну з них. Давайте зачитаємо її всі хором. (читаємо чистомовку).
Ди-ди-ди – дай напитися води.
Жа-жа-жа – ми знайшли вужа.
Жи-жи-жи – ти мені допоможи.
За-за-за – гарна в діла коза.
Лі-лі-лі – літом живу в селі.
Лю-лю-лю – я тварин люблю.
Вч.: Діти, а тепер, ви повинні самі підібрати останнє слово за змістом і римою.
Ма-ма-ма – наближається… (зима)
Ня-ня-ня – ось кудлате… (каченя)
Ни-ни-ни – в зоопарку є… (слони)
Ра-ра-ра – у лисиці… (пора)
Ру-ру-ру – розпочнемо разом… (гру)
Та-та-та – відчиняйте…. (ворота)
Ти-ти-ти – висока… (лети).
Вч.: Молодці, діти, ви були активними і кмітливими, їжачок вами задоволений. Отримайте від нього яблучка. (нагородження найактивніших).
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
3.1. Перевірка д/з.
Вч. Діти, їжачок хотів би дізнатися, що вам було задано на д/з. Хто скаже?
Уч.: На д/з нам було задано читати і переказувати оповідання М.Стеценка «Чого вода солодка».
Вч.: Молодець. Сідай будь-ласка. А давайте зачитаємо його по-порядку парта за партою(діти читають оповідання), щоб і їжачок дізнався. Про що у ньому розповідається.
- Діти, то про кого йде мова у оповіданні?
(відповіді дітей)
- А яких дійових осіб ви запам’ятали?
(відповіді)
- Чому дідусь взявся корчувати пеньки?
(відповіді)
- А що робив Митько, коли дідусь пішов по тачку?
(відповіді)
- Що сказав Митько, коли після нелегкої праці напився води. І чому саме він так сказав?
(відповіді)
3.2. Підсумок.
Вч. Молодці діти: А хто перекаже нам коротко зміст оповідання?
(учні переказують)
Вч. Діти, а давайте послухаємо, що каже їжачок. Ой дітки, він каже, що ви дуже гарний клас, що ви дуже чемні.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
4.1. Повідомлення теми і мети уроку.
Вч.: Діти, а чим ви займаєтеся дома?
(відповіді)
- Молодці. Отже і тема нашого сьогоднішнього уроку звучить так: О.Донченко: «Малий помічник». Але їжачок хотів би в кінці уроку дізнатись відповідь на таке запитання:
4.2. Робота над оповіданням «Малий помічник».
4.2.1. Ознайомлення дітей із творчістю О.Донченка.
Вч.: Діти, О.Донченко видатний український письменник, який написав багато оповідань. І сьогодні ми познайомимося з одним із них, яке називається «Малий помічник».
4.2.2. Словникова робота.
Вчт.: Але перш, ніж ми прочитаємо його, давайте розберемо важкі та незрозумілі слова. Перше слово – моторошну – страшну.
- Молодці, а тепер прочитаймо всі вголос. (читаємо слово і всі решта слова). Горобина піч – грозова ніч
Пасажирський – той, що містить пасажирів
Несамовитою –
Миготливий –
Вигулькнув –
Пам’ятний –
- Молодці діти.
4.2.3. Первинне ознайомлення з оповіданням О.Донченка «Малий помічник».
Вч.: Дітки, а тепер усі рівненько сядьте, відкрийте підручники на ст. 97 і я зачитаю вам оповідання, а ви уважно прослідкуєте за мною і потім будете відповідати мені на запитання.
(читаю оповідання. А діти слідкують).
4.2.4. Перевірка сприйняття.
Вч. Діти, чим була занепокоєна Василькова мати?
(відповіді учнів)
Вч.: Прочитайте опис ночі перед бурею, знадність слова, які передають силу грози, що насувалася.
(учень читає).
4.2.5. Повторне читання тексту.
Вч.: А давайте, тепер почитаєте оповідання всі самостійно (учні читають). Тепер будемо читати ланцюжком. Кожен читає по реченню, по-порядку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Данченко О. «Малий помічник» (урок читання)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок