Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Новаторська креація романного жанру (“Чесність з собою” Володимира Винниченка )

Новаторська креація романного жанру (“Чесність з собою” Володимира Винниченка )

Назва:
Новаторська креація романного жанру (“Чесність з собою” Володимира Винниченка )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,64 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Новаторська креація романного жанру (“Чесність з собою” Володимира Винниченка )


Жанровий спектр романістики Володимира Винниченка має велику варіантність форм. Що зумовило таку багатоманітність виявів пошукової свідомості автора? Як вона уживалась у художньо-естетичному тогочасcі прози, що доволі міцно трималась традицій побутово-етнографічного реалізму? Ці питання не давали спокою багатьом дослідникам романної спадщини В. Винниченка. Підхід до постаті цього письменника позначений досить різнополюсними твердженнями С. Єфремова, Лесі Українки, А. Річицького, І. Франка, М. Зерова. Одним з перших, хто поставив питання системного вивчення великих епічних форм В. Виниченка був Гр. Костюк. Він наголосив на потребі цілісного дослідження великих жанрових форм автора. С. Погорілий у монографії “Неопубліковані романи Володимира Винниченка” (1981), наголошує на потребі аналізу формально-змістових пластів деяких романів письменника. Але від часу виходу цих праць методологічний інструментарій для дослідження жанрових форм значно збагатився. Відповідно актуальність теми стосовно жанрово-стильового спектру романістики В. Винниченка здобуває широке поле для теоретичних розробок. Заборона В. Винниченка за часів панування тоталітарного режиму їх недоступними тогочасним дослідникам. Тому цю прогалину потрібно заповнити не тільки з наукової потреби, але і з патріотичних міркувань. Переважна більшість романів автора долає межі суто української актуальності, підноситься до рівня світового масштабу. Відповідно для науковців це вдячний матеріал, який дає змогу побачити українську літературу в проекції на світовий рівень.
Ідейно-тематична спорідненість виявляється в різножанрових формах письменника. Відповідно, трактування деяких ідейно-стильових особливостей, які для нас не мисляться поза жанром, не можна здійснювати тільки в однотипних жанрах. Маємо на увазі зв’язок романістики В. Винниченка з його драматургією або новелістикою. Зміщення фокусу прочитання драматургії під кутом зору фемінізму (який в наш час значно окреслився як методологічний підхід) здійснила Н. Блохіна в статті “Драматургія Володимира Винниченка: феміністичне прочитання”. Дослідниця виділяє в драмах письменника тип сильної жінки, яка своїми внутрішніми якостями суттєво перевершує свого чоловіка. Порівняльний метод для вивчення творчості Винниченка застосовує Л. Мацевко у своїй роботі “В. Винниченко та І. Бунін: Еволюція психологізму в малій прозі”. Дослідниця розкриває механізми творення художнього образу, мовних партій героя, наголошує на особливостях змалювання портрета; велику увагу також звертає на деталі. Порівняльним методом Т. Гундорова у статті “Модернізм як еротика “нового” (В. Винниченко і С. Пшибишевський) намагається розкрити внутрішні зв’язки В. Винниченка та С. Пшибишевського. Але тут спроба дати пояснення модерністичної “обгортки” текстів стосується переважно ідейно-тематичного плану. Найглибше творчість В. Винниченка в типологічних зіставленнях розкрив В. Панченко у книзі “Будинок з химерами”. Цей дослідник піднімає величезний текстовий пласт не тільки великих епічних форм, але й інших жанрових різновидів. Він розкриває генетичні зв’язки В. Винниченка та Ф. Достоєвського. Завдяки осягненню такої кількості матеріалу робота має дещо еклектичний характер дослідження, наприклад, розкриття проблеми “чесності з собою”, – дослідник “пірнає” досить глибоко. Праця Л. Сеника “Роман опору. Український роман 20-х років: проблема національної ідентичності” охоплює важливі для нас аспекти. Перший – синтетичний виклад теорії роману, другий – характеристика культурно-політичної ситуації в Україні, яка формально розділила літературу на материкову та еміграційну.
Роман “Чесність з собою” В. Винниченка отримав вже досить широкий спектр оцінок, починаючи від Леніна та М. Горького. Інтерпретували цей роман і наші сучасники, наприклад, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Новаторська креація романного жанру (“Чесність з собою” Володимира Винниченка )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок