Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Особливості лексики молодіжних журналів

Особливості лексики молодіжних журналів

Назва:
Особливості лексики молодіжних журналів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,43 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Особливості лексики молодіжних журналів


Вивчення української мови в усіх її функціонально-стильових різновидах, у широкому соціолінгвістичному плані неодмінно пов’язане з проблемою функціонування лексичних одиниць у засобах масової інформації. Хоча українські лінгвісти створили ряд вагомих наукових праць, присвячених цьому питанню, проте досі немає фундаментальних студій про мову друкованих періодичних видань для молоді. А саме у таких ЗМІ яскраво віддзеркалюється специфіка молодіжної субкультури.
У нашій розвідці розглянемо особливості мови молодіжних мас-медіа на прикладі двох видань – тернопільського журналу „Клас” та львівського „Експрес Cool”. Перше дослідницьке враження після прочитання матеріалів цих видань – активне використання сленгізмів у різних тематичних рубриках. Зауважимо, що у сучасному мовознавстві єдиного і повного визначення сленгу немає і досі. Зазвичай сленгом називають усне мовлення порівняно великої кількості людей, яке відрізняється від мовної норми. Л. Ставицька зазначає, що „сленґ – це різновид розмовної мови, яка оцінюється суспільством як підкреслено неофіційна („побутова”, „фамільярна”, „довірлива”)” [3, 40]. Характерними особливостями сленгу є наявність емоційно-експресивного забарвлення (у більшості випадків негативного), оцінність, швидкоплинність (кожному поколінню властиві свої сленгові надбання) та мовна гра. За останні роки помітно зросла зацікавленість мовознавців молодіжним сленгом, „основний принцип якого – своєрідний виклик суспільству, неприйняття його норм, зразків” [1, 21]. Закономірно, що молодіжний сленг як невід’ємний складник молодіжної субкультури масово проникає у мас-медіа, зокрема у пресу. Сленгові утворення з’являються на сторінках молодіжних видань у різноманітних рубриках, називаючи реалії комп’ютерного світу, студентського та шкільного життя, світу спорту, музики, розваг тощо.
У досліджуваних нами джерелах активно функціонують номінації, пов’язані із сучасною музичною культурою. На наш погляд, це зумовлено неабиякою зацікавленістю молоді музичними тенденціями та прагненням якомога більше дізнатись про улюблених музикантів, зокрема про їхні концерти, нові альбоми, приватне життя тощо. Це детермінує проникнення у мову сучасних молодіжних видань музичного сленгу як одного із найвагоміших складників загальномолодіжного жаргону.
Власне музичний сленг наближається до професійного жаргону, а тому є явищем своєрідним, складним і не зрозумілим широкому загалу читачів. Однак, як констатує Н. Іванова, умовно музичний сленг можна поділити на дві групи слів: загальновживані у молодіжному сленгу форми, які мають семантичні „музичні відповідники”, і специфічні слова, властиві лише музичному сленгу [2, 21]. У молодіжних виданнях в основному спостерігаємо першу групу слів, які зберігають за собою „музичні” значення. Передовсім, це напрямки і стилі сучасної музичної культури та виконавці такої музики: техно-панк, драм-н-бас, транс, треш-метал-рокер, інді-рокер тощо, пор.: „...винахідник техно-панку, треш-метал-рокер і повноцінний композитор” (К, 2003, №6); „За словами Роббі, на цьому альбомі він постане перед публікою вже не як поп-зірка, а як інді-рокер” (ЕС, 2005, №32); „Приїде навіть сам Кузя, який уже кілька років живе у Москві і грає транс на дискотеках” (ЕС, 2004, №144); „На пітерському майданчику „Щастя”, ...як завжди було багато драм-н-басу” (ЕС, 2004, №136).
У рубриці „Музичні новини” журналісти інформують молодь про дебютники (дебютні альбоми), сольники (сольні альбоми), сингли (окремі пісні чи диски з меншою, ніж в альбомі, кількістю пісень), кавер-версії (часто просто кавери) пісень (переробки відомих музичних творів, що звучать у виконанні інших співаків) їхніх кумирів. Наприклад: „...музиканти засіли за дебютник „Пыльная быль” ; „Альбоми і сингли групи розійшлися по всьому світу ...” (К, 2002, №12); „Фоззі готується видати новий сольник” (ЕС, 2004, №152); „Ще з виступу “Zsuf” запам’яталась „Растаготика” .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Особливості лексики молодіжних журналів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок