Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Стимулювання студентів до українськомовної стійкості

Стимулювання студентів до українськомовної стійкості

Назва:
Стимулювання студентів до українськомовної стійкості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,88 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Стимулювання студентів до українськомовної стійкості


Однією з передумов існування народу, нації є відповідне свідоме ставлення громадян певної спільноти до надбань попередніх поколінь, збереження цих надбань та їх примноження, а не руйнації.
Найціннішим здобутком нашого народу є його мова — основа існування, провідник інформації між поколіннями сотень тисяч мікросвітів. Усе, що бачить людина, може осягнути, зріти, вона втілює у мові, прагне висловитися, донести ставлення та відчуття, сприйняття світу до оточення (довкілля).
Нині в Україні Конституцією даний шанс щодо поширення функціонування української мови. Узагалі набуває позитивних обертів увесь процес навчання молодого покоління. Розроблена Програма «Освіта: XXI сторіччя», в якій кардинально переглядаються позиції держави щодо розвитку української мовної особистості — людини, що досконало знає мову, вміє користуватися всіма її засобами на різних рівнях, ураховуючи ситуацію спілкування.
Це, звичайно, позитив, оскільки ще І. Кант наполягав на постійному вдосконаленні системи навчання і виховання підростаючих поколінь, яке безмежне, тому що кожна епоха повинна мати відповідну їй систему освіти [1]. У той же час, на думку І. Канта, мистецтво виховання повинно «розвивати людську природу так, щоб вона досягла свого призначення» [2]. Тож виховання та навчання повинні сприяти формуванню такої людини, на яку є замовлення суспільства, отже, дітей потрібно виховувати не для теперішнього, а для майбутнього, тобто, згідно з ідеєю розвитку людства, на кожному новому етапі.
Таким чином, на етнопсихологічному, внутрішньоособистісному рівні кожен має виховати в собі відповідне ставлення до надбань свого народу (і надто мови) та виявляти повсякчас за будь-яких ситуацій спілкування українськомовну стійкість.
Що таке мовна стійкість? Це мовознавчий чи лінгводидактичний термін, ознака чи якість людини?
Стійкий (про людину) — 1. Той, що не піддається сторонньому, переважно негативному впливу. 2. Який виявляє наполегливість, твердість у намірах, поглядах, вчинках, діях і т. ін.; вірний своїм переконанням; незламний, твердий [3].
Мовна стійкість — це, на нашу думку, якість, намір, психологічний орієнтир індивіда непохитно користуватися у щоденному спілкуванні певною мовою, мовними засобами, які є для людини природовідповідними та близькими з погляду її виховання та освіти. Зміст словосполучення «українськомовна стійкість» виводиться із самої назви — використовувати українську мову повсякчас, незважаючи на мовлення співрозмовника. Хоча це, звичайно, не повинно виключати всебічний мовний розвиток особистості студента та вільне володіння (або володіння на розмовному рівні) мовами різних народів та націй.
Вирішення проблеми набуття студентами українськомовної стійкості — справа не одного року. Щоб привчити молодь постійно в межах приватного та ділового спілкування говорити українською мовою, педагогічний колектив певного ВНЗ і насамперед викладачі-мовці повинні ураховувати декілька основних внутрішніх факторів, що впливають на формування визначеної якості:
1. Мотивація.
Насамперед потрібно знати, яке значення для студента має досягнення поставленої мети і як він оцінює свої шанси з точки зору практичного застосування набутих якостей чи здібностей. Звичайно, первинною основою мотивації будь-якої діяльності є потреби, які усвідомлюються і переживаються індивідом, у результаті чого в особистості виникає спонукання до дій. Людина діє, працює, творить з метою одержати певний результат, який задовольнить її потреби на певному етапі. У своїх працях Л. Йовайша визначає і включає до складу мотиваційної сфери такий компонент, як соціальна установка на певну сферу трудової діяльності, потреби в оволодінні необхідними знаннями й навичками, що і сприяє підвищенню активності особистості [4]. І така соціальна установка в нашому суспільстві починає спрацьовувати, тобто соціальне замовлення на людину-фахівця, що повсякчас спілкується українською мовою, знає її письмові закони, вже є, адже темп сучасного науково-технічного прогресу та й відповідно відродження України ставить перед системою освіти принципово нове завдання: сформувати особистість спеціаліста, який характеризувався б високим рівнем інтелектуального розвитку, й міг свій інтелект представити за допомогою слова, реалізувати думку засобами мови.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Стимулювання студентів до українськомовної стійкості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок