Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Добір лексичного мінімуму в адміністративно-правовому дискурсі на основі аналізу соціально-комунікативних ролей студентів як складова моделі всього змісту навчання

Добір лексичного мінімуму в адміністративно-правовому дискурсі на основі аналізу соціально-комунікативних ролей студентів як складова моделі всього змісту навчання

Назва:
Добір лексичного мінімуму в адміністративно-правовому дискурсі на основі аналізу соціально-комунікативних ролей студентів як складова моделі всього змісту навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,85 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Добір лексичного мінімуму в адміністративно-правовому дискурсі на основі аналізу соціально-комунікативних ролей студентів як складова моделі всього змісту навчання


Володіння іноземною мовою в цілому асоціюються зі знанням слів, з лексичними навичками, що забезпечують функціонування лексики в спілкуванні.
Предметним аспектом навчання власне мові в адміністративно-правовій сфері є навчання лексики даного дискурсу і формування лексичних навичок з метою комунікації. Навчання студентів лексики адміністративно-правового дискурсу при викладанні французької мови як спеціальності супроводжується рядом вимог:
Досягнення основної мети навчання.
Забезпечення досягнення основної мети навчання полягає в тому, щоб навчити студентів спілкуватися іноземною мовою в типових ситуаціях повсякденного життя. Специфікою адміністративно-правового дискурсу є частотність його вживання на сучасному етапі розвитку суспільства. Читання преси іноземною мовою, перегляд телепередач, прослуховування політичних радіо новин “змушує” звертатися до адміністративно-правової сфери взагалі і до конгломератної лексики даної сфери, зокрема.
Розвиток фонових знань студентів.
Лексика адміністративно-правового дискурсу належить до так званої фонової лексики, отже, сприяє розвиткові фонових знань студентів. Адміністративно-правовий дискурс розкриває поняття права як науки, дає уявлення про державний устрій тієї чи іншої країни. Подібні поняття є характерними для конкретної країни і, у більшості випадків, невідомі іноземцям, що, безумовно, ускладнює процес спілкування. Взаєморозуміння неможливе без принципових знань комунікантів про навколишню дійсність. Як зазначалося вище, фонові знання реалізуються у певних мовних засобах. До таких засобів належать реалії і фонова лексика.
Забезпечення участі студентів у бесіді в дискурсі права.
Через визначальну роль світової політики й економіки, однією з важливих тем спілкування членів мовних колективів стали політичні події і проблеми економіки [2.78]. Знання лексики адміністративно-правового дискурсу, конгломерат якої містить у собі основну політичну термінологію, допоможе студентам забезпечити повноцінну участь у подібному спілкуванні.
Навчання лексиці адміністративно-правового дискурсу зумовлено також прагматичним підходом до акту спілкування. Прагматичний підхід може бути зорієнтованим на: 1) кількісне розширення лексичних знань в адміністративно-правовому дискурсі; 2) якісну зміну знань про адміністративно-правову сферу [2.75]. Рівень контакту визначається характером відносин комунікантів, тобто роллю і намірами кожного з учасників комунікативної ситуації.
Серед способів, якими користується особистість для реалізації своєї соціальної ролі, одну з найважливіших позицій займають мовні, або вербальні символічні засоби, специфічні для кожного національного суспільства [6.11].
Для реалізації прагматичного підходу важливого значення набуває знання певної лексики, що орієнтує особистість на певну сферу спілкування.
Адміністративно-правовий дискурс вимагає граничної точності у висловлюванні, тому наведена вище дефініція визначає досить високі вимоги до лексичного рівня студентів, до його використання. Це можна проілюструвати прикладами специфічних значень лексичних одиниць, які вживаються в такому дискурсі:
Характер адміністративно-правового дискурсу призводить до проблеми необхідності добору лексики в ньому. У методиці навчання іноземних мов проблема добору лексичного матеріалу є однією з центральних, тому завжди залишається актуальною, хоча і вона по-різному вирішується в рамках різних методів і дидактичних напрямків [1.36].
Здійснення відбору лексичного матеріалу передбачає:
1) встановлення якісних і кількісних характеристик відібраного мінімуму; 2) визначення принципів і процедур відбору.
Кількісні параметри обсягу лексичного мінімуму визначаються: 1) цільовою (програмною) установкою курсу мови; 2) лінгвістичними факторами (можливістю здійснення комунікації); 3) умовами навчання (кількістю годин, інтенсивністю курсу і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Добір лексичного мінімуму в адміністративно-правовому дискурсі на основі аналізу соціально-комунікативних ролей студентів як складова моделі всього змісту навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок