Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Запозичення в чеській економічній термінології

Запозичення в чеській економічній термінології

Назва:
Запозичення в чеській економічній термінології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,64 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Запозичення в чеській економічній термінології


Кінець ХХ – початок ХХІ століття – період активних інтегральних та глобалізаційних процесів, які не оминули і Чеської Республіки. Політична та економічна ситуація на теренах держави сприяє її активному залученню в світові інтеграційні процеси. Це, безперечно, впливає і на чеську літературну мову загалом, і на термінологію як на одну з її галузей зокрема. Загальновідомо, що запозичення іншомовних слів є закономірним процесом розвитку мови. У галузі термінології поповнення словникового складу мови іншомовними словами особливо помітне, бо різні наукові сфери дедалі більше залежать від міжнародного співробітництва учених, і цей процес відбувається невпинно: кожна наука постійно вдосконалює свою термінологію.
Незважаючи на притаманній чехам мовний пуризм, їх ставлення до запозичень сьогодні толерантніше, ніж раніше. Значна частина чеських мовознавців схиляється до думки, що в різних термінологіях інтернаціоналізми та запозичення необхідні, позаяк заміна багатьох із них може призвести до неточностей вислову наукової думки або недостатнього розуміння спеціального тексту [9]. У процесі розвитку чеську наукову термінологію поповнювали запозичення з різних мов. Протягом довгого періоду особливий статус у Європі належав латині, яка була єдиною мовою науки. Тому латинська лексика перетворилася на одне з основних джерел поповнення термінологій сучасних європейських мов. Позаяк у латинській мові була велика кількість грецьких запозичень, то і грецька лексика відігравала схожу роль. Незважаючи на те, що латинська мова вже давно не є мовою науки, терміноелементи греко-латинського походження займають свою нішу у термінотворенні. Їх особливість полягає у тому, що вони набули статусу європеїзмів.
Серед мовознавців тривають дискусії про лінгвістичний статус названих вище терміноелементів, хоч вони не досягли консенсусу. Греко-латинські за походженням корені називають афіксоїдами, афіксальними радиксоїдами, міжнародними терміноелементами, напівафіксами [3, с. 36]. Однак і в складі терміна вони зберігають особливості кореневої чи афіксальної семантики, тому можна вважати ці терміноелементи відповідно коренями, префіксами чи суфіксами. Грецькі та латинські корені та префікси насамперед входять до складу сучасних чеських економічних термінів. Серед них:
а) грецькі корені та префікси: agro- (agroexport, agroimport, agrokomodita, agroobchod, agroobchodnнk, agropodnikбnн, agropodnikatel, agropodnikatellskэ, agroproducent, agroprodukce, agrovэvoz); anti- (antidumpingovэ, antimonopolnн, antisocialnн, antitrustovэ); hyper- (hyperinflace, hyperprodukce); pseudo- (pseudoekonomickэ, pseudoinvestiиnн, pseudoobchod, pseudoponikбnн, pseudopodnikatel, pseudopodnikatelskэ, pseudoprivatizace, pseudoprivatizбtor, pseudoprivatizovanэ, pseudovlastnнk); mikro- (mikroekonomie, mikromarketing); makro –(makroekonomie, makromarketing).
б) латинські корені та префікси: multi- (multibanking, multibankingovэ, multipodnikatel); re- (redesign, reeskont, reexport, reimport, reinћenyring, reinvestice, refinancovбnн, reseller), sub-(subholding, subholdingovэ, subkontrakt, subkontraktace, subkontraktaиnн, subkontraktor, subleasing); super- (superbanka, superbyznys, superdistrubitor, superfinanиnнk, superfirma, superholding, superkargo, superkarta, superkoncern, supermanaћer, supermarket, supermarketovэ, superpodnikatel, supersleva, supersmlouva, supervэrobce, superznaиka).
Сучасна чеська економічна термінологія ( далі ЧЕТ) також зберегла у своєму складі генетично латинські cсловосполучення, які можна вважати термінними варваризмами. Варваризмом називають іншомовне або створене за іншомовним зразком слово чи зворот, що не стали загальновживаним, не відповідають нормам даної мови і зберігають своє конотативне забарвлення [8, с. 59]: res communis, res controversa, res nullis. До варваризмів досліджуваної терміносистеми належать такі латинські за походженням абревіатури: P.A. – roиnм, za rok, P.Q.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Запозичення в чеській економічній термінології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок