Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Поняття про іменник як частину мови на прикладі творів Марійки Підгірянки

Поняття про іменник як частину мови на прикладі творів Марійки Підгірянки

Назва:
Поняття про іменник як частину мови на прикладі творів Марійки Підгірянки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,16 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Поняття про іменник як частину мови на прикладі творів Марійки Підгірянки


Мета. Засобами літературознавчого аналізу роз-ширювати знання учнів про іменник як частину мо-ви. Закріплювати гігієнічні навички письма.
Продовжувати ознайомлювати третьокласників із творчістю українських дитячих поетів. Виховувати любов і повагу до природи рідного краю. Розвивати вміння складати діалоги, вирішувати в процесі робо-ти різноманітні проблемні ситуації.
Формувати спостережливість, уміння бачити і від-чувати красу рідного краю.
Обладнання: портрет поетеси Марійки Під-гірянки, індивідуальні картки для парної та групової роботи, плакат "Пори року", виставка книжок Ма-рійки Підгірянки, словник Л.В. Мовчун "Правопис і будова слова".
Хід уроку
І. Організаційний момент. —
Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати роботу над розвитком усного і писемного мовлення. Під час уроку вам треба бути уважними, адже запропоновані завдання потребують використання знань і умінь, набутих на попередніх уроках.
II. Розвиток пошукової активності учнів у процесі виконання практичних завдань.—
Щоб визначити тему уроку, ви маєте якнайшвидше об'єднати букви у слова, що зашифровані Щ картках, і прочитати назву теми уроку.
Завдання для І варіанта:
ПОНЯТТЯ ПРО ІМЕННИК ЯК ЧАСТИНУ МОВИ
Завдання для II варіанта:
ЛЮБОВ ДО ПРИРОДИ РІДНОГО КРАЮ В ТВОРЧОСТІ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ
Перевірка завдань.—
Перечитайте, звірте з записаним на дошці і за-пишіть тему уроку в зошити.
Отже, назва теми відома.
III. Повідомлення теми і мети уроку. —
Чи відрізняється цей урок від попереднього? (В ньому поєднано два навчальні предмети – читання і українська мова).
Повідомлення мети уроку. —
На уроці ми читатимемо твори Марійки Підгі-рянки, виконаємо вправи з рідної мови, застосовую-чи знання, набуті в попередніх класах.
IV. Актуалізація опорних знань. —
Пригадайте, яка частина мови називається іменником.
Запишіть у картці визначення іменника які части-ни мови.
Попрацюйте в групах: —
учні 1 варіанта записують іменники, які називають живі предмети (істот). —
учні 2 варіанта записують іменники, які назива-ють неживі предмети (неістоти).
Обміняйтесь картками і перевірте правильність виконаного завдання в сусіда по парті. Після педевірки у своїй картці в другій колонці виконайте завдання сусіда за аналогією, але не повторюючи слово. Знову обміняйтесь картками і перевірте. За правильне виконання завдання в таблицю оцінювання роботи на уроці поставте собі 2 бали.
V. Основна частина. Розвиток неперервної пошукової пізнавальної діяльності. —
Переходимо до наступного етапу уроку. Прига-дайте, які твори Марійки Підгірянки вивчали у 2 класі. ("Ходить, ходить зима гаєм"). До якого жанру вони належать? (Вірші).
(1) Прочитайте у своїй картці розповідь про життя і творчість поетеси.
Знайдіть у біографічній довідці відповіді це запитання.
Для 1 варіанта:
У яких умовах виростала майбутня поетеса? (Відповіді запишіть у зошитах). Для 2 варіанта:
Прочитайте і запишіть у зошитах речення, в якому зазначено, хто читає вірші Марійки Підгірянки.
Додаткове завдання. Підкресліть іменники.
Перевірка. За правильно виконане завдання - 2 бали. Запишіть у таблицю оцінювання.
(2) Творча колективна робота.
- Прочитайте назву вірша Марійки Підгірянки "Що я люблю?" : На ваших картках вірш поетеси, який ви зможете прочитати, вставивши пропущені літери і дізнатися, що ж любить поетеса.
Люблю мату(сю), бать(ка) люблю,
люблю хати(ну) рідну свою,
і рідну шко(лу), і вчите(лів),
се(ло), де вперше сонце зустрів,
люблю в крини(ці) блакитну гли(б)...
Виконавши завдання, прочитайте сусіду по парті свій варіант відповіді. Запишіть у дві колонки в зо-шит слова — назви предметів (істот — неістот), які ви прочитали, відновлюючи текст вірша Марійки Підгірянки "Що я люблю?"
Ці словак є відповіддю до назви-запитання.
Перевірка. За правильну відповідь кожен от-римує 2 бали.
Настав час для відпочинку.
Починаймо фізкультхвилинку.
Звучить аудіозапис "Пори року".
Підготовка до сприймання нового вірша.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Поняття про іменник як частину мови на прикладі творів Марійки Підгірянки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок