Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> У чому полягає специфіка усного мовлення

У чому полягає специфіка усного мовлення

Назва:
У чому полягає специфіка усного мовлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,37 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
У чому полягає специфіка усного мовлення

 
Усне мовлення - найважливіша форма існування мови як засобу комунікації; воно має багатогранну структурну і комунікативну специфіку, свої особливості порівняно з писемним мовленням, функціонує в багатьох різновидах у всіх сферах нашого життя.
Розвиток національної мови привело до поступового формування усної форми літературної мови і його розмовного стилю.
Усне мовлення – це найважливіша форма реалізації мови, що представляє собою «говоріння», тобто чи акт мовні акти, що виступають як наслідок комунікативної діяльності співрозмовника, агітатора, пропагандиста, лектора, доповідача й інших категорій обличчя, що реалізують комунікативні запити суспільної практики. Усне мовлення з'являється перед нами як звучний різновид мовного матеріалу, що виникає в ході функціонування механізму мови, ця мова сприймається відразу, безпосередньо органами слуху, вона існує як «говоріння» із властивої йому мелодикою, ритмікою, інтонацією (8. С.19). Саме такому виду реалізації мови присуща експресивність, що є породженням тих ситуативних моментів, що відіграють важливу роль при передачі інформативної змістовності й емоційно-оцінної значимості у відтворенні представлення, властивого предмету мовної діяльності.
Усне мовлення — основний функціональний різновид кодифікованої літературної мови. У ній виявляються все неофіційне життя людей, усі нюанси людського поводження, відносин з іншими людьми, переживань і настроїв. Миттєвий, симультанний характер почуття – мови - думки ховає складність процесу мовного спілкування, його залежність від багатьох факторів: психофізіологічних, вікових, соціальних, культурних, інтелектуальних, ситуативних.
Усне мовлення — це ц е л е н а п р а в л е н н о е людське поводження. Формування цільової настанови що говорить починається з загальних процесів орієнтування і закінчується виразним передбаченням що повідомляється (комунікативною інтенцією). У мові говорящий завжди заявляє про себе як про особистість із властивими їй індивідуальними особливостями світосприймання мовної компетенції. Необхідною умовою мовного спілкування є комунікативна зацікавленість адресанта й адресата (адресатів), що обумовлює головний принцип спілкування — паритетність його учасників, поза залежністю від социо - культурних характеристик і психологічних ролей.
Уміння слухача проникнути в комунікативний задум що говорить— основне, умова успішного мовного спілкування. Слухач проробляє величезну роботу з інтерпретації мовного потоку, по переосмисленню раніше сказаного, по співвіднесенню своєї «моделі» понятого з реальними фактами і поводженням співрозмовника. Саме в цьому різновиді літературної мови має місце сама складна взаємодія між що говорить і слухає, сама тверда вимога ситуативного реплицирования, найбільш активний характер інтерпретації і евристичность процесів збагнення змісту.
У розмовній мові виявляються загальні й індивідуальні особливості внутрішньої мови що говорить: його пошуки потрібної синтаксичної конструкції, що підходить слова у визначеній синтаксичній позиції, повтори, вибір засобів підтримки діалогу, паузи обмірковування і т.д. Саме в непідготовленій, живій мові знаходять своє підтвердження положення теорії мовної діяльності: логічні структури і мовні конструкції не цілком співвідносні, тобто рівні один одному; існують закони невираження структур думки; існують явні і неявні спосо6и вираження змісту, вибіркове відображення «положення справ» чи «картини світу».
Усне мовлення показує свідомий характер формування лінійної організації мови що говорить, його орієнтацію на світ слухача, прогноз його комунікативних чекань і реакцій. Це підтверджує контроль висловлення, що говорить над способом, що виражається у введенні оборотів метарефлексии виправлень уточнень.
Різноманіття форм людського життя народжує вибір тим мовного спілкування, стратегій мовного поводження, жанру спілкування і прийомів утілення почуття – мови - думки. В усному мовленні існують свої специфічні засоби залучення уваги співрозмовника прийоми експресивності, переконання й особлива, у залежності від жанру мови, естетика.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: У чому полягає специфіка усного мовлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок