Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Курс української мови для студентів спеціальності «початкове навчання» в умовах кредитно-модульної системи

Курс української мови для студентів спеціальності «початкове навчання» в умовах кредитно-модульної системи

Назва:
Курс української мови для студентів спеціальності «початкове навчання» в умовах кредитно-модульної системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,36 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
КУРС УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
ДЛЯ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ПОЧАТКОВЕ НАВЧАННЯ»
В УМОВАХ КРЕДИТНО-МОДУЛЬНОЇ СИСТЕМИ
Кредитно-модульна система, за якою навчаються сьогодні майже всі вищі навчальні заклади України, дає позитиви і негативи, що змушує теоретиків і практиків задумуватись над усуненням недоліків та над шляхами оптимізації щораз ширшого впровадження цієї системи в навчальний процес.
Зупинимось на окремих ракурсах проблеми вивчення дисципліни «Сучасна українська мова» студентами спеціальності «Початкове навчання» педагогічного інституту. Зауважимо, що сказане нижче може видатись актуальним і стосовно інших дисциплін, а також інших спеціальностей.
Насамперед розглянемо стан самостійної роботи студентів під час вивчення курсу української мови.
Відповідно до засад кредитно-модульної системи, значна частина академічного часу студента повинна приділятись ним для здійснення самостійної роботи. «Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах» від 1993 р., яке є чинним сьогодні, чітко регламентує нормативно-правову базу самостійної роботи: 3.10.1. «Самостійна робота студента є основним засобом оволодіння навчальним матеріалом у час, вільний від обов’язкових навчальних занять. 3.10.2. Навчальний час, відведений для самостійної роботи студента, регламентується навчальним планом і повинен становити не менше 1/3 та не більше 2/3 загального обсягу навчального часу студента, відведеного для вивчення конкретної дисципліни. 3.10.3. Зміст самостійної роботи студента над конкретною дисципліною визначається навчальною програмою, методичними матеріалами, завданнями та вказівками викладача».
Навчальна програма курсу, на базі якої створена і затверджена робоча програма.
Розроблена і апробована нами робоча програма дисципліни «Сучасна українська мова», побудована за кредитно-модульним принципом, передбачає самостійну роботу в обсязі 43% .
Для виконання самостійної роботи студенти отримують конкретні завдання та вказівки від викладачів, які повинні здійснювати систематичний контроль за цим видом роботи студентів. Відповідно до болонської системи навчання, кожний викладач повинен мати у картках навчального навантаження навчальні години, призначені для контролю за самостійною роботою, і години для індивідуальної роботи зі студентами, яка теж планується, як і інші види навчальної діяльності студентів.
У «Положенні про організацію навчального процесу» закладено нормативи навчального часу самостійної роботи, але не передбачено механізм контролю за нею з боку викладачів.
Цей момент використовують ректорати деяких навчальних закладів для економії годин: контроль за самостійною роботою студентів не вноситься у картки навчального навантаження викладачів. Таким чином керівництво університетів сприяє тому, що один із найбільш важливих аспектів навчальної діяльності сучасних студентів залишається поза належним контролем з боку викладачів: неплановане належно не контролюється.
З української мови самостійну роботу заплановано контролювати такими видами, як перевірка студентських конспектів, повідомлення під час лекційного чи практичного заняття, написання реферату, складання відповідних вправ чи завдань, їх взаємоперевірка. І тут викладач зіштовхується зі ще однією проблемою: повною неготовністю студентів до самостійної роботи. Вчорашні школярі не вміють самостійно підготувати заняття, школа не навчила їх конспектувати матеріал, готувати реферати чи повідомлення. Часто викладач, який ретельно перечитує студентські конспекти запропонованого для самостійної роботи матеріалу, зустрічає просте переписування уривків з пропонованої літератури в зошит, або ж набір цитат з того чи іншого джерела, як правило, без посилання на нього. Прірва у підготовці школяра і студента у цьому випадку виявляє себе особливо яскраво. У зв’язку з цим доцільним було б розробити нову систему підготовки школярів до самостійної пізнавальної діяльності.
Якщо ж справа доходить до реферату, то студенти приносять друковані заготовки з Інтернету, які впродовж декількох хвилин знаходять на сотнях сайтів, та ще й в усіх газетах їм пропонують послуги з виготовлення рефератів та повідомлень на будь-яку тему.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Курс української мови для студентів спеціальності «початкове навчання» в умовах кредитно-модульної системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок