Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Соціокультурні функції ЗМІ

Соціокультурні функції ЗМІ

Назва:
Соціокультурні функції ЗМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,59 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему
Соціокультурні функції ЗМІ


Інформаційна функція. Радіо- і теленовини, газетні новини, покликані інформувати слухачів, глядачів і читачів про те, що відбулося за сьогоднішній і вчорашній дні в країні й у світі.
Пізнавально-просвітительська функція. Спеціальні теле- і радіопрограми, газетні і журнальні рубрики, присвячені розширенню кругозору людей, спрямовані на збільшення нових знань практично у всіх областях людської діяльності. Ми читаємо і чуємо інформацію про те, як охоронитися від СНІДа, солити гриби, шити плаття, доглядати за квітами і садовими насадженнями, на які періоди поділяється вітчизняна історія і скільки атомів в одній молекулі, чому росте безробіття і як надати першу допомогу потерпілому. Ця інформація вчить нас тому, що ми не вміємо або не знаємо. Завдяки цій функції ЗМІ всім членам суспільства гарантується придбання деякого рівня культурної компетентності, що особливо важливо в епоху, коли гарні школи доступні тільки багатим, а в звичайних постійно знижується якість утворення.
Рекреаційна функція. Значна частина інформації в теле- і радіоєфірі, у газетах і журналах віддана розважальним темам. Це класична й естрадна музика, телешоу, ігри і лотереї, свята і фестивалі, спортивні програми. У популярних журналах і газетах публікують кримінальну хроніку, белетристику, любовні і детективні романи.
Нормативно - регулятивна функція. ЗМІ не тільки інформують, просвіщають і розважають аудиторію, але і формують думки, світогляд, реакції на ті чи інші події. А це означає, що ЗМІ цілеспрямовано впливають на поводження людей. Вплив на слухача і глядача йде вже на стадії добору матеріалів, що попадають у ефір чи на газетну смугу. Що публікувати, а що ні, вирішує спочатку журналіст, що написав репортаж, а потім головний редактор, що дає добро чи відкидає публікацію. Але головний редактор далеко не завжди вирішує долю матеріалу. У радянські часи над ним стояв інструктор Відділу пропаганди й ідеології ЦК КПРС. Тут і приймалися остаточні рішення. У 90-і
роки гласна цензура була знята. Однак незабаром з'явився інший замовник - могутні фінансові угруповання, що наймають журналістів, замовляють їм тему, напрямок думки, оплачують ефірний час і т.п.
Події в новинах не просто подаються, але коментуються і ранжируються по ступені важливості. Глядачам і читачам події подаються у вигідному для цілей ЗМІ гляді. Але яку саме мету мають ЗМІ, вирішують політичні влади країни, політична ситуація. Комуністи нав'язували аудиторії свою версію подій. Тепер демократи нав'язують власну версію.
Нормативно-регулятивна функція складається можливості комуникатора, у відповідності зі своїми цілями й інтересами, маніпулювати суспільною думкою, роблячи вплив на глядачів, слухачів, читачів. Прагнучи підвищити до максимуму ефективність впливу на аудиторію, комуникатор підшукує для цього оптимальні засоби: належні канали (печатка, радіо, телебачення, вулична реклама); відповідний тип звертання до аудиторії ( гасло, прохання, заклик, вимога, повідомлення); стиль подачі матеріалу ( строгий чи вільний, новий чи класичний). При маніпулюванні коммуникатора зовсім не цікавить те, що хоче почути чи побачити аудиторія, головне для нього - власні цілі і задачі. Зрозуміло, він враховує соціально-демографічний склад аудиторії, її смаки і переваги, але лише як засіб підсилити ефективність впливу.
Звичайно, нав'язувати свої інтереси, не зважаючи на думку аудиторії, можна тільки до відомої межі. Якщо передача не утримала аудиторію, якщо глядачі переключили телевізор на іншу програму, то ефективність впливу зведена до нуля, а гроші викинуті на вітер. Комуникатор завжди балансує на грані, як би торгується зі слухачами, протаскуючи потрібну інформацію в привабливому упакуванні. Елементи торгу видні, особливо на телебаченні, практично всюди. Замовник купує карколомного західного бойовика, але з умовою, що в нього будуть умонтовані рекламні ролики. Глядач одержує фільм, а комуникатор - рекламу. Якщо комуникатор користається тими самими стереотипними прийомами, заїждженими роликами і сюжетами, аудиторія перестає звертати увагу на зміст повідомлення, а тє і зовсім відвертається.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Соціокультурні функції ЗМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок