Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Теоретична модель масової літератури в контексті гуманістичної концепції мортімера адлера

Теоретична модель масової літератури в контексті гуманістичної концепції мортімера адлера

Назва:
Теоретична модель масової літератури в контексті гуманістичної концепції мортімера адлера
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,83 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Теоретична модель масової літератури в контексті гуманістичної концепції мортімера адлера


Постановка проблеми. Основою парадигми суспільного розвитку в ХХІ ст. стали людина як найвища цінність і культура як умова самоорганізації і саморозвитку особистості. В процесі реалізації творчого потенціалу індивіду і формуванні культури молоді у відповідності з об’єктивними вимогами та реальними можливостями сучасного світу велику роль відіграє і масова Література. За переконанням видатного філософа і педагога Мортімера Адлера духовний світ людини визначається творами літератури, які вона прочитала, оскільки найповніше моральні еталони суспільства находять своє відображення в літературі.
Кожна культура, кожна епоха виробила свої ідеали, свої еталони та нормативні зразки. В історії людства закріпилися образи героїв Еллади, скандинавських вікінгів, слов’янських дружинників, англійських джентльменів, японських самураїв, американських бізнесменів. Мільйони та мільйони людей прагнули наслідувати героїв Гомера, М.Сервантеса, В.Гюго, Дж.Лондона, Д.Ґолсуорсі, Л. Фейхтвангера, А.Сент-Екзюпері. Глибокий слід в свідомості цілого ряду поколінь залишили створені Л.М.Толстим образи Андрія Болконського та П’єра Безухова. Їх характери істотно різняться між собою, але у них, так само як і у інших героїв світової літератури, є багато загальних рис, таких, як шляхетність, високе почуття честі, активна доброчинність, що об’єднує найкращих представників різних епох і культур.
Сучасний світ володіє значним потенціалом культури, але внаслідок нерозвиненості соціальних механізмів включення людей в світ краси та формування вмінь і навичок жити за законами краси у значної їх частини, зокрема, молоді, не вироблені відповідні ціннісні орієнтації і потреби наслідувати культурні традиції. В зв’язку з цим одне з основних завдань системи освіти полягає в тому, щоб формувати у молоді стиль мислення, адекватний вимогам сучасного суспільства, виховання гуманістичного світогляду.
Життя сучасної людини проходить не тільки в соціумі, але й в культурі. На межі століть відбувся нечуваний розрив між традиціями, людьми, епохами, культурами, що привело до глобальної кризи культури. Дослідники, зокрема, М.М.Скатов, наголошують, що криза культури відбивається в художній творчості, яка віддзеркалює сучасне буття культури [6]. Одна з істотних ознак цього явища – гібридизація культури, тобто штучне поєднання несумісних культурних світів, що можна часто спостерігати в різних видах художньої творчості, орієнтованих в значній мірі на естетику постмодерну з його установкою на реконструкцію, колажність, „мозаїчність” сприйняття, оцінку соціокультурної дійсності. Цим пояснюються парадокси нашого буття, серед яких обсяг виданих творів Бориса Акуніна, Віктора Пелевіна, „жіночої” літератури, дорівнюється усьому обсягу художньої літератури, що видається.
Багато дослідників, зокрема М.М.Скатов, зауважують, що криза культури, яка відбилася в літературі, полягає і в тому, що „висока мода елітного постмодерну зійшлася з „поетикою” самого „низу” і заполонила недрукованим словом друковані сторінки [6].
Але саме в цей кризовий період складаються нові концепції, моделі і парадигми літератури, читання та виховання „людини культури”.
Серед пріоритетних завдань цього процесу можна виділити наступні:
розуміння освіти не тільки як соціології особистості, підготовки до майбутньої професійної діяльності, але й входження в світ культури, формування свого особистісного напрямку в історії культури;
гуманітарний, гуманізуючий підхід, розгляд освіти як творчого акту, що сприяє становленню особистості гармонійної, цілісної, яка має свій неповторний Образ;
міждисциплінарний синтез науки, освіти і культури;
побудова системи освіти як безперервного процесу розвитку та вдосконалення людини;
постійне збагачення соціокультурних технологій і освітніх технологій.
Основні зусилля необхідно спрямувати на те, щоб включити людину в минуле, сьогодення і майбутнє культури, а освіту будувати як процес культурації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Теоретична модель масової літератури в контексті гуманістичної концепції мортімера адлера

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок