Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Робота над образними словами й виразами

Робота над образними словами й виразами

Назва:
Робота над образними словами й виразами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,29 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
Робота над образними словами й виразами


План
1. Синоніми, антоніми, методика їх опрацювання на уроках рідної мови.
2. Методика опрацювання фразеологічних одиниць з молодшими школярами.
Л-ра
1. Журнали „Початкова школа”
2. Наумчук М.М. Сучасний урок української мови в початковій школі (методика і технологія навчання). Видання друге, доповнене. – Тернопіль: В-цтво Астон, 2005, - 352 с.
3. Програма для середньої загальноосвітньої школи 1-4 кл. К.: Поч. Школа.2006 р.- 432 с.
4. Вашуленко М.С. Удосконалення змісту і методики навчання української мови в 1-4 класах. – К.: Рад. Шк., 1991. – 112 с.
5. Підручники для початкової школи.


1.Синоніми це слова, які означають назви певного поняття, близькі за своїм основним значенням, але відрізняються значеннєвими відтінками, а також можливостями поєднуватися з іншими словами. Для методичного аспекту важливою ознакою є та, що слова, які становлять синонімічний ряд, з а в ж д и належать до тієї самої частини мови Тому систематичне привернення учнівської уваги до цієї особливості синонімів, усвідомлення її молодшими школярами може зіграти помітну роль у формуванні взаємозв'язаних уявлень про лексичні і граматичні значення слів Не можна, щоправда, при цьому не сказати і про окремі відхилення від цієї закономірності, що пояснюються здатністю однієї частини мови виступати в значенні іншої. Наприклад, в окремих текстах до одного синонімічного ряду можуть належати такі слова: багато, чимало, сила-силенна, безліч, хмара, видимо-невидимо, міріади тощо. Крім цього, синонімічні відношення в українській мові спостерігаються не тільки між окремими словами (діти, малята, дітвора), але й між словами та фразеологічними виразами (мало, небагато, трохи, як кіт наплакав крапля в морі). Учителеві треба мати на увазі, що синонімічні відношення існують також і між граматичними конструкціями (так звані граматичні синоніми), наприклад: вулиці міста і міські вулиці, краплини дощу і дощові краплини. З цими важливими для мовленнєвого розвитку дітей особливостями синонімів також доцільно принагідно знайомити молодших школярів, причому не тільки на уроках української мови, а й у процесі опрацювання художніх текстів на уроках читання, у роботі з дитячою книжкою взагалі.
При відборі певного лексичного мінімуму для організації роботи з синонімами ми керувалися такими відомими в сучасній методиці навчання рідної мови критеріями:
1)
частотністю відібраних слів у загальновживаній лексиці сучасної української літературної мови;
2)
врахуванням словникового запасу молодших школярів,
3)
відбором синонімів у межах виучуваної теми;
4)
наявністю (забезпеченням) синонімів і синонімічних рядів у текстах вправ;
5) доступністю відібраних синонімів і синонімічних рядів для розуміння учнями початкових класні,
6} необхідністю створення бази для роботи над синонімами в середній ланці загальноосвітньої школи (5-Й клас)
Практичне вивчення синонімів у початкових класах здійснюється за допомогою виконання різноманітних вправ на виявлення та зіставлення слів, близьких за значенням; на самостійний добір синонімів та вживання їх у зв'язних висловлюваннях. У процесі роботи над синонімами необхідно добиватися, щоб учні не тільки вловлювали і розуміли спільне або подібне між ними (такий однобічний під хід може стати причиною не збагачення, з, навпаки, збіднення дитячого мовлення), а й до розуміння значення кожного із синонімів, усвідомлення його від мінних значеннєвих відтінків. Наприклад, важливо, щоб школярі не тільки сприйняли слова буря, ураган, шторм як близькі за значенням, а- н зуміли словесно розкрити їх смислові особливості, з саме буря, ураган, шторм як близькі за значенням, а й зуміли словесно розкрити їх смислові особливості , а саме буря – це незвичайна за своєю силою буря, яка несе з собою значні пошкодження в природі, руйнування будівель, шторм — це теж сильна буря, але не на суші, а в морі чи в океані.
Враховуючи те, що сучасні програми націлюють учителя на формування у молодших школярів практичних умінь орієнтуватися в функціонально-стильових різновидах тексту, необхідно підкреслити ще одну важливу особливість синонімів— наявність у їхньому ряді головного, стилістичного нейтрального слова, яке в лінгвістиці називається домінантою, по відношенню до кого всі інші синоніми виражають додаткові відтінки значень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Робота над образними словами й виразами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок