Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Вивчення байки у школі (Першоджерела байки. Матеріал на допомогу студентові-практикантові, вчителю-словеснику)

Вивчення байки у школі (Першоджерела байки. Матеріал на допомогу студентові-практикантові, вчителю-словеснику)

Назва:
Вивчення байки у школі (Першоджерела байки. Матеріал на допомогу студентові-практикантові, вчителю-словеснику)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,09 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Вивчення байки у школі (Першоджерела байки. Матеріал на допомогу студентові-практикантові, вчителю-словеснику)


На сучасному етапі реформування філологічної освіти перед вищим навчальним педагогічним закладом постало завдання — виховати вчителя-словесника, здатного орієнтуватися у різних педагогічних ситуаціях, працювати у будь-якій сфері професійної діяльності — навчальній, виховній, управлінській, науковій. Підготовка такого фахівця здійснюється у процесі ступеневої освіти, яка, відповідно до кваліфікаційних рівнів — бакалавр, спеціаліст, магістр, передбачає цикл фундаментальних, професійно-орієнтованих, прикладних дисциплін, систему педагогічних практик. Тому, беручи до уваги державні стандарти педагогічної освіти, враховуючи новітні підходи та вимоги до вищої школи, спираючись на результати досліджень у галузі реформування філологічної освіти, слід особливо по-новому підійти до організації педагогічної практики студента-словесника з української літератури, яка повинна характеризуватися неперервністю, системністю, «працювати» на формування у майбутніх філологів основних психолінгводидактичних знань, методичних умінь і навичок, загальнопедагогічної готовності до викладання літературознавчої дисципліни в умовах різнорівневого навчання.
У педагогічній, методичній науках аспекти цієї проблеми стосуються загальних питань професійної підготовки вчителя, зокрема: у науковому дослідженні
В.Г. Демидової акцентується увага на формуванні у майбутніх вчителів прогностичного компонента професійної діяльності; Н.В. Кичук розглядає питання формування у студентів інтересів загальнопедагогічного спрямування; науковець А.М. Зубко доводить необхідність удосконалення організаційно-педагогічних умов навчального процесу в системі підвищення кваліфікації педагогічних кадрів; Лисенко у своїй науковій праці подає теоретичні і практичні чинники формування готовності студентів педагогічних вузів до професійної діяльності.
Багато питань досліджується в колі «учень — студент — вчитель — учень», але основні проблеми, що згруповані навколо ланки «студент-словесник-практикант», його підготовка до викладання української літератури в процесі педагогічної практики ні у педагогічній, ні у методичній літературі не розглядається. Але саме в ході педагогічної практики створюються найсприятливіші умови для професійного становлення вчителя-філолога. Організована належним чином педагогічна практика з української літератури має на меті не тільки зміцнити і поглибити знання студентів-практикантів з основ літературної освіти, а й навчити їх педагогічної вправності й методичної компетентності, сформувати як вміння систематично аналізувати свої педагогічні дії, «бачити себе» у роботі, так і вміння до автоматичної рефлексії у педагогічному адаптуванні до іншої фахової діяльності (виховної, управлінської, наукової). У ході педагогічної практики повинні створюватися умови для розвитку творчої самостійності студента-практиканта, наукової організації його праці. Отже, основна мета цієї статті — довести, що у процесі педагогічної практики з української літератури у студентів формуються основні професійні вміння і навички працювати з різнорівневою дитячою аудиторією, відповідно аналізувати художній твір, підбирати цікавий матеріал навчально-виховного змісту, а основне — належним чином донести до учнів ті питання, які у вищому навчальному закладі з фахових дисциплін вивчаються оглядово, поспіхом.
Під час проходження комплексної навчально-залікової практики студентам-практикантам, майбутнім бакалаврам доводиться розробляти і проводити уроки, теми яких пов’язані з байкою як ліро-епічним жанром. У вищій школі байка розглядається в курсах історії української та зарубіжної літератур вроздріб, тобто під час вивчення творів відомих байкописців (історія української літератури: Прокопович, Радивиловський, Баранович, Довгалевський, Сковорода, П. Гулак-Артемовський, Віктор Забіла, Левко Боровиковський, П. Білецький-Носенко, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Вивчення байки у школі (Першоджерела байки. Матеріал на допомогу студентові-практикантові, вчителю-словеснику)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок