Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Роль засобів мистецтва в активізації і формуванні емоцій та почуттів

Роль засобів мистецтва в активізації і формуванні емоцій та почуттів

Назва:
Роль засобів мистецтва в активізації і формуванні емоцій та почуттів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,65 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Роль засобів мистецтва в активізації і формуванні емоцій та почуттів


На сучасному етапі важливим є здійснення процесу пізнання в такий спосіб, щоб особистість здобувала досвід емоційно-ціннісного ставлення до світу через вивчення учнями мовних явищ в етично-естетичному аспекті, шляхом сприймання й інтерпретації творів музики й живопису.
Сюди входить не лише сприймання окремих творів мистецтва, а й загальне естетичне виховання особистості, формування художнього смаку, інтересів і потреб, розвиток естетичних суджень про мистецтво. Розвиток здатності естетичного сприймання здійснюється шляхом активізації учнів у процесі мовленнєвого розвитку засобами музики та живопису.
Аналіз сучасного стану мовлення школярів свідчить, що більшість із них у своїй мовленнєвій діяльності рідко будують емоційні, багаті на виражальні засоби висловлювання. В основному усне і писемне мовлення учнів містить велику кількість помилок, зумовлених діалектним оточенням, недоліками у навчанні мови, а також загальною невисокою мовленнєвою культурою.
Огляд педагогічної і методичної літератури попередніх десятиліть показує, що проблеми розвитку зв’язного мовлення висвітлювались у працях І.О. Синиці, О.М. Біляєва, Н.І. Демченко, С.Ф. Іванової, Т.О. Ладиженської, Г.Т. Шелехової та ін. У своїх дослідженнях вони певною мірою розглядали й тему використання музики і живопису на уроках мови, які пробуджують творчу думку, вчать розуміти і передавати словами почуте і побачене, збагачують лексичний запас і допомагають усвідомити суть того чи іншого поняття. Аналізуючи картину чи музичний твір, школярі набувають навичок правильного викладу своїх думок, розвивають уяву. Це забезпечує подальше невимушене спілкування на різні теми, опанування лексичних і граматичних засобів мови, культурою мовлення, що є невід’ємним складником загальної культури людини.
Проте стан методичної розробки цієї теми не можна вважати задовільним, оскільки відсутня система роботи, яка б включала підсистеми: а) твори музики та живопису, рекомендовані для використання на уроках мови; б) методи і прийоми їх застосування у процесі розвитку зв’язного мовлення.
У своїй статті ми поставили за мету розкрити роль засобів музики і живопису в розвитку і збагаченні емоційної сфери учнів.
У розвитку емоцій і почуттів великого значення набуває художнє сприймання. У працях багатьох психологів художнє сприймання розглядається як форма прояву активності суб’єкта. Ш.А. Надірашвілі, наприклад, підкреслює, що «при класифікації теорії сприймання велике значення надається принципу активності. Сприймання вважається активним процесом… не можна зрозуміти специфіку сприймання, якщо цей процес не буде розглядатися як активність суб’єкта» [4; 157], яка виявляється у його зацікавленості предметом сприймання, потребі нового спілкування з мистецтвом. О.Н. Органова відзначає, що сприймання треба визначати, як «процес взаємодії естетичного об’єкта з суб’єктом, у результаті якого здійснюється задоволення потреб останнього» [5; 149].
Художня потреба — різновид духовної потреби, в якій виражається об’єктивна необхідність людини в художній діяльності — творенні та освоєнні мистецтва. Роль художньої потреби в естетичному розвитку дуже важлива, тому що завдяки їй формується установка на естетичне сприйняття дійсності. Мистецтво «переключає» художні потреби в естетичні, наповнюючи їх пізнавальним змістом.
За дослідженнями психологів (Р. Сперрі, Дж. Боугена, М. Газзаніга, М. Зденек) найбільш ефективною художня, творча діяльність стає можливою тоді, коли працюють ліва і права півкулі головного мозку, коли логічне мислення поєднується з інтуїцією.
Головний мозок має симетричну будову і складається з двох півкуль, що дзеркально відображають одна одну. Великі півкулі головного мозку пов’язані між собою пучками волокон (комісуарами), які називаються мозолистим тілом, включають у себе велику кількість структурних утворень, створюючи в спільній діяльності з підкорковою областю єдину функціональну систему — мозок.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Роль засобів мистецтва в активізації і формуванні емоцій та почуттів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок