Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Молитовник “Із глибини воззвах” Василя Щурата – оригінальна збірка релігійної поезії початку ХХ ст.

Молитовник “Із глибини воззвах” Василя Щурата – оригінальна збірка релігійної поезії початку ХХ ст.

Назва:
Молитовник “Із глибини воззвах” Василя Щурата – оригінальна збірка релігійної поезії початку ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,29 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Молитовник “Із глибини воззвах” Василя Щурата – оригінальна збірка релігійної поезії початку ХХ ст.


Від того часу, коли світло Христової віри почало просвічувати світ, поширюється між багатьма народами почитання релігії християнства. То й не дивно, що народні співці та поети щораз частіше звертаються у своїх віршах до релігійної тематики. Їх релігійні поезії зосереджують увагу читача на могутньому джерелі обнови – Святому Письмі.
У першій половині ХХ ст. релігійні вірші, у яких звеличено Матір Божу, Ісуса Христа, створили Павло Штокало, Олесь Герета, Роман Завадович, Олекса Стефанович, Василь Лімниченко, Остап Грицай, Олег Стюарт, Богдан Лепкий, Антін Лотоцький, Юрій Шкрумеляк, І.Франко. Всі вони були сучасниками В.Щурата.
В.Щурат (1871-1948 рр.) є автором оригінальної релігійної поезії. Кожен окремий вірш Щурата роз’яснює засади християнської моралі й етики. Щурат оспівує ту релігію, яка вчить нас любити і пробачати, творити добро та ставати при допомозі слабим і нужденним. Молитовник “Із глибини воззвах” (1905 р.) В.Щурата сприймаємо як оригінальну збірку української релігійної поезії початку ХХ ст. Саме ця книжка, на думку Василини Щурат, відкриває українському народові красу, велич і поетику Св.Письма.
Вихід цієї збірки не став несподіванкою, тому що у 1902 р. В.Щурат видав книжку прегарних легенд про чудотворну ікону Зарваницької Божої Матері у поетичній обробці під назвою “Зарваниця”. Поява цієї книжки стала своєрідним натяком до видання автором більш глобальнішої роботи. А вихід “Із глибини воззвах” (1905 р.) вважаємо важливою подією в історії української літератури.
Структура збірки “Із глибини воззвах” визначається характером самих поетичних творів. Оригінальні поезії переплітаються з молитвами, які написані церковнослов’янською мовою. Цією мовою написані також “Щоденні молитви” та “Служба Божа св. Йоана Золотоустого”.
Решта написана українською мовою і становить оригінальну поезію збірки. Сюди війшли: „Ранні молитви”, „Вечірні молитви”, „Хвала Ранам розп’ятого Ісуса” (поетичний твір, що складається з семи циклів).
Псалми покаяння (поетичні переспіви зі Святого Письма):
Псалом 6
Псалом 31
Псалом 37
Псалом 50
Псалом 101
Псалом 129
Псалом 142
Молитви на всякі потреби:
Молитви за Вітчизну – тут порушуються важливі соціальні питання. Крім оригінальних віршів сюди ввійшли й поетичні переспіви з Псалма 136 і пророка Ісаії, які також прийнято вважати за оригінальну поезію поета.
Псалми вечірні (поетичні переспіви псалмів):
Псалом 103
Псалом 140
Псалом 141
Псалом 116
Науки (поетичні повчання, куди ввійшли оригінальні вірші, переспіви):
Образки
З нами Бог (велична молитва В.Щурата).
Через цілу книжку Щуратових поезій і переспівів, які ми приймаємо за оригінальні поетові твори, тягнеться християнський культ Бога, Ісуса Христа, Матері Божої, ангелів-хоронителів (опікунів) тощо. Особливе місце тут займають молитви. “Молитви щоденні”, “Молитви вечірні”, “Ранні молитви”, “Молитви на всякі потреби” – за просвічення душі, чистоту душі, мир душі, в терпінні, в сирітстві, за кревних і друзів, за “подругу жизні”, навіть “Молитви за Вітчизну”!
Такі своєрідні молитви в поетичній формі ведуть до сконцентрування думки, легше запам”ятовуються й, отже, стають духовною власністю того, хто молиться. Це і дозволяє нам розв”язати питання навколо анонімного видання книжки.
До чого ж спонукають нас Щуратові молитви? Які основні молитви його поезії?
Вже з перших рядків його поезій “Молитви до Ісуса Христа”, “Молитви до Пресвятої Богородиці” відкриваємо для себе Божу науку любові: безмежної любові до Христа. Саме ця любов допоможе кожному розпізнати друга і недруга, виявити щирість у людських стосунках, збагнути гірку зраду. Віра та надія пронизує кожен рядок цих поезій.
На особливу увагу заслуговує великий цикл “Хвала Ранам розп’ятого Ісуса” В.Щурата. Тут чітко виявляється залежність творчого замислу від душевних станів та настроїв самого поета. Після прочитання цього циклу відчутне сильне емоційне вираження автора цих рядків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Молитовник “Із глибини воззвах” Василя Щурата – оригінальна збірка релігійної поезії початку ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок