Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Скачати реферат: Народне мистецтво, освіта, культура

Народне мистецтво, освіта, культура / сторінка 4

Назва:
Народне мистецтво, освіта, культура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,41 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
срібла на потреби навчання і утримання наставника. Крім цього, батьки кожного учня повинні внести 50 коп. сріблом в рік.
У с. Глибокому постановили школу перевести з приватного будинку у виділену від хлібних запасів комору і прибудувати до неї кімнату для наставника.
В Іванкові церковно-приходська школа почала діяти в 1861 р., але через чотири роки, через відсутність громадської допомоги виникли певні труднощі з утриманням приміщення. 7 січня 1865року 65 козаків і казенних селян Іванкова зібралися на сходку, де вирішили приміщення сільської управи віддати під школу і утримувати його. Кожен господар був зобов’язаний на опалення школи доставити 10 кулів або віз соломи і по б коп. сріблом.
У 1865 році подібні рішення прийняли 125 козаків і 125 казенних селян с.Старого, прихожани с. Кийлова. З 1-го січня, 1869 року у с. Любарці при Михайлівській церкві відкрито бібліотеку, якою завідував священник Лев Копа-0вдієнко.
Заможні Бориспільські козаки вносили значні пожертви на утримування храмів. Зокрема, козак Матвій Гнатович Верна на спорудження Іконостасу для Миколаївської церкви в м. Борисполі пожертвував 200 крб., а козак Іван Якович Шкіль передав таку ж суму на пофарбування Харлампівської церкви, в с. Сеньківка. Закінчувалось XIX ст. В економічному плані малоземелля змушувало селян орендувати поміщицьку землю, на яку зростала ціна. Сільські куркулі оптом орендували поміщицьку землю, пере-даючи їх за певну приплату селянам. Оренда та продаж землі посилювали розшарування селянства, зміцнювали економічні позиції сільської буржуазії.
Бідняцько-середняцькі маси, не маючи кошту на купівлю й оренду землі, змушені були вдавалися до кабальної оренди з частинами врожаю, з половини його або за відробіток.
Внаслідок обезземелення велика кількість селян пролетаризувалася: частково переселялись до міста, частково наймитувала в селі. Сільська біднота була основним джерелом формування як промислового, так сільськогосподарського пролетаріату. Процес пролетаризації селянства відображена в заробітчанських піснях, в яких викривались умови праці, висвітлювались гнів й обурення гроти знущань:
Ой загуду, загуду,
А в Боришполі не буду.
В Боришполі лихий пан,
Нехай людям, а не нам!
Да в Боришполі вороги
Й круг мене. облягли,
Як нивочку й облоги.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Народне мистецтво, освіта, культура

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок