Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Трагічне у співанці-хроніці

Трагічне у співанці-хроніці

Назва:
Трагічне у співанці-хроніці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,77 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Трагічне у співанці-хроніці


Жанровий ракурс розгляду основних складових співанки-хроніки дає змогу виділити вплив, безпосередньо, ментальності на вияв поведінки конкретних героїв. Сучасні філософи зазначають, що традиція – це конституювання реальності, буденна символізація моделей соціально культурного порядку і сукупність кодів, що окреслюють його межі. М.Фуко в межах своєї методологічної концепції історичного дискурсу наголошує саме на важливості ментальних культурних традицій, що надають можливість осмислення розсіювання історії в єдиній уніфікованій формі, і виділення нового на основі незмінного, і пояснення новизни оригінальністю, генієм або довільним вибором індивідуальності [11, 17].
В основі співанки-хроніки особливо важливі події з життя людей, їхні духовні запити, індивідуальні риси особистості, вияви поведінки. Увесь навколишній життєвий світ, за твердженням філософів, – це те, що належить індивіду, хоча поряд із цим включає в себе і рядові, і всезагальні характеристики буття. Втім, власне, людський образ конструювання життєвого світу завжди пов’язаний з переживанням. Людина володіє здатністю конструювання життєвого світу. Поряд з цим переживання – це та площина, у якій дійсність може зливатися у певних чуттєвих станах людини з її буттям. Переживання сповнюється тотальністю світових зв’язків і відносин буття як такого. Але врешті – решт, життєвий потік людини може в певний час відкритися особистості як своєрідна стихія різноманітних випадковостей. Винятковий випадок часто лежить в основі сюжету співанки – хроніки. У цих творах показано, що особистість не просто проживає відведений їй проміжок часу, а вона ще й унікальним чином вбирає в себе усю життєву реальність у такому ракурсі, в якому вона розкривається саме для неї.
Через аналіз феномена переживання філософи виходять на поняття життєвого світу. Насамперед, це ідентифікується з уявленням горизонту, що замикає потік переживань особистості в цілісній єдності. Будь-яке конкретне переживання, яке володіє визначеним змістом, завжди дане суб’єкту як об’єкт його уваги. Самі ж переживання, виступаючи обов’язковим компонентом будь-якого інтенціонального переживання, самі не є інтенціональними предметами, хоча увага може бути направлена на них в будь-який час. Через поняття життя висвічується внутрішнє поєднання суб’єктивного та об’єктивного.
У співанці-хроніці значною мірою сутність життя виражається сутністю життєвих образів. Аналізуючи феномен життя, Г.Гегель визначає його як напружене протиріччя між родовою всезагальністю та індивідуальною безпосередністю, яке вирішується у феномені духовного. Як конечна, смертна істота, жива одиничність, яка звільнилася від безпосередності і в собі існуюча як рід, безпосередньо існує лише як одиничне: ,,Смерть лише безпосередньою одиничною життєвістю є народження духу" [1, 408-409].
Смерть, її сутність – у центрі хронікальної пісні, особливий акцент якої спрямований на зображення трагічних випадків, які є результатом раптового нищення гармонії у сім'ї або колективі. Вся увага автора-виконавця сконцентрована на описах найнапруженіших моментів – напередодні і в годину смерті, під час похорону. Варто зауважити, що все ж таки основною функцією творів цього жанру є їх інформативність.
Самобутні за обсягом та композицією, співанки тривалий час називали у фаховій літературі ,,поетичними оповіданнями". Так назвав В.Шухевич один із розділів видання ,,Гуцульщина". Румунські дослідники називають подібні твори ,,jurnale orale" – усними газетами [4, 295]. Однією зі специфічних особливостей пісень-хронік є їх фактографічністть, оскільки ці твори – це безсмертні документи, засіб інформації, агітації, своєрідні коментарі важливих політичних подій на Україні. Автор-виконавець хронікальної співанки достовірно, деталізовано відтворюючи певну конкретну, незвичайну, переважно трагічну подію, таким чином хоче оповістити громаду, і робить це в такий спосіб, наче він сам був свідком або учасником оспіваних ним подій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Трагічне у співанці-хроніці

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок