Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Проблема критики в інтерпретації М. Кригера

Проблема критики в інтерпретації М. Кригера

Назва:
Проблема критики в інтерпретації М. Кригера
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,09 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Проблема критики в інтерпретації М. Кригера


М. Кригер – один з відомих теоретиків літературної критики в США. Його можна поставити поряд з Н. Фраєм, автором відомої “Анатомії критики” (1957). Проблемам літературної критики, літературознавчої методології М. Кригер присвятив декілька книг, як-от “Нові захисники поезії”, “Трагічне бачення: варіації на тему про літературну інтерпретацію” (1960), “Роль і місце критики” (1967) тощо. Уже в “Нових захисниках поезії” М. Кригер визначив деякі з основних положень, які стосуються сутності та завдань літературної критики. Зокрема він засудив надмірне теоретизування, яке виявляється, наприклад, у “галльському раціоналізмі”, тобто в структуралістськи орієнтованому французькому літературознавстві. Порівняно з останнім, вважає М. Кригер, американська “практична критика має бути більш “емпіричною”, постійно відчувати, а не тільки бездушно аналізувати свій предмет – художній твір. “Вихідною точкою будь-якого теоретика, – пише М. Кригер, – повинен стати власний безпосередній досвід сприйняття поезії, критик має постійно звертатися до нього подібно до того, як учений звертається до лабораторно перевірених фактів” [2, с. 11].
У своїх подальших дослідженнях, присвячених проблемам літературознавчої методології, М. Кригер наполегливо проводитиме думку про те, що теорія не має занадто відриватися від свого предмета – художньої літератури, не повинна бути теорією для теорії. А цим грішать, на думку каліфорнійського вченого, передусім структуралісти та семіотики з їхньою орієнтацією на механічні, машинні методи аналізу.
Для того щоб не розгубитися в морі сучасних критичних теорій, М. Кригер рекомендував вибирати чіткий орієнтир. Найкращим орієнтиром, вважає вчений, може бути “нова критика”.
Для розуміння його концепції літературної критики найкраще виходити з його аналізу та оцінок “нової критики”, які він подає майже в кожній із своїх основних робіт. Щобільше, на думку деяких дослідників, сам М. Кригер є представником “нової критики”, лідером її “другої хвилі”. У теоріях і практиці “нових критиків” здається М. Кригеру особливо цінним прагнення стверджувати унікальність та нічим не замінену роль художньої творчості в нашу наукову епоху, яка руйнує культуру за допомогою зведення вищих духовних цінностей людини до технології [2, c. 5]. Захисником поезії, художньої творчості від різних позитивістських їх тлумачень протягом усього свого творчого життя був і сам М. Кригер. До того ж він не розглядав поезію тільки як щось абсолютно автономне, відірване від життя. Він захищає “нових критиків” і від звинувачення у звуженому розумінні поетичної творчості, у прагненні відірвати її від життя.
М. Кригер намагається поширити дослідницькі рамки, в які замкнули себе “нові критики” першої хвилі – Дж. Ренсом, А. Тейт, К. Брукс та інші. У методологічному аспекті М. Кригер балансує між різними підходами та концепціями, намагаючись зайняти завжди виграшну позицію “золотої середини”. Але він висуває й серйозне звинувачення на адресу ранніх “нових критиків”. Одне з них полягає в тому, що “неокритики” не висунули жодної “певної програми”, а їх теоретичні положення відзначаються безсистемністю. Причому вони “не тільки не змогли розробити жодної солідної естетичної теорії, але деякі з них навіть вихваляються цим, кажучи що воліють зберігати безпосередність художнього сприйняття, яка руйнується теоріями [2, с. 5].
М. Кригер ставить своїм завданням розробити, використовуючи кращі ідеї “нових критиків”, більш системну й глибоку теорію і поезії, і літературної критики.
Думку про те, що надмірне теоретизування, надмірна абстракція згубні для літературознавця, М. Кригер розвиває в книзі “Трагічне бачення: Варіації на тему літературної інтерпретації” – другій вагомій роботі вченого, яка вийшла 1960 р. –чотири роки після публікації “Захисників поезії”.
Якщо “нові критики” шукають “унікальне та екстраординарне” в самому тексті, то М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проблема критики в інтерпретації М. Кригера

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок