Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> ІМЕННИК

ІМЕННИК

Назва:
ІМЕННИК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,42 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ЦИКЛ УРОКІВ
з теми “ІМЕННИК” у 3 класі
чотирирічної початкової школи


О мово рідна! Їй гаряче
Віддав я серце недарма.
Без мови рідної, юначе,
Народу рідного нема.
В.Сосюра.
В хвилини глибокого одухотвореного сприймання краси природи, в хвилини відчаю чи радості, в хвилини розради чи горя ми звертаємося до рідного слова.
У системі навчання учнів в школі важливе місце посідає процес формування, пошани й любові до рідного слова. Глибоке вивчення мови можливе тільки тоді, коли людина усвідомлює її як найдорожчий скарб, в якому втілена національна самосвідомість, характер, історія народу.
Оскільки дитина приходить до школи з бажанням вчитися, то завдання вчителя – зробити навчання цікавим. Як допомогти дітям осягнути загальнолюдські цінності у ставленні до культурної спадщини свого народу, людини, оточуючої дійсності? На сьогоднішній день без інтересу подиву, радості неможливе успішне навчання у початкових класах.
Відомо, яку величезну роль в житті людини відіграє мова. Тому і уроки рідної мови мають суттєве значення для формування культури особистості та національної самосвідомості школярів. На таких уроках є багато можливостей побачити багатство рідного слова, відчути його красу. Особливий інтерес у дітей викликає народна творчість.
Дуже люблять учні скоромовки. Саме вони вимагають уважного вимовлення звуків, слів, певного темпу мовлення. Тому віршики-скоромовки я доречно використовую зі своїми першокласниками під час вивчення літер у букварний період.
Наприклад, під час виконання артикуляційно-слухових вправ можна дати дітям визначити на слух звуки, що найчастіше повторюються у таких скоромовках:
Сім дочок-сіроочок
Вишивають сім сорочок.
Ходить квочка коло кілочка,
Водить діточок коло квіточок.
Павло полов поле,
Піймав перепела у полі.
Також можна їх застосовувати на мовних "розминках" у 2-3 класах.
їх використовую і на уроках мови як пояснювальні диктанти, самодиктанти.
У підручниках дуже часто зустрічаються прислів'я, приказки та загадки.
Завдяки цьому виду народної творчості учні дістають уявлення про мислення, естетичні почуття, що в комплексі сприяє розвитку розумових здібностей дітей. Можна проводити різні форми роботи над прислів’ям.
Самостійний добір і заучування напам’ять прислів’я на задану тему.
Добір прислів’я до запропонованого тексту. На наступному уроці діти переказують текст близько до змісту і закінчують дібраним прислів’ям.
Проведення “Хвилини мудрості народної”:
а) Конкурс на кращого знавця прислів’я, приказок;
б) Гра “Хто запише тут кінець, той і буде молодець”.
Робота над прислів’ям з використанням елементів тестування.
Наприклад, під час роботи над прислів’ям “Щасливо там жити, де вміють дружити”, проводиться бесіда за його змістом. На дошці записані прислів’я:
Без вірного друга велика туга.
Людина без друзів – що дерево без коріння.
Дерево міцне корінням, людина – друзями.
Дружба та братство – дорожче багатства.
Дружба – як дзеркало: розіб’єш: не складеш.
Завдання: підняти сигнальні картки з номером прислів’я, в якому:
а) цінується дружба між людьми “ 1,2, 3;
б) визначається роль друга в житті людини № 4,5.
Найскладнішим видом роботи над прислів’ям є складання твору за прислів’ям. Такий вид роботи збагачує мовлення, підвищує грамотність, сприяє вихованню естетичних смаків.
Де пташки, там гинуть комашки.
Весела юрба дітей поверталася зі школи. І раптом усі затихли. Дітям здалося, що на снігу причаївся красивий метелик. Справжнісіньке диво! Коли діти підійшли ближче, їх здивування зникло. Це була звичайнісінька синичка. І тільки Маринка продовжувала милуватися цією красою природи. Їй було соромно за дітей. Їй хотілось, щоб всі діти знали, що синичка в період годування пташенят знищує комах, які за масою перевищують масу її тіла. Недарма в народі говорять: “Де пташки, там гинуть комашки”.
При вивченні розділу "Усна народна творчість" формулюю в школярів елементи дослідництва, пізнання традицій, звичаїв українського народу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: ІМЕННИК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок