Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Загальна характеристика ділових листів

Загальна характеристика ділових листів

Назва:
Загальна характеристика ділових листів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,29 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Загальна характеристика ділових листів


Лист — це поширений вид документації, один із способів обміну інформацією. Службові листи належать до основних засобів встановлення та підтримання офіційних, службових контактів між підприємствами, організаціями, установами, фірмами та закладами.
За тематичною ознакою (досить умовно) поділяють кореспонденцію на:*
ділову;*
комерційну.
Комерційні листи фіксують укладення і виконання комерційної угоди. У них вирішуються питання збуту продукції (послуг) і постачання. До чисто комерційних видів ділової кореспонденції належать:*
листи-запити;*
пропозиції;*
листи-рекламації;*
відповіді на ці види листів.
Ділові листи вирішують організаційні питання, правові проблеми, а також питання економічних відносин кореспондентів. Ділові листи відрізняються різноманітністю форм: це може бути розписка, повідомлення, запрошення або протокол, рекламний проект, що викладаються на багатьох сторінках.
Ділова кореспонденція завжди має офіційний характер.
За функціональною ознакою ділові листи поділяються на ініціативні листи і листи-відповіді:
1) листи, що потребують відповіді:*
листи-прохання;*
листи-звернення;*
листи-пропозиції;*
листи-запити;*
листи-вимоги.
2) листи, що не потребують відповіді:*
листи-підтвердження;*
листи-нагадування;*
листи-попередження;*
листи-повідомлення;*
супровідні листи.
За ознакою адресата ділові листи поділяються на звичайні та циркулярні. Звичайний лист надсилається на одну адресу, циркулярний лист направляється з одного джерела на кілька адрес, як правило, підпорядкованих інстанцій (організацій).
Діловий лист може відправлятися традиційною чи електронною поштою, факсимільним, телеграфним зв'язком тощо.
За структурними ознаками ділові листи поділяються на регламентовані (стандартні) і нерегламентовані (нестандартні). Регламентовані листи вирішують типові питання регулярних економіко-право-вих ситуацій. При їх складанні використовуються стандартні фрази, конструкції, стандартний формат паперу, реквізити тощо. Регламентовані листи мають чітко визначену структуру — вступ — мотивацію і основну частину.
Нерегламентований діловий лист являє собою авторський текст. Такий лист, порівняно з регламентованим, є менш формалізованим, може містити експресивні мовні елементи. У нерегламентованих ділових листах також використовуються шаблони, але зловживати ними не варто. У цьому жанрі офіційно-ділового стилю автор може продемонструвати своє вміння користуватися виразними засобами мови і неординарність викладу думок.
За композиційними особливостями ділові листи поділяються на одноаспектні й багатоаспектні. Одноаспектний лист розглядає одну проблему, питання, а багатоаспектний — кілька. Багатоаспектний лист може містити пропозицію, прохання й нагадування одночасно.
Обов'язковими реквізитами ділових листів є такі:
1) назва організації;
2) довідкові відомості про організацію;
3) дата документа;
4) реєстраційний номер документа;
5) посилання на номер і дату вхідного документа;
6) адресат;
7) текст документа;
8) підпис;
9) відмітка про виконавця.
Реквізит "Назва організації" вказує адресанта. Це може бути організація, її структурний підрозділ. Довідкові відомості про організацію включають її адресу, номери телефонів, факсів, електронної пошти. Ці два реквізити ставляться у верхньому лівому куті аркуша.
Нижче ліворуч пишуть дату документа, яка позначається арабськими цифрами (02.09.2001 р.) або словесно-цифровим способом (17 березня 2000 p.). Дата проставляється у день підписання документа. Реєстраційний номер документа — це його порядковий номер. Він ставиться під датою.
Посилання на номер і дату вхідного документа роблять у листах-відповідях.
Адресатом ділової кореспонденції можуть бути організації, їх структурні підрозділи, посадові і фізичні особи. Цей реквізит розташовується у правому верхньому куті листа. Назва організації та її структурного підрозділу має форму називного відмінка:
Харківська міська держадміністрація
ЗАТ "Будівельник", бухгалтерія
Посаду, ім'я особи, якій адресовано документ, зазначають у давальному відмінку:
Директорові меблевої фабрики "Смерека" Клименкові В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Загальна характеристика ділових листів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок