Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Науково-термінологічна, виробничо-професійна лексика, її роль і місце в текстах ділової української мови. Синоніми та пароніми в діловому мовленні.

Науково-термінологічна, виробничо-професійна лексика, її роль і місце в текстах ділової української мови. Синоніми та пароніми в діловому мовленні.

Назва:
Науково-термінологічна, виробничо-професійна лексика, її роль і місце в текстах ділової української мови. Синоніми та пароніми в діловому мовленні.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,38 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Тема: Науково-термінологічна, виробничо-професійна лексика, її роль і місце в текстах ділової української мови. Синоніми та пароніми в діловому мовленні.
Вид заняття: лекція з елементами бесіди.
Мета: збагачувати словниковий запас професійної термінології новою науково-технічною, суспільно-політичною лексикою; навчитися вільно володіти лексикою свого фаху, нею послуговуватися. Виховувати людину правильного, професійного спілкування на виробництві та в безпосередніх ділових контактах.
ЗМІСТ
Вступ....................................................................................................................
Термінологічний словничок..............................................................................
Терміни......................................................................................................
Професіоналізми.......................................................................................
Синоніми...................................................................................................
Близькозвучні слова (пароніми)..............................................................
Питання для самоперевірки...............................................................................
Тест для самоконтролю......................................................................................
Рекомендована література..................................................................................


Вступ
Мова нації – універсальна система, в якій живе національна душа кожного народу, його світ, його духовність. “По ставленню кожної людини до своєї мови можна абсолютно точно судити не тільки про її культурний рівень, але й про її громадську гідність” (К.Паустовський). На повістці дня сьогодні – розширення сфер функціонування української мови. Це засіб не лише спілкування, а й формування нових виробничих відносин.
Мова як інструмент здобуття знань, як засіб життєдіяльності людини має велике значення для всіх. Оскільки мова не тільки обслуговує сферу духовної культури, а й пов’язана з виробництвом, з його галузями і процесами, із соціальними відносинами, вона – елемент соціальної сфери.
У сучасному житті по-новому розглядаються питання функціонування мови. Старий поділ на професії, “інтелігентні” та “неінтелігентні” зникає. Основний критерій – знання свого фаху, рівень володіння професійною термінологією.
Науково-технічний прогрес, перебудова соціально-економічної й політичної системи в країни насичують нашу мову новими поняттями, термінами. Разом з піднесенням рівня фахових знань представників різних професій підвищуються і вимоги до мови.
У зв’язку з упровадженням української мови на підприємствах та в установах помітно збагачується словник професійної термінології новою науково-технічною, суспільно-політичною лексикою.
Що означає знати мову професії? Це – вільно володіти лексикою свого фаху, нею послуговуватися.
Мовні знання – один з основних компонентів професійної підготовки. Оскільки мова виражає думку, є засобом пізнання й діяльності, то правильному професійному спілкуванню людина вчиться все своє життя.
Знання мови професії підвищує ефективність праці, допомагає краще орієнтуватися в ситуації на виробництві та в безпосередніх ділових контактах.
Термінологічний словничок
(економічної діяльності)
Абсолютна праця | - | специфічна спеціально-економічна форма праці в умовах товарного виробництва, розвинутого суспільного поділу праці, в якій виражається суспільний характер праці.
Аванс | - | грошова сума або інша майнова цінність, що видається за рахунок наступних платежів за матеріальні цінності, виконані роботи і надані послуги.
Акциз | - | різновид непрямого податку переважно на товари масового споживання.
Антимонопольне законодавство | - | закони, спрямовані на обмеження діяльності монополій, а також законодавство про “нечесну конкуренцію”, “нечесну торгівлю” тощо.
Баланс грошових доходів і видатків | - | частина загального балансу народного господарства держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Науково-термінологічна, виробничо-професійна лексика, її роль і місце в текстах ділової української мови. Синоніми та пароніми в діловому мовленні.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок