Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Редакторський висновок, правка твору

Редакторський висновок, правка твору

Назва:
Редакторський висновок, правка твору
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,06 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Редакторський висновок, правка твору


Редакторський висновок
Редакторський висновок є основною формою прийняття рішення в усній або письмовій формах. Структура редакторського висновку така:
загальний висновок,
конкретні висновки;
діагноз (причини порушень);
рекомендації авторові у вигляді програми правки (система завдань для автора або редактора).
Формулювання редакторського висновку є надзвичайно важливою справою, оскільки на цьому етапі редакторської діяльності проявляється кібернетичний аспект праці редак-тора, який виконує по відношенню до автора регулюючу, управлінську функцію. Це той момент праці, коли встанов-люється комунікативний зв'язок між редактором і автором. Зміст цього зв'язку надзвичайно важливий, адже від нього залежить реакція автора на зауваження, та й наступна робота самого автора.
Мета редакторського висновку: поставити перед автором або самим же собою, редактором, конкретне завдання щодо правки твору на основі наукового аналізу матеріалу.
Під час формулювання загального й конкретних виснов-ків необхідно уникати багатозначних, неточних, поетичних висловів типу "мова твору - барвиста, соковита, яскрава; не-достатньо розкрита тема" тощо. Висновки мають бути лако-нічними, точними, конкретними, аргументованими. Цього можна досягнути лише через постановку редакторських діаг-нозів, коли називається не тільки факт порушення, а й причини, що привели до нього, тобто визначається "хворо-ба" твору. Для цього необхідна система термінів, які позна-чали б порушення у творі та їх причини. Так, замість форму-лювання "незрозуміла тема" потрібно давати вислів типу "твір тематично аморфний", оскільки існує визначення те-матичної аморфності як неоднорідної тематичної структури, яка утворюється в результаті асоціативних тематичних від-хилень. Останні спричиняються або відсутністю усвідомленої комунікативної мети, або поганою роботою механізмів уваги й пам'яті.
Письмовий редакторський висновок, крім усього, є єди-ним документом після аналізу твору, на який може посила-тися редактор і редакція в конфліктних ситуаціях.
Редакторський аналіз будь-якого твору на наукову тематику починається з оцінки теми та її розробки. Тут застосовують загальні для усіх видів літератури критерії: вірогідність, науковість, актуальність, на основі яких робиться висновок про своєчасність і доцільність публікації. У першу чергу редактор повинен оцінити актуальність теми та обґрунтованість її вибору. Композиція – це побудова твору, обумовлена його жанром. Композиція скріплює елементи форми і сукупність їхніх ідей у закон композиції, що є підсумком наукового та естетичного пізнання добутку.
Перед аналізом композиції слід визначити тип побудови тексту і види його структурних зв'язків. Факт – об'єктивно існуюча річ, властивість, подія, розглянута окремо від своєї системи та умов. Фактичний матеріал твору – це не тільки числа, імена, прізвища, цифри, дати, назви, речі, події, явища. Можна навести низку прикладів, які підтверджують, що фактичний матеріал твору – поняття більш широке і складне, аніж вище перераховані. Звідси і складність задач, які постають перед редактором при аналізі тексту з фактичної сторони.
У процесі редакторського аналізу твору з технічної тематики важливі аналіз і оцінка фактичного матеріалу, поміщеного в книзі. Фактичний матеріал у виданні – опис того, що реально вчинилося, твердо встановлене, і вірогідність чого не підлягає сумніву. І хоча перевірити фактичний матеріал та переконатися в його вірогідності – першорядна задача редактора, слід відзначити, що вона далеко не єдина. Зрозуміло, фактична невірогідність підриває довіру до видання. Але не тільки вірогідність робить твір переконливим. Без фактів твір безтілесний. Задача редактора – проаналізувати всю сукупність фактів, які відносяться до конкретної проблеми, і дати всебічну, тобто кількісну і якісну оцінку наведеного фактичного матеріалу.
Правка твору
Основна умова — правити самому тільки в тому випадку, коли автор не може цього зробити.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Редакторський висновок, правка твору

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок