Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> МІСЦЕ ЯКІСНИХ ПРИСЛІВНИКІВ НА —.У В СИСТЕМІ ЧАСТИН МОВИ (НА МАТЕРІАЛІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)

МІСЦЕ ЯКІСНИХ ПРИСЛІВНИКІВ НА —.У В СИСТЕМІ ЧАСТИН МОВИ (НА МАТЕРІАЛІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)

Назва:
МІСЦЕ ЯКІСНИХ ПРИСЛІВНИКІВ НА —.У В СИСТЕМІ ЧАСТИН МОВИ (НА МАТЕРІАЛІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,64 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 811.111'367.624
Федірко С.М.
МІСЦЕ ЯКІСНИХ ПРИСЛІВНИКІВ НА —.У В СИСТЕМІ ЧАСТИН МОВИ (НА МАТЕРІАЛІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)
У статті розглядається питання категорії прислівника, яке залишається постійним об'єктом дискусій вчених різних лінгвістичних течій. Автор робить спробу визначити статус якісних прислівників на -Іу на матеріалі сучасної англійської мови та проаналізувати погляди провідних англійських та американських лінгвістів на цю проблему.
Ключові слова: категорія, прислівник, лінгвістична течія, лексико-семантичні особливості
дослідники, вказуючи на надзвичайно високу гетерогенність та поліфункціональність прислівників, сумніваються в самій можливості залучення до одного класу всіх мовних форм, які традиційно визначаються як прислівники. Висловлюється думка, що детальний опис цих слів, який претендує на певний рівень повноти, повинен зводитись до розгляду кожного прислівника окремо. Тому категорія прислівника була й залишається постійним об'єктом дискусій вчених-представників різних лінгвістичних течій. З-поміж питань, що хвилювали дослідників, можна виокремити фундаментальні проблеми виділення прислівника як частини мови (В.В.Виноградов, Б.А.Ільіш, Г.Глісон, Р.Кверк) та визначення критеріїв класифікацій даних одиниць (Г.Г.Почепцов, Т.Гівон). Іншими дискусійними питаннями є вивчення прислівників в діахронічному аспекті; дослідження їхніх лексико-семантичних особливостей; опис семантико-синтаксичних та власне функціональних характеристик.
Питання про належність тих чи інших слів до категоріального класу прислівників було і залишається відкритим. Г.Глісон наголошує на тому, що прислівник в англійській мові являє собою різнорідну масу слів, які важко об'єднати в одну категорію, адже одні одиниці цього класу реалізують лише частину властивостей, притаманних прислівнику згідно з визначенням, в той час як інші не тільки повністю відповідають визначенню, але й проявляють цілий ряд додаткових ознак [11, 129]. Т.Гівон називає прислівники серед чотирьох головних лексичних класів слів, що зустрічаються в мовах світу, виділяючи їх за змішаним характером ознак буття [10, 51].
На думку Б.А.Ільіша, визначення прислівника на основі його значення дає можливість відрізнити прислівник від того, що не є прислівником: "прислівник позначає або ступінь якості (властивості), або якість (властивість) дії, або обставини, за яких відбувається дія" [2, 146].
В академічному російському виданні "Русская грамматика" прислівник визначається як частина мови, що позначає непроцесуальну ознаку дії, предмета чи іншої непроцесуальної ознаки - якості або властивості [3, 703]. Як лексико-граматичний клас незмінюваних, як правило, слів, що означають ознаку дії, якості або предмета і виступають в синтаксичній функції обставини або означення, рідше присудка, визначаються прислівники .
У навчальному посібнику з граматики англійської мови Дж.Р. Херфорда міститься вказівка на те, що основні семантичні групи прислівників включають, як правило, прислівники місця, часу й способу дії [12, 10]. М.Перрот розширює цей перелік, наголошуючи на тому, що термін "прислівник" співвідноситься з різними класами слів, що виконують різноманітні функції [15, 28]. Популярне визначення прислівників як слів, що вказують на ознаку дієслова, прикметника чи іншого прислівника, не визнається ані точним, ані таким, що допомагає у визначенні статусу того чи іншого слова. Автор зауважує, що, в той час як встановлення та опис суті категоріальних класів іменника або прикметника є відносно неважким завданням, при розв'язанні тієї ж задачі по відношенню до прислівників єдино можливим рішенням є встановлення їх категорій [15, 28-29]. Наведемо їх перелік:
Спосіб дії - carefully, slowly.
Частотність - always, often.
Час і місце - now, here.
Відносний час - already, recently, soon.
Ступінь - extremely, rather, very.
Кількість - a lot, a little.
Фокус - even, also, only, particularly.
Модальні маркери - apparently, fortunately.
Прислівники останніх двох груп можна також класифікувати як дискурсивні маркери [15, 2845].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: МІСЦЕ ЯКІСНИХ ПРИСЛІВНИКІВ НА —.У В СИСТЕМІ ЧАСТИН МОВИ (НА МАТЕРІАЛІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок