Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Декларації про державний статус української мови і реальний стан її функціонування в Україні

Декларації про державний статус української мови і реальний стан її функціонування в Україні

Назва:
Декларації про державний статус української мови і реальний стан її функціонування в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,26 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Декларації про державний статус української мови і реальний стан її функціонування в Україні


Вільна людина, її громадянський самовияв, її всебічний моральний розвиток можливі лише в національно-культурному й високодуховному середовищі, де немає місця насильству над особистістю й етнічній асиміляції. Воля здійснюється в Духові, а Дух - у національному Слові, що покликане служити порозумінню, злагоді, об'єднанню людності в самобутню спільноту, будівництву правової демократії, що вміє поставити собі на службу свою державу.
Оскільки мова є синтезом національно-державницького єства, фокусом і виразником його бачення, мовне питання виходить за суто лінгвістичні межі й набуває гострого політичного, соціального, ідеологічного характеру. Адже мова формує націю, нація будує державу, держава береже мову, бо мова - це генетичний код нації, константа державної самодостатності, самобутності, самоцінності, неповторності. Мова - це матеріалізована свідомість, яка є основою формування й утвердження морально-психологічного явища - україноцентризму, тобто погляду на світ з України крізь призму українських цінностей.
На жаль, досі українська мова в Україні не набула повноцінного функціонування. Конституційне право на свободу думки й слова служить в Україні не будівельним знаряддям для громадян української толоки, а прикриттям руйнівних дій з боку мафіозно-комуністичних промосковських сил, які завалюють наш пісенний край російськомовним чтивом, навально поширюють антиукраїнську "масову культуру" - агресивну, насильницьку, порнографічну, аморальну, примітивну, яка, розтліваючи, денаціоналізує, російщить, американізує тощо.
Дихає на ладан українська книжка. 1999 року на одну особу в Україні випущено 0,36 книжки, в Росії - 3,9, у Польщі - 9,5, у Німеччині - 12 книжок. На ринку на кожного тутешняка припадає 47 книжок російською мовою і лише одна українська.
Український друк (книжки, журнали, газети) становить 4 відсотки від загальної кількості видань країни. Майже вся решта є російськомовною. У державі, де етнічні українці становлять ? населення, на 100 корінних жителів припадає лише 7 газет рідною мовою, тоді як на 100 росіян - 54 газети російською. На ятках 99% преси і книжок - колоніальною мовою.
Державна програма українського книговидання, підтримки українськомовної преси так і не була профінансована. Натомість українська книжка в Україні безжально оподатковується. І це тоді, коли в Росії вже п'ятий рік діє Федеральний закон про державну підтримку книговидання й засобів масової інформації, відповідно від податку на додану вартість звільнено весь технологічний процес, зв'язаний з випуском книжок, усі підприємства й організації, що мають до цього відношення. Крім того, вони частково звільнені від податку на прибуток, від мита на ввезення зарубіжного обладнання, матеріалів тощо. У більшості міст Росії видавництва не сплачують місцевих податків, мають пільги на комунальні послуги.
У Росії, Білорусі, Франції та інших європейських країнах поліграфія має найбільші пільги. Там розуміють, що книжка - це основа духовності нації, отже, і міцної держави. Крім того, здешевлена книжка - джерело величезних прибутків. Податковий тиск на видавничу галузь (удвічі більший, ніж в Росії) веде до значних політичних, культурних, духовних, морально-психологічних втрат. При цьому забувається, що убогий національним духом не може бути багатим.
Залучення Міністерством освіти й науки України російських видавництв до виготовлення за їхні кошти підручників і посібників для українських шкіл є грубою політичною помилкою. Це означає тотальну колонізацію книжкового ринку України російською книжкою і передачу дитячого населення - найчутливішого до сприйняття будь-якої ідеології - під вплив інформаційного середовища Росії.
Реваншисти будь-що намагаються налаштувати людність України на політичну хвилю російської держави, удаючися до різноманітних методів російщення. До них належить нав'язування українцям чужих ідеалів та інтересів, чужого менталітету й цінностей, чужих звичаїв і поведінкових традицій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Декларації про державний статус української мови і реальний стан її функціонування в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок