Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Дитячі передачі і державна мова

Дитячі передачі і державна мова

Назва:
Дитячі передачі і державна мова
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,06 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Дитячі передачі і державна мова


Існування України як самостійної держави можливе лише за умови проживання у ній сорокап’ятимільйонного національно налаштованого населення. Проживання в країні національно налаштованих громадян закономірне явище для держав, самостійність яких триває століттями, і є болюче питання для нас, із кількасотлітнім досвідом перебування в межах тієї чи іншої імперії.
Тривале перебування України в межах радянської імперії привело до повного витіснення української мови з усіх найважливіших сфер життя держави. Тому для молодої незалежної України найболючішою і найскладнішою залишається проблема функціонування української мови на всій території держави та в усіх ділянках її суспільного існування життя.
Національне право українців передовсім має засвідчуватись у функціонуванні державної мови в Україні у всіх сферах життя. Конституція України законодавчо закріпила статус української мови як державної, що є основним чинником існування її самостійності.
Мова, як слушно зауважує О.Федик, – “найважливіший національ-ний ідентифікатор, завдяки якому кожна нація вирізняється з-поміж інших, усвідомлюючи себе самодостатнім та самочинним суб’єктом історії” [Федик 2000: 62].
“Перебування людини в іншомовному середовищі, яке для неї є чужим…” приводить до того, що людина (дитина) “…абсолютно виключена з нормального реального життя і нормального психічного стану. В чужомовному середовищі людина втрачає координати власної поведінки, вона орієнтується тільки завдяки предметам і подіям, що значно ускладнює їй розуміння тієї економіко-суспільної системи і культурного середовища, в яке вона потрапила” [Федик 2000: 67].
Мова формує морально-етичні засади людини, її морально-психологічний спосіб життя. Вона допомагає формуванню моральних принципів кожної людини. Особливо це важливо для дитини, в якої лише починає формуватися власне “Я”, спосіб мислення, національна свідомість, національна ідентифікація. Важливу роль у цьому відіграє передовсім виховання в сім’ї. До важливих чинників формування особистості належить і телебачення, бо більшість людей сьогодні погамовує свій інформаційний голод саме за його допомогою (Матеріали для статті зафіксовані у 2003 році.). Заглянувши до програми передач, бачимо, що дорослі можуть цілодобово сидіти біля телевізора і мають широкий вибір передач на різні смаки. Менше поталанило в цьому дітям (діти, звичайно, менше, ніж дорослі, можуть дивитися телевізор). Що ж і скільки часу пропонують для перегляду дітям на каналах українського національного телебачення? Так, на першому каналі українського телебачення з двадцяти годин ефірного часу від тридцяти п’яти хвилин до двох годин припадає на дитячі передачі; подібну ситуацію маємо і на другому каналі, де з дев’ятнадцяти годин ефірного часу від сорока п’яти хви-лин до двох годин транслюють передачі для дітей; набагато гірші справи на третьому каналі, тобто Інтер-каналі, з двадцяти чотирьох годин ефірного часу дитячі передачі транслюють упродовж однієї години тридцяти хвилин; найбільший вибір дитячих передач на Новому каналі, де з двадцяти чотирьох годин ефірного часу майже сім телевізійних годин віддано дітям. Спостерігається тенденція до зменшення кількості дитячих передач. Із телевізійного екрана зникає “На добраніч, діти” і “Вечірня казка”. Раніше кожного вечора п’ятнадцять хвилин виділяли для них на першому і третьому каналах українського телебачення. Сьогодні ж “Вечірню казку” можна побачити лише на УТ-1, але, на жаль, не щодня. Неодноразово, саме в той час, коли діти мали б подивитися “Вечірню казку” і послухати колискову, показують “Щоденник сесії Верховної Ради України”, хоча не обов’язково саме дитячий час забирати для звіту народних обранців.
Умовно поділимо дитячі передачі на блоки і з’ясуємо функціонування державної мови у їх транслюванні.
Загальноосвітні передачі
Загальноосвітні передачі на каналах українського телебачення стають рідкісним явищем, а якщо і показують якісь передачі з цього блоку, то в найменш зручний для дітей час.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Дитячі передачі і державна мова

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок