Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Мовна проблема в Україні

Мовна проблема в Україні

Назва:
Мовна проблема в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,08 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Мовна проблема в Україні
Мовній проблемі в Україні понад триста років. Має ця проблема і свою, вже новітню, історію. Досить сказати, що з моменту ухвалення нової, вже української, Конституції (28 червня 1996 року) депутати кількох останніх скликань разів з 20 намагалися переглянути положення 10 статті Конституції щодо статусу єдиної державної мови – української. Пропонувалось узаконити дві державні мови (українську та російську) або ж положення про державну українську доповнити положенням про офіційну російську мову. Сьогодні мовна тема знову виходить на авансцену політичних баталій. Очікується розгляд згаданих законопроектів вже на початку третьої сесії парламенту нинішнього (п’ятого) скликання.
Не важко здогадатись, що пожвавило ентузіазм реформаторів. З моменту утворення антикризової коаліції в Україні можна спостерігати активізацію політичних сил, чию діяльність аж ніяк не можна вважати такою, що йде на користь розбудові української держави. Прикладів достатньо. Чого варті лише одкровення в ЗМІ віце-прем’єра з гуманітарних питань Дмитра Табачника. Для цього добродія» віками виплекана українським народом ідея і факт утворення суверенної держави – «историческая случайность». Я не буду тут аналізувати опуси цього вельмишановного (в антиукраїнських колах) історика – це вже зробили й без мене. Гідну відповідь зарозумілому чиновнику дав на шпальтах преси Іван Дзюба. Мова піде про інше. Виникає запитання, як ми, українці, допустили, що на 16-му році незалежності нашої держави з найвищих державних трибун України ведеться відкрита боротьба з українською державою, з українським народом, з його самобутністю, його історичною пам’яттю. Треба віддати належне послідовності відвертих і прихованих українофобів: спочатку з наших паспортів зникає запис, що вказує на нашу етнічну приналежність, потім готуються закони, реалізація яких поступово має вивести з ужитку українську мову. Це, так би мовити, план антиукраїнських сил на перспективу. Що відбувається зараз?
Впадає в око, що до творення вже згаданих законопроектів долучилися не тільки представники Партії регіонів та комуністів (позиція цих політичних сил є цілком очікуваною), а й представники соціалістів (О. Мороз), бютівців (В. Хмельницький, М. Баграєв), нашоукраїнців (П. Порошенко, В. Король)... Я не називаю тут усіх фахівців з мовної проблеми та національного питання» – вони вже себе показали і ще покажуть. Хочу лише привернути увагу до факту широкої антиукраїнської консолідації в українському парламенті. Нехай нікого не вводить в оману той факт, що більшість згаданих законопроектів пропонують надати російській мові статус не державної, а офіційної. В міжнародній практиці ці поняття вживаються як тотожні, тому в деяких законопроектах автори відверто виступають за дві державні мови. Інші – за надання російській статусу офіційної. В контексті політичної боротьби з мовної проблеми термін офіційна мова» є камуфляжем, спробою приховати за цим терміном можливі наслідки узаконення, окрім державної, ще й офіційної мови. Про яке збереження за українською мовою ознак державної (наприклад, виконання нею функцій міжнаціонального спілкування) може йти мова, якщо такими функціями в цих законопроектах наділяється мова російська? Наведу лише один фрагмент такого законопроекту (автори: М. Комар, І. Вернидубов, Олена Бондаренко, Ол. Зац – всі з фракції Партії регіонів): Визначення статусу російської мови як офіційної означає визнання її мовою міжнаціонального спілкування та мовою спілкування між національними меншинами на всій території України».
Виникає запитання: чому мова однієї з нацменшин має виконувати функції міжнаціонального спілкування?» Це ж, власне, і є функції державної мови. Ухвалення такого закону неминуче призведе до функціонування двох державних (вони ж – офіційні) мов. Ми прекрасно розуміємо, що за умови віками штучно створюваного і створеного домінування російської мови на теренах України дуже скоро з двох державних (офіційних) – де юре – зостанеться у вжитку одна, російська.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Мовна проблема в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок