Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Цикл уроків з теми “іменник” у 3 класі чотирирічної початкової школи

Цикл уроків з теми “іменник” у 3 класі чотирирічної початкової школи

Назва:
Цикл уроків з теми “іменник” у 3 класі чотирирічної початкової школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,79 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Цикл уроків з теми “іменник” у 3 класі чотирирічної початкової школи

О мово рідна! Їй гаряче

Віддав я серце недарма.

Без мови рідної, юначе,

Народу рідного нема.

В.Сосюра.

В хвилини глибокого одухотвореного сприймання краси природи, в хвилини відчаю чи радості, в хвилини розради чи горя ми звертаємося до рідного слова.

У системі навчання учнів в школі важливе місце посідає процес формування, пошани й любові до рідного слова. Глибоке вивчення мови можливе тільки тоді, коли людина усвідомлює її як найдорожчий скарб, в якому втілена національна самосвідомість, характер, історія народу.

Оскільки дитина приходить до школи з бажанням вчитися, то завдання вчителя - зробити навчання цікавим. Як допомогти дітям осягнути загальнолюдські цінності у ставленні до культурної спадщини свого народу, людини, оточуючої дійсності? На сьогоднішній день без інтересу подиву, радості неможливе успішне навчання у початкових класах.

Відомо, яку величезну роль в житті людини відіграє мова. Тому і уроки рідної мови мають суттєве значення для формування культури особистості та національної самосвідомості школярів. На таких уроках є багато можливостей побачити багатство рідного слова, відчути його красу. Особливий інтерес у дітей викликає народна творчість.

Дуже люблять учні скоромовки. Саме вони вимагають уважного вимовлення звуків, слів, певного темпу мовлення. Тому віршики-скоромовки я доречно використовую зі своїми першокласниками під час вивчення літер у букварний період.

Наприклад, під час виконання артикуляційно-слухових вправ можна дати дітям визначити на слух звуки, що найчастіше повторюються у таких скоромовках:

Сім дочок-сіроочок

Вишивають сім сорочок.

Ходить квочка коло кілочка,

Водить діточок коло квіточок.

Павло полов поле,

Піймав перепела у полі.

Також можна їх застосовувати на мовних "розминках" у 2-3 класах.

їх використовую і на уроках мови як пояснювальні диктанти, самодиктанти.

У підручниках дуже часто зустрічаються прислів'я, приказки та загадки.

Завдяки цьому виду народної творчості учні дістають уявлення про мислення, естетичні почуття, що в комплексі сприяє розвитку розумових здібностей дітей. Можна проводити різні форми роботи над прислів'ям.

Самостійний добір і заучування напам'ять прислів'я на задану тему.

Добір прислів'я до запропонованого тексту. На наступному уроці діти переказують текст близько до змісту і закінчують дібраним прислів'ям.

Проведення “Хвилини мудрості народної”:

а) Конкурс на кращого знавця прислів'я, приказок;

а жито колосом. той не їсть. там гинуть комашки. як на світі жити.

Де пташки,... Соловей гарний голосом,... Хто не працює,... Книга вчить,...

б) Гра “Хто запише тут кінець, той і буде молодець”.

Робота над прислів'ям з використанням елементів тестування.

Наприклад, під час роботи над прислів'ям “Щасливо там жити, де вміють дружити”, проводиться бесіда за його змістом. На дошці записані прислів'я:

Без вірного друга велика туга.

Людина без друзів - що дерево без коріння.

Дерево міцне корінням, людина - друзями.

Дружба та братство - дорожче багатства.

Дружба - як дзеркало: розіб'єш: не складеш.

Завдання: підняти сигнальні картки з номером прислів'я, в якому:

а) цінується дружба між людьми “ 1,2, 3;

б) визначається роль друга в житті людини № 4,5.

Найскладнішим видом роботи над прислів'ям є складання твору за прислів'ям. Такий вид роботи збагачує мовлення, підвищує грамотність, сприяє вихованню естетичних смаків.

Де пташки, там гинуть комашки.

Весела юрба дітей поверталася зі школи. І раптом усі затихли. Дітям здалося, що на снігу причаївся красивий метелик. Справжнісіньке диво! Коли діти підійшли ближче, їх здивування зникло. Це була звичайнісінька синичка. І тільки Маринка продовжувала милуватися цією красою природи. Їй було соромно за дітей. Їй хотілось, щоб всі діти знали, що синичка в період годування пташенят знищує комах, які за масою перевищують масу її тіла. Недарма в народі говорять: “Де пташки, там гинуть комашки”.

При вивченні розділу "Усна народна творчість" формулюю в школярів елементи дослідництва, пізнання традицій, звичаїв українського народу.

Ознайомлюю учнів з тим, як користуватися довідковою літературою, збірниками усної народної творчості. Досить важливим є те, щоб діти вели записи фольклору з уст людей старшого покоління.

Найулюбленішими, найпопулярнішими творами для них є казки. Допомогти зрозуміти твір допомагають малюнки, тому велику увагу звертаю на зорову опору. Розмовні оповіді, діалоги дають можливість на уроках розігрувати маленькі п'єси. Народні порівняння, нісенітниці, скоромовки, лічилки, повір'я, внесені в зміст цих творів, збагачують мову дітей, сприяють її колоритності.

У процесі роботи над казкою проводжу ігри за змістом, ігри-жарти, пантоміми. Учнів націлюю на виразність мовлення, інтонування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Цикл уроків з теми “іменник” у 3 класі чотирирічної початкової школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок