Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Речення, його граматична основа (підмет і присудок). Речення з одним головним членом

Речення, його граматична основа (підмет і присудок). Речення з одним головним членом

Назва:
Речення, його граматична основа (підмет і присудок). Речення з одним головним членом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,95 KB
Завантажень:
507
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Урок
Речення, його граматична основа (підмет і присудок). Речення з одним головним членом


Тема: Речення, його граматична основа (підмет і присудок). Речення з одним головним членом
Мета: поглибити знання п'ятикласників про граматичну основу речення, способи вираження підмета і присудка; дати загальне уявлення про речення з одним головним членом; формувати загальнопізнавальні вміння виділяти граматичну основу в реченні, порівнювати речення з повною граматичною основою і з одним головним членом, визнача-ти спосіб морфологічного вираження підмета і присуд-ка; розвивати творчі вміння побудови речень і зв'язних висловлювань; на основі мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати любов до природи, почуття поваги до рідного краю.
Правопис: тире між підметом і присудком.
Внутрішньопредметні зв'язки:
Лексикологія: засвоєння нових слів (у тому числі й власне українських) і прислів'їв.
Орфоепія: формування вмінь правильного наголошення слів — назв дерев.
Граматика: спостереження за використанням вивчених частин мови в ролі підмета і присудка.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Установчо-мотиваційний етап
Уведення учнів у спроектоване понятійно-термінологічне поле: учи-тель пропонує п'ятикласникам звернути увагу на основні поняття, з яки-ми вони познайомляться на уроці (терміни записані на дошці).
Речення
Логічний наголос
Граматична основа речення:
підмет, присудок
Речення з одним головним членом
ІІІ. Повідомлення теми, мети й завдань уроку
IV. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок п'ятикласників
Робота над зв'язним висловлюванням (виразне читання тексту вголос)
Прочитати вголос текст. Визначити тему й основну думку висловлювання. Дібрати до тексту заголовок.
Весною ми ходили до лісу.
Зійшло сонце, подихнув легенький вітерець — і всі дерева в лісі заспівали. Кожне співало свою пісню. Береза співала ніжну пісню. Слухаючи цей спів, хотілось підійти до білокорої красуні, обняти її.
Дуб співав мужню пісню. Коли ми слухали цей спів, нам хотілося бути сильними, відважними.
Верба, що схилилась над ставом, співала задумливу пісню. Прислу-хаючись до цього співу, ми думали, що прийде осінь та й опаде-осиплеться листячко з дерев.
Горобина співала тривожну пісню. Від цього співу набігала думка про темну ніч і бурхливу грозу, від якої гнеться тонка горобина, шука-ючи захисту.
Ось які пісні почули ми в лісі (За В. Сухомлинським).
> Чим, на вашу думку, можна пояснити те, що береза співала ніжну пісню, дуб — мужню, верба — задумливу, а горобина — тривожну? Зверніть увагу на характеристику цих дерев.
> Запам'ятати правильне наголошення слів верба, горобина.
> Лексична робота (Береза — лісове білокоре дерево з тоненьким дов-гим гіллям і серцеподібним листям. Верба — дерево з довгим звис-лим гіллям, цілісними листками і зібраними в сережки одностате-вими квітками. Горобина — дерево з оранжево-червоними ягодами, які ростуть гронами. Дуб — багаторічне листяне дерево з міцною де-ревиною та плодами — жолудями).
> Пригадати, з чого складається граматична основа речення. Виписати з другого речення тексту спочатку всі словосполучення, потім — гра-матичні основи.
Творчий диктант
> Визначити межі речень. Прочитати, слідкуючи за тим, як у кінці речень понижується голос. Списати, розставляючи пропущені розді-лові знаки. Підкреслити граматичні основи.
ОСІНЬ
Прийшла осінь у зелені коси беріз вплелися золотисті стрічки різ-нобарвними вогнями горять осики дикі груші червоніють китиці ягід на горобинах на лісовій ліщині дозріли горіхи важкі коричневі жолу-ді падають з дубів лісовим мешканцям настав час заготовляти на зиму харчі лісові миші наповнюють свої нірки насінням кленів бруслини жолудями горіхами моторні білочки ховають під мох у дупла дерев лі-сові горіхи й жолуді збирають і сушать на голках гриби (За В. Пархоменком).
> Про які дерева ви дізналися з цього тексту? З'ясуйте значення назв дерев осика і ліщина за допомогою тлумачного словника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Речення, його граматична основа (підмет і присудок). Речення з одним головним членом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок