Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Художнє осмислення проблеми минувшини у романі Н.Королеви \\\"Quid est veritas?\\\" (\\\"що є істина?\\\")

Художнє осмислення проблеми минувшини у романі Н.Королеви \\\"Quid est veritas?\\\" (\\\"що є істина?\\\")

Назва:
Художнє осмислення проблеми минувшини у романі Н.Королеви \\\"Quid est veritas?\\\" (\\\"що є істина?\\\")
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,79 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Художнє осмислення проблеми минувшини у романі Н.Королеви "Quid est veritas?" ("що є істина?")


До аналізу творчості Наталени Королеви зверталися такі дослідники, як С.Андрусів, В.Антофійчук, І.Голубовська, О.Копач, О.Мишанич, Н.Мафтин, Р.Набитович, А.Нямцу, І.Остащук, Ю.Пелешенко, Р.Федорів, В.Шевчук та ін. Останнім часом ряд молодих вчених – Т.Попова-Мозовська, К.Буслаєва – досліджують деякі аспекти прози Н.Королеви. На наш погляд, слушним є міркування І.Голубовської, що "в літературатурознавстві більше уваги приділяється функціонуванню євангельських мотивів, сюжетів та образів в українській літературі, а менше – проблемі теорії жанрів художньої християнської прози" [1, 1]. Тому в нашій статті ми спробуємо художньо осмислити проблему минувшини у романі Н.Королеви "Quid est Veritas?" ("Що є істина?"), розкрити своєрідність оповідної манери письменниці в ньому.
Для розуміння як творчості Н.Королеви в цілому, так і кожного з її творів, у тому числі й роману "Що є істина?", важливе значення мають погляди письменниці на найзагальніші проблеми минувшини, які відзначаються помітною індивідуальною своєрідністю й безумовною суспільною значущістю. Зведені докупи, вони утворюють певну цілісність, яку можна навіть розглядати системно – як свого роду спонтанно, напівпідсвідомо сформовану, хоча й не сформульовану відповідним чином історичну концепцію. Якщо говорити про неї в цілому, слід зазначити, що ця система поглядів покладена в основу історичних творів Н.Королеви, зокрема, роману "Що є істина?", виразно зорієнтована на легендаризацію подій минулих часів, виведення їх за рамці вузько причинно-наслідкового розуміння й сприйняття. Засади для такої легендаризації не привносяться до тексту роману "ззовні", а логічно виростають на ґрунті історичної оповіді з не приховуваним, а, навпаки, всіляко підкреслюваним авторським акцентом на змалюванні оригінального історичного колориту та насиченості й навіть, можливо, часткової, енциклопедично означеної перенасиченості історичними реаліями.
Під перенасиченістю в даному випадку слід розуміти присутність у тексті твору, починаючи навіть з кожного окремо взятого речення, великої кількості мало – або й узагалі невідомих для “середнього” читача речей і деталей, без правильного розуміння змісту яких недоступним або викривленим може виявитися зміст усього речення чи оповідного фрагменту.
Значна з огляду навіть на суто кількісні показники частина романного простору заповнена діалогами, описами побутових деталей й картин матеріального світу, що створює загальне враження сконцентрованості оповідача на предметно-подієвому боці зображення. Проте перше прочитання швидко розкриває свою обмеженість, дає уявлення лише про зовнішній аспект ідейно-образного змісту, яким він далеко не обмежується й не вичерпується.
На глибшому, наближеному до того, що визначає сутність явища, рівні рецепції роман Н.Королеви виявляє відомий з досвіду світової літератури різних епох принцип неодмінного виявлення у повсякденному – вічного, співвіднесення дня сьогоднішнього з історією людства та вічністю. Під історією авторка розуміє не тільки й, мабуть, не так сукупність певних документально зафіксованих відомостей, як все те, що протягом століть і тисячоліть встигло перетворитися на легенду, що її Королева сприймає за інформацію, достовірнішу від будь-яких документів.
Події, предмети, явища, особи у більшості випадків піднесені у неї над реалістично-побутовим рівнем повсякдення, збагачені й ускладнені легендарно-міфологічним або й містично-фантастичним пафосом. Фантастика як виявлення надприродного, в існування й реальність якого можна вірити чи, навпаки, не вірити, при цьому доповнює легенду, надаючи їй нового звучання, а також додаткових змістових нашарувань й виводячи її на якісно новий рівень.
Помітним і неодмінно присутнім на будь-якому рівні, у будь-якому елементі ідейно-образного змісту твору вважається також і символічний струмінь, зорієнтований на християнську модель світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Художнє осмислення проблеми минувшини у романі Н.Королеви \\\"Quid est veritas?\\\" (\\\"що є істина?\\\")

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок