Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Характеристика мовленнєвих ситуацій

Характеристика мовленнєвих ситуацій

Назва:
Характеристика мовленнєвих ситуацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,80 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Характеристика мовленнєвих ситуацій


За яких умов можлива на уроці ситуація живого спілкування?
Ситуація живого спілкування на уроці може виникнути лише тоді, коли учитель і учні пройняті взаєморозумінням, радістю спільної праці.
Спокійна обстановка цілеспрямованої роботи, стан душевної рівно-ваги, впевненість у своїх силах, віра у можливість подолати свої труднощі мають панувати в класі. Особливо згубними для дитячого ко-лективу є хвороблива гонитва за п’ятірками і болісне сприймання трій-ки. "Дайте подумати дитині, пережити радість успіху", - пристрасно звертався До вчителів Б.О.Сухомлинський.
Колективне почуття радості, ласки, доброти, доброзичливості, по-чив перед красою - величезна духовна сила, що об’єднує дітей, пробу-джує інтерес у байдужих. І важливо, щоб кожна дитина не тільки відчу-вала радість, а й творила її, вносила крихту власної творчості у жит-тя колективу. За таких умов виконання вправи перестає бути для учнів тільки формальним завданням. Мовлення стає для них засобом самовира-ження. Захоплені спільним пошуком, радістю пізнання, діти діляться із педагогом своїми почуттями, враженнями. Обмінюючись думками, вчать-ся бачити навколишнє, відгукуватися на життя, включатися в нього.
Важливо також одухотворити і сам зміст навчання, осяяти його фан-тазією, казкою, красою природи і людських взаємин, щоб рідне слово пробуджувало у дітей бажання творити радість, добро людям, Вітчизні.
Учитель нас знайти для дітей матеріал для спільних переживань, захопити їх темою висловлювання, тоді клас буде відчувати себе єдиним творчим колективом. Для кожного стануть зрозумілими власне роль у процесі спільного пошуку, зв’язок з товаришами, спрямовуюча допомога вчителя.
Стійкий інтерес до мовленнєвої діяльності можна прищепити дітям за умови, якщо учитель зуміє глибоко індивідуалізувати навчання, до-поможе кожному розкрити свої пізнавальні можливості, нахили, подолати окремі вади власного сприймання, уяви, пам’яті, мислення, скутість, замкненість, розгубленість. У вирішенні цього найскладнішого завдання важлива роль належить інтегрованій діяльності, яка передбачає поєд-нання словесної дитячої творчості з ігровою, пісенною, образотвор-чою, спостереженням за навколишнім, працею.
Типи мовленнєвих ситуацій під час побудови зв’язних висловлювань
Одні тини ситуацій мають на меті викликати внутрішню потребу ви-словити свої думки і почуття, формують чітке уявлення про обставини та співбесідників, Інші типи вводять у саму лабораторію творення текс-ту - активізують чуттєві сприймання, пробуджують уяву, викликають асо-ціації, підказують свідомості способи оформлення образів, що вини-кають.
Виходячи з цього виділено ден основних тип з мовленнєвих ситуацій і процесі побудови зв’язного висловлювання: перший тип - зорієнтова-ний на етап формування авторського задуму; другий тип - уводить ма-ленького автора у саму лабораторію народження думки.
Ситуації, зорієнтовані на етап формування авторського задуму /перший тип мовленнєвих ситуацій/
Цей тип мовленнєвих ситуацій включає два основних підтипи:
1/ ситуації, що стимулюють бажання висловитись. Створюючи їх, прагнемо передусім одухотворити сам зміст навчання та взаємини в Ди-тячому колективі та між педагогом і дітьми;
2/ ситуації, що викликають зриме уявлення про адресата мовлення. Створюються вони різними видами словесних роз’яснень.
В одних випадках це однокласники, малята із дитячого садка, най-ближчий друг /подруга/, брат, сестра, у інших - уявний ровесник, юн-кор газети "Зірка", старші друзі - шефи чи батьки.
1. Уявіть, що редакція журналу "Малятко" оголосила конкурс на кращий опис-загадку тварини, птаха чи рослини. Побудуйте свій опис ("Хто це?", "Що це?») так, щоб, слухаючи вас, можна було одразу здо-гадатися, яких тварину, птаха ви описуєте.
2. Ви маєте скласти казку чи оповідання про те, що ви побачили, пережили. Намагайтесь про події розповісти так виразно, щоб маленькі друзі з дитячого садка могли зримо уявити те, про що би розповідаєте.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Характеристика мовленнєвих ситуацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок