Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Причини вживання сленгу

Причини вживання сленгу

Назва:
Причини вживання сленгу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,46 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат з мовознавства
Причини вживання сленгу

    
Всі мови, країни і історичні періоди мають свій сленг, тому що завжди були слова з різним ступенем прийняття і популярності у суспільстві.    
Усі прошарки суспільства вживають сленг, включаючи найбільш освічених, ерудованих людей. Ті ж лінгвістичні процеси використовуються для створення популяризації сленгу, як і для популяризації інших слів, тобто слова створюються і популяризуються одним шляхом, і стають сленгом відповідно до того, як їх сприймають.    
Люди різних професій та соціальних груп розробили власну термінологію, яка дозволяє їм швидко й точно виражати думки із мінімальною затратою часу. Ці вирази, часто іронічні та навіть образливі, настільки вливаються в мову, що деколи заміняють „правильні ” слова.    
Цивілізоване суспільство зазвичай поділене на домінантну культурну групу і підкультури. Ці підкультури вживають спеціальні лінгвістичні поняття, які залежать від відношень у групі та від ставлення цих груп до домінантної культури.     
Наприклад, слова fuzz, pig, fink, bull, and for policemen не були придумані поліцейськими. А терміни scab, strike-breaker, company-man, and goon широко вживались у ті часи, коли наймана праця почала розвиватись у США, але їх взагалі не вживають тепер, хоча вони і ввійшли до стандартної мови.    
На додаток до сленгу професійних груп, є ще багато інших видів сленгу: терміни сексуальних відхиленнь, наркотичні терміни, сленг політичних організацій, військових сил, сленг спортивних фанів. Також одним із найглибших джерел сленгу є мова кримінальних елементів, які прибули у Новий Світ ще у 16 ст.     
Представники більшості субкультур не створюють нові слова, а дають нове значення словам стандартної мови. Хоча представники медицини, юриспруденції, психології, соціології та ін. зазвичай створюють справжні неологізми, які мають латинське чи грецьке походження, але це не є основним джерелом створення сленгу. Правда, медсестри і студенти-медики вживають медичний сленг, а збройні сили широко вживають сленг інженерії.    
Сленг і розмовні вирази зустрічаються в американських газетах, фільмах, в теле- та радіопередачах, в сучасній американській літературі, а також у повсякденному спілкуванні американців. Сленг охоплює слова, які вживаються більшістю американців, але які не фігурують в офіційному мовленні та офіційних документах. Сленг зустрічається частіше в усному мовленні, ніж у письмовому. В сленг входять запозичення із соціальних жаргонів, професійних та етнічних груп США. Його використання надає мові специфічне забарвлення    
Є лінгвісти, які засуджують вживання сленгу, вважаючи, що він погіршує стандартну мову та погано впливає на мовців.     
Наприклад, існує таке визначення сленгу: „сленг – спеціальні слова, які вживаються групою людей низького або нешанованого статусу; мова низького і вульгарного стилю.”1    
Причин вживання сленгу є багато, і вони різні для певних соціальних груп.     
Студенти вживають сленгові вирази для того, щоб виглядати сучасними. По-перше, при спілкуванні студенти вживають сленг не тільки для передачі інформації, але і для вираження власного світогляду, ідей, для підкреслення власної особистості та того, що вони йдуть в ногу з часом.    
По-друге, сленг – одна з форм влиття в колектив і засіб бути адекватно сприйнятим у тій групі людей, з якою ведеться спілкування. Адже студенти не вживають сленг постійно, вони користуються ним в більшій мірі в тих ситуаціях, коли сподіваються на розуміння. Майже завжди студенти заперечують той факт, що вони вживають сленг навмисно, вони наголошують на тому, що вживання сленгу відбувається підсвідомо. Все-таки, сленг вживається навмисно у тому сенсі, що студенти підбирають слова та вирази відповідно до співрозмовників та ситуацій або вирішують не вживати сленг взагалі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Причини вживання сленгу

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок