Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Контрастивні характеристики операторів not та no

Контрастивні характеристики операторів not та no

Назва:
Контрастивні характеристики операторів not та no
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,21 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Контрастивні характеристики операторів not та no


Багатоаспектність категорії заперечення дозволяє розглядати цю універсальну мовну категорію як логіко-граматичну (О.І.Шендельс, К.В.Ламіна, В.М.Бондаренко, Е.І.Левінтова, С.А.Ференець та ін.), модальну (О.В.Бондарко, Н.О.Слюсарева, М.О.Таривердієва, І.А.Басарія та ін.), комунікативно-прагматичну (А.Д.Бєлова, Р.М.Фахретдинов та ін.), функціонально-семантичну (В.Г.Гак, В.М.Бурчинський, О.М.Голованова, Н.Ю.Головченко та ін.). Це свідчить також про поліфункціональність категорії заперечення, яка здатна взаємодіяти з іншими універсальними категоріями, виконуючи властиві їм функції[3, 6]. Отже, заперечення, як і будь-яка універсальна категорія, не тільки підтримує існування мови як системи, але й наповнює її новими формами з новими категоріальними значеннями.
Граматична парадигма заперечення формується з наступних операторів not (n’t), neither, never, no, nobody, none, no one, nothing, nor, та nowhere [4, 159], які передають однакове семантичне значення: заперечення ствердження. Але вжиті в дискурсі заперечні оператори можуть відрізнятися за семантичними функціями, синтаксичними характеристиками, значеннями в предикативних та порівняльних конструкціях та ін.
Метою нашого дослідження є порівняння семантичних функцій заперечних операторів not і no у художньому дискурсі, виокремлення їхніх диференційних функцій. Матеріалом дослідження слугували 763 речень вибраних методом суцільного відбору з роману «Великий Гетсбі», автором якого є О. Уайльд.
За словами Байбера заперечний оператор no може бути замінений заперечним оператором not у дискурсі [4,159], тому що оператори no та not передають однакове значення, як правило, а виконують різні функції. Речення із оператором no є експресивнішими, ніж речення із оператором not.
Women have no appreciation of good looks; at least, good women have not [6, 21].
Оператор not вживається як для заперечення іменника так і для заперечення дієслова, прислівника, числівника та прикметника.
"Harry," said Basil Hallward, looking him straight in the face, "every portrait that is painted with feeling is a portrait of the artist, not of the sitter. [6, 91].
У наведеному прикладі заперечується категорія приналежності позувача до картини.
Not eight, Harry, please. Half-past six [6, 67].
А заперечний оператор no, як правило, вживається тільки перед іменниками в дискурсі і передає семантичну функцію оцінювання.
No artist desires to prove anything [6, 5].
Тут заперечується не приналежність до категорії художників, а оцінюється негативно її якість, яка є важливою для мовця в цій категорії.
Оператор no може також вживатися частіше для заперечення прикметників у вищому ступені порівняння (порівняльний прикметник), ніж оператор not, якщо навіть не брати до уваги такі сталі конструкції як no longer, no more.
Yes: that blind, slow-breathing thing crawled no more, and horrible thoughts, time being dead, raced nimbly on in front, and dragged a hideous future from its grave, and showed it to him [6,12].
У багатьох випадках оператори not та no при заперечення порівняльних прикметників взаємозамінні і відображають тільки різні стилістичні функції (no передає більш піднесений стиль). Але у випадку заперечення припущення вираженого у попередній частині речення вживається тільки оператор not можливо вживати.
There is nothing that art cannot express, and I know that the work I have done, since I met Dorian Gray, is good work, is the best work of my life [6, 17].
При запереченні у сталих конструкціях no more than, no less than, що виражають кількість, заміна оператора no на not змінить значення цих виразів.
He procured from Paris no less than nine large-paper copies of the first edition, and had them bound in different colours, so that they might suit his various moods and the changing fancies of a nature over which he seemed, at times, to have almost entirely lost control [6, 146].
Yet the roses are not less lovely than all that [6, 115].
No less than виражає «щонайменше, не менше» або «точно», тоді як not less than виражає тільки «щонайменше, не менше».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Контрастивні характеристики операторів not та no

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок