Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Текст. Загальне уявлення про текст

Текст. Загальне уявлення про текст

Назва:
Текст. Загальне уявлення про текст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,57 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Текст. Загальне уявлення про текст (урок)


Тема: Текст.
Мета. Сформувати у дітей загальне уявлення про текст. Ознайомити дітей з різними тинами текстів, вміти їх розрізняти та складати. Розвивати образне мислення, уяву, усне і писемне мовлення; поглиблювати знання дітей з даної теми. Виховувати любов і бережне ставлення до природи рідного краю.
Обладнання: Таблиця - схема, малюнки, загадка, казковий герой.
Хід уроку.
І. Організаційна частина.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні у нас незвичайний урок, на якому буде багато незвичайного, цікавого, казкового.
- Ви вже багато знаєте по цій темі, але за літо трошки забули. Тепер ми дещо пригадаємо і дізнаємося про щось нове.
- На урок до нас прийшли гості і ще на протязі уроку будуть приходити інші гості.
- Ось перший гість (сорока-поштарка)
Сорока. Я прилетіла до вас з лісової школи і принесла лист. Заадресований конверт у якому запрошення (Вчитель зачитує).
Вчитель. Ну, як, діти! Допоможемо звірятам? Тоді вирушаймо.
Сорока. Зачекайте трошки, любі друзі! Я ж, так далеко летіла, багато цікавого бачила; та цілу дорогу мовчала, бо лист у дзьобику тримала. Тож можна я трохи спочину? А ви за цей час покажіть мені чи вмієте ви гарно писати?
Вчитель. – Добре, але й ти з нами повчись!
Каліграфічна хвилинка.
-Ліс, окраса всіх країн.
Звуко-буквенний аналіз: країн – [крайін] – б.б, 6 зв, 2 ч, 4 пр. 2 скл.
Вчитель. – Діти. Ліс не тільки окраса всіх країн, але багатство кожної країни. І наша Україна недарма оспівана поетами та письменниками різних країн. За її мальовничі гаї та діброви, за чудові ліси та незвичайну красу люблять усі рідну землю. І ми теж любимо нашу Батьківщину і оберігаємо її природу.
Вчитель. – Ну як, сороко? Ти вже відпочила? Можна вирушати?
Сорока. – Ви знаєте, любі діти! Летіла я сюди летіла і побачила другокласницю Олю. З нею трапилась якась пригода. А яка, я забула. Може ви пригадаєте?
Вчитель. – Цю пригоду ми чули. Але краще прочитаємо про неї.
С. 25. впр. 82. (Учень читає)
Сорока. – Це щось не так. Я нічого не розумію. Всі ці речення переплутались.
Вчитель. – Нічого ми тобі допоможемо розібратися в цьому.
- Діти, чи це текст? (Так)
- Про кого говориться у ньому?
Чи пов’язані між собою речення?
Якими словами? (Оля, вона, дівчинка).
Чи пов’язані вони з а змістом. (Так, про Олю)
Що треба зробити, що текст був зрозумілим?
(Розмістити речення по порядку)
Вчитель. – Ну, сороко, все ти зрозуміла?
Сорока. – Так, все правильно. Але я не знаю, як назвати цей текст. Придумайте до нього заголовок.
Сорока. – Я знаю, що цей текст складається з 3-х частин. А чи знаєте ви, з яких?
Відповіді дітей – (Зачин, основна частина, кінцівка).
Вчитель. – Давайте визначимо зачин; кінцівку.
1 в – зачин.
Письмово 2 в – кінцівка.
(Перевірка)
Сорока. – Я бачила в лісі незвичайну ялинку. Щось на ній було записане. Я нічого не могла зрозуміти. А тепер мені ви так гарно пояснили, що я все зрозуміла.
Вчитель. – Ну і молодець, сороко!
- Діти, а чого нас навчає ця розумна дівчинка Оля?
(Любити і берегти природу)
Вчитель. – Так, діти! Любити і берегти природу. У Конституції України, яка була прийнята (1986 р. 27-28 ч.) у ст. 66 записано:
«Кожен зобов’язаний не заподіяти шкоду природу, культурній спадщині, відшкодувати завдані збитки».
- Бачите, як наша держава піклується про природу. Хоча в неї і немало інших турбот.
- То чи можемо ми не турбуватися, не оберігати природу?
Сорока. – А чи вмієте ви поводитись у лісі? (Вміємо)
Вчитель. – Давайте назвемо правила поведінки в лісі.
Сорока. – Ну тоді, рушаймо! Я вам показуватиму дорогу. Ось і ялинка! Усе правильно і зрозуміло. А ось і наші звірятка.
ІV. Фізкультхвилина.
Вчитель. – Діти давайте подумаємо, про що біля ялинки можуть розмовляти наші звірята. Ось, наприклад, зайчик.
Зайчик: - Якось я гуляв по осінньому лісі і раптом пішов дощ. Мені було дуже холодно, я вирішив заховатися. Недалеко росла ялинка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Текст. Загальне уявлення про текст

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок