Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> реферат: Морфеміка

Морфеміка / сторінка 2

Назва:
Морфеміка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,69 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 

Трактування фонеми по-щербовски адекватніше відображає зв'язок фонеми з її фонетичними (артикуляторно-акустико-перцептивными) коррелятами і краще служить інтересам лингводидактики і робіт в області автоматичного введення і висновку мовної інформації.
Аналіз на лексико-морфологічному рівні (словоформа і слово)
Оскільки слово (лексема) є у принципі парадигматический класом словоформ, той його фонемний опис об'єднує в собі більш конкретні фонемні описи словоформ, тобто
- опис фонемної структури (кількість фонем, їх інвентар, обмеження на появу в певних позиціях тих або інших класів фонем, допустимі поєднання згідних в анлауте, тобто абсолютному початку, і ауслауте, тобто абсолютному кінці, слова, довжина слова у фонемах);
- опис складової структури (кількість складів, їх види, складові межі, їх співвідношення з межами словоформи, довжина словоформи в складах);
- опис звукових явищ, що характеризують взаємодію сусідніх морфов у складі однієї словоформи і сусідніх словоформ (явища стику, що включають в своє число, зокрема, явища елізії, сандхи, наявність або відсутність горлової змички або нового нападу; творення фонетичних слів завдяки процесам сингармонизма або наявності єдиної акцентної вершини).
Вимагається звертати особливу увагу на прояв живих звукових законів в комбінаторних і позиційних змінах звуків (коартикуляция, різні види  акомодації, асиміляції, эпентезы, гаплологии, метатезы, редукції, оглушення дзвінких і озвончения глухих і ін.), які іноді не обмежуються модифікаціями фонем (тобто виникненням аллофонных, внутрішньофонемних) чергувань,
але і приводять до чергувань фонем.
Цікаві асимілятивні в своїй основі явища гармонії голосних (тюркские і угро-фінські мови), що стали вже історичними чергування голосних по ряду (умлаут) і по ступеню підйому (заломлення) в німецьких мовах.
Просодічеській аналіз морфеми і слова Просодеми у складі морфеми і морфа
У фонологічний аналіз морфеми включається і виявлення характеристики просодической структури морфеми і що входять в її склад морфов (наявність або відсутність тональної складової, за наявності такої вказівка на спожиту тонему; наявність або відсутність акцентної складової, при її наявності характер наголосу).
При описі просодической структури морфеми тональних (политонических) мов особливу проблему утворює виявлення системи розрізняльних тонів (тонемо): встановлення їх числа; характеристика їх фонетичних коррелятов і т.п.
Тони характеризуються у фонетичному відношенні по:  
висоті тону
напряму її змін
тривалості складу
якості голосу
іноді по інтенсивності
наявності фарингализации і
наявності горлової змички.
Розрізняються тони
рівні (регістрові) і
ковзаючі (контурні).
Для рівних тонів істотно число функціонально помітних рівнів (порядка чотирьох - п'яти).
Ковзаючі тони, окрім регістра, розрізняються характером руху: однонаправлені (висхідний і низхідний) і різноспрямовані (восходяще-низхідний і нисходяще-висхідний).
Фізичним носієм тієї або іншої тонеми (тобто функціонально помітного тону) є склад, роль функціонального носія тонемы є морфема (силлабоморфема). Тонеми можуть служити або диференціації різних морфем (слів), або розрізненню граматичних і словотворчих значень слів.
Тонемамі займається тонология. Вона виявляє інвентар фонем (він у принципі кінцевий) і досліджує варіювання тонемо в різних дистрибутивних контекстах.
Тон і наголос, як правило, несумісний в одній мові. Якщо ж їх поєднання спостерігається, то воно свідчить про перехід мови від тонального типу до ацентному.
Просодеми у складі слова і словоформи
Фонологічна характеристика словоформи і слова включає не тільки опис фонемного складу, але і опис просодической структури слова (наявність в експоненті словоформи суперсегментних явищ мелодійного, динамічного і тимчасового характеру, створюючих відповідні просодемы - складові акценти, словесні наголоси).
Словоформа і слово як клас словоформ в акцентних мовах характеризуються наявністю словесного наголосу, тобто контрасту сусідніх складів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Морфеміка

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок