Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Комплекс вправ для самостійної роботи над професійно спрямованими текстами англійською мовою 

Комплекс вправ для самостійної роботи над професійно спрямованими текстами англійською мовою 

Назва:
Комплекс вправ для самостійної роботи над професійно спрямованими текстами англійською мовою 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,03 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Комплекс вправ для самостійної роботи над професійно спрямованими текстами англійською мовою 


Вміння читати оригінальну професійно спрямовану літературу іноземною мовою є одним з основних завдань навчання мови у внз. Але оволодіти таким умінням є досить складно, оскільки це супроводжується подоланням багатьох труднощів, пов’язаних з обмеженим запасом словника студентів чи курсантів, недосконалим знанням ними граматичних явищ, притаманних науковій літературі, наприклад, юридичній, а також ще недостатніми знаннями свого фаху, що затруднює процес розуміння інформації тексту. Тому, враховуючи названі вище причини, викладачеві необхідно так побудувати навчальну діяльність курсантів і студентів, щоб якомога ефективніше подолати ці труднощі і підготувати їх до читання фахової літератури, що могло б приносити, перш за все, користь, а також задоволення від того, що вони роблять. У цьому плані великого значення набуває самостійна робота курсантів і студентів як на практичних заняттях, так і в позааудиторний час, бо вона дає їм змогу безпосередньо долучитися до навчально-пізнавальної діяльності, розвивати мислення, виявити недоліки та перевірити свої навички, вміння і знання, по-своєму спланувати свою роботу не тільки в плані часу, але й творчості, звернути увагу на те, щь саме викликає найбільші труднощі, здійснити самоконтроль, виховувати відповідальність і, врешті решт, отримати задоволення від того, що кінцевий результат досягнутий самостійно.
Хоча ця робота може виконуватися кожним курсантом чи студентом індивідуально, парами чи маленькими групами, вона не може здійснюватися спонтанно, раптово, але повинна плануватися викладачем, тобто викладачеві необхідно показувати курсантам і студентам, як можна самостійно робити те чи інше завдання, як краще спланувати свою роботу, що для цього використати. Викладач поступово повинен підводити їх до виконання подібних дій у майбутньому в процесі своєї трудової діяльності, коли це вже справді буде виконуватися самостійно. Якщо такі заходи будуть здійснюватися систематично, то з кожним разом курсантам і студентам буде легше виконувати ті чи інші завдання, все менше часу та зусиль треба буде докладати до розуміння змісту тексту, а в кінцевому рахунку, ці вміння залишаться в них, якщо не назавжди, то надовго, і в майбутньому читання не буде викликати ніяких труднощів і неприємних відчуттів виконання певної рутинної роботи.
Комплекс вправ (засобів, які скеровані на управління навчально-пізнавальною діяльністю курсантів і студентів, розвиток їх розумових процесів, умінь і навичок, контроль засвоєного) можна поділити на дві групи:
лексико-граматичні вправи, які передбачають багаторазове виконання завдань одного типу і формують механізми читання з безпосереднім розумінням прочитаного; ці вправи спрямовані на формування навичок читання;
вправи, які мають своїм об’єктом зміст наукового тексту, отримання фактичної інформації та її осмислення, а тому передбачають одночасне вирішення розумових завдань різного плану; ці вправи спрямовані на формування вмінь читання.
Вправи першої групи можуть бути передтекстовими і не пов’язаними зі змістом тексту, хоча повинні містити лексику та граматичні явища, які зустрічаються в тексті та які необхідно опрацювати, що сприятиме розумінню тексту під час його читання. Якщо вправи супроводжуються чітко сформульованими завданнями, інструкціями та поясненнями, то їх можна запропонувати виконати самостійно в аудиторії чи під час самостійної роботи. Такі вправи варто забезпечити ключами для самоконтролю. І не варто боятися того, що курсанти чи студенти скористаються ними без самостійного виконання завдань. Якщо вони будуть зацікавлені в кінцевому результаті, мотивація навчання мови буде високою, то, безумовно, будуть виконувати все самостійно. На наш погляд, результативними є, наприклад, граматичні вправи, які в завданні, крім прикладу чи моделі, містять короткий теоретичний виклад граматичного явища. Наприклад:
Утворіть ступені порівняння прикметників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Комплекс вправ для самостійної роботи над професійно спрямованими текстами англійською мовою 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок