Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Латинська мова та сучасність

Латинська мова та сучасність

Назва:
Латинська мова та сучасність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,13 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Латинська мова та сучасність”


ПЛАН
Вступ
Історія латинської мови.
Філологія: творчість українських та російських письменників, які зверталися до латинської мови.
Латинь і медицина.
Латинь і юриспруденція.
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Історична роль латинської мови як міжнародної мови науки і художньої літератури істотно відрізняє його від численних штучних мов, що пропонувалися для міжнародного спілкування, - як від тих, котрі одержали хоча б обмежене поширення, так і від незрівнянно більшої їхньої частини, що залишилася мертвонародженими проектами. Будучи державною мовою багатоплемінної Римської імперії, що займала до III в. н.е. величезну територію навколо Середземн моря, латинська мова виявилася єдиним у її західній частині мовою культури. Це своє значення він зберіг і після падіння Західної Римської імперії в V в. під натиском варварських племен. Аж до XII - XIII вв. латинська мова залишалася єдиною літературною мовою, знаряддям художньої творчості і наукової думки, але насамперед - мовою католицької релігії, що складала основу середньовічної ідеології.
В усному мовленні численних романизованных племен латинська мова змінилася настільки, що вже в III - IV вв. він перетворився в ряд локальних діалектів, у своїй сукупності носящих назву вульгарної латині. Надалі ці діалекти поклали початок сучасним романським мовам. Письмова латинська мова при всій розмаїтості областей, у яких він застосовувався, не утрачав своєї єдності: володіння їм відкривало для його носіїв можливість взаємного живого спілкування як у романізованих країнах, так і за їхніми межами.
Укладачі чудової хрестоматії середньовічної латинської літератури пишуть: "Латинську мову не був мертвою мовою, і латинська література не була мертвою літературою. По-латинському не тільки писали, але і говорили: це була розмовна мова, що поєднувала нечисленних утворених людей того часу: коли хлопчик-шваб і хлопчик-сакс зустрічалися в монастирській школі, а юнак-іспанець і юнак-поляк - у Паризькому університеті, то, щоб зрозуміти один одного, вони повинні були говорити по-латинському. І писалися на латинському не тільки трактати і житія, але і викривальні проповіді, і змістовні історичні твори, і натхненні вірші. Латинська поема "Вальтарий" розробляла сюжети древнегерманских сказань задовго до "Пісні про Нибелунгах, а провансальські трубадури і німецькі миннезингеры училися ліричним темам і прийомам у своїх старших сучасників - латинських поэтов-вагантов. Та й ті самі латинські богословські трактати, що так отпугивают нинішнього читача, були для європейської думки школою діалектики, сучасної і корисний" Памятники средневековой латинской литературы IV-IX веков. Под ред. М.Е. Грабарь-Пассек и М.Л. Гаспарова. - М., 1970. – С.5. .
Таким чином, латинська мова протягом багатьох століть до епохи Відродження бездоганно виконував функції міжнародної мови, і притім не тільки в науці, але й у поезії.
1. Історія латинської мови
Латинська мова — мова італійскої групи індоєвропейської сім'ї мов. Розвивавалась на основі мови стародавнього племені латинів , що населяли область Лацій у середній частині Італії з центром ( з 8 VIII століття до нашої ери) у Римі. З піднесенням Риму розповсюдилась по всій Італії , потім у значній частині Римскої імперії. Становлення літературної мови — ??? – ?? століття до нашої ери. В ІХ столітті на основі народно-розмовної латинської мови сформувались романські мови ( французька , іспанська , португальська , італійська та інші). У середні віки була загально-письмовою мовою західноєвропейської громади , католичної церкви , науки і частково літератури. У ХХ столітті , і зараз також , використовується в науковій термінології ( у медицині , біології , ботаніці та ін. ). Мова католичної церкви й офіційна мова ( нарівні з італійською ) Ватикану — Латинська .
Початок латиньскій мові дало плем'я латинів (Latini), що населяло невелику область центральної італії Лаціум (Latium). Латини заклали Рим. , який згодом ставши столицею величезної Римської імперії, де панівною була латинська мова.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Латинська мова та сучасність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок