Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Модульні технології вивчення словотвору української мови

Модульні технології вивчення словотвору української мови

Назва:
Модульні технології вивчення словотвору української мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,21 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Модульні технології вивчення словотвору української мови


Перебудова процесу навчання у вищих навчальних закладах має на меті створити передумови для входження системи освіти України до єдиного європейського та світового освітнього і наукового простору (див. Наказ Міністерства освіти і науки України №48 від 23.01.2004 р.), а це передбачає постійний пошук нових, інтенсивних форм і методів, орієнтованих на розвиток критичного, самостійного мислення студента. Невід’ємними складовими сучасної дидактики стали поняття активізації, оптимізації, інтенсифікації всіх ланок навчально-виховного процесу.
Сучасний етап розвитку педагогіки вищої школи України відзначається оновленням навчального процесу, що вимагає спеціальної розробки і впровадження ефективних технологій, авторських програм, педагогічних інновацій. Ядром сучасної дидактики є розвиток пізнавальної самостійності студента. Вивчення мови в усій складності її теоретичного осмислення і практичного застосування чинної теорії передбачає використання найрізноманітніших методів і методичних прийомів, як традиційних, так і нових, що диктуються розвитком лінгводидактики і науки в цілому. Найбільш перспективними є методи навчання, що стимулюють продуктивне мислення, яке виникає, як правило, за наявності проблемної ситуації і високого ступеня мотивації студента у процесі засвоєння знань та їх апробації. Активно розробляють модульні технології навчання у вищих навчальних закладах різних типів.
Формування пізнавальної активності студентів та учнів загальноосвітніх шкіл в умовах модульної організації процесу навчання, а також дослідницько-педагогічних умінь студентів педагогічних спеціальностей є одним з найважливіших завдань сучасної педагогіки та методики [див. Алєксеєєнко 1995; Мишковська 1999; Бабин 1997; Юцявічене 1989]. Доведено також незаперечну стимулювальну роль контролю знань, умінь і навичок студентів в умовах модульної організації навчання [Бочарнікова 1999; Ковальчук 1994], необхідність застосування тестових форм контролю, зокрема й комп’ютерного тестування [Булах 1995]. До речі, проблему ефективності лінгвістичного тестування в освіті неодноразово обговорювали методисти на сторінках часописів [Різун 1999].
Мова має специфічні закономірності й таку будову, що піддається логічному осмисленню, моделюванню. Саме ця властивість дає змогу розробити технологію структурування програмового матеріалу з основних лінгвістичних курсів. Ефективною формою технологічного підходу до занять з української мови – лекційних і практичних – є, на нашу думку, модульні програми, укладені на семестр або курс відповідно до навчального плану. Вони містять повний перелік модулів (лат. modulus – “функціональний вузол”), сформованих блоків інформації, які визначають цільову програму дій та методичні рекомендації, що сприяють досягненню конкретних дидактичних цілей. Йдеться не про випадкове зведення в групу матеріалу чотирьох-п’яти суміжних параграфів і не про механічне групування понять теми, тому що модуль – це система, і відповідно програмовий матеріал у ньому має бути організованим у певну цілісність, єдність, з урахуванням характерних для нього особливостей.
У нашому розумінні модуль (блок) – це система понять (уявлень, принципів, закономірностей) теми (чи розділу), згрупованих навколо наскрізного поняття (уявлення, принципу, закономірності), що є своєрідною першоклітиною теми, оскільки йому притаманні найзагальніші особливості кожного з елементів, зведених у систему. Наскрізними поняттями, як правило, виступають основні одиниці різних мовних рівнів: фонема, морфема, лексема, словоформа, словосполучення, речення тощо. Якщо ж доводиться формувати блок на основі розрізнених правил правопису, шукаємо наскрізний принцип, закономірність.
“Морфеміка та словотвір” як розділ мовознавчої науки відзначається проблемністю, оскільки словотвірна теорія, інтенсивно розвиваючись, постійно поновлюється і доповнюється. Внаслідок пошуків наукового аналізу змісту і форм різних словотвірних понять висловлюються досить різні, почасти суперечливі погляди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Модульні технології вивчення словотвору української мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок