Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Синтаксис української мови

Синтаксис української мови

Назва:
Синтаксис української мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,71 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Синтаксис української мови


План
Вступ.
1. Завдання синтаксису і пунктуації.
2. Синтаксичний розбір простого речення.
3. Синтаксичний розбір складного речення.
4. Характерні синтаксично-стилістичні ознаки.
Висновок.
Список використаної літератури.


Завдання синтаксису і пунктуації. Словосполучення і речення. Підрядний та сурядний зв’язок між словами. Головне і залежне слова в словосполученні. Типи словосполучень за способами вираження головного слова. Способи підрядного зв’язку слів у словосполученні: узгодження, керування, прилягання.
Речення як основна синтаксична одиниця. Граматична основа речення. Порядок слів у реченні. Типи речень у сучасній українській мові. Типи речень за метою висловлювання: розповідні, питальні та спонукальні. Типи речень за емоційним забарвленням: окличні та неокличні. Типи речень за складом граматичної основи: двоскладні й односкладні. Типи речень за наявністю чи відсутністю другорядних членів: непоширені й поширені. Типи речень за наявністю необхідних членів речення: повні та неповні. Типи речень за будовою: прості та складні. Розділові знаки у кінці речення. Типи речень за наявністю чи відсутністю ускладнюючих засобів: неускладнені й ускладнені. Просте двоскладне речення. Підмет і присудок як головні члени двоскладового речення. Особливості узгодження присудка з підметом. Способи вираження підмета. Типи присудків: простий і складений (іменний та дієслівний). Способи їхнього вираження. Основні функції компонентів складеного присудка: вираження граматичного значення присудка (функція допоміжної частини) та вираження основного лексичного значення присудка (функція основної частини - неозначеної форми дієслова чи іменної частини). Тире між підметом і присудком.
Односкладні речення. Граматична основа односкладного речення. Типи односкладних речень за способом вираження та значенням головного члена: односкладні речення з головним членом у формі присудка (означено-особові, неозначено-особові, безособові) та односкладні речення з головним членом у формі підмета (називні). Способи вираження головних членів односкладних речень.
Другорядні члени речення у двоскладному й односкладному реченні. Означення узгоджене й неузгоджене. Прикладка як різновид означення. Способи вираження означень. Написання непоширених прикладок через дефіс; прикладки, що беруться в лапки. Додаток прямий та непрямий. Способи вираження додатків. Типи обставин за значенням і способи їхнього вираження. Порівняльний зворот. Функції порівняльного звороту в реченні (обставина способу дії, присудок). Виділення порівняльних зворотів комами. Зв’язки другорядних членів речення як залежних слів з головними словами.
Просте ускладнене речення. Ускладнюючі засоби: однорідні члени речення; вставні слова, словосполучення та речення; відокремлюючі члени речення.
Речення з однорідними членами. Зв’язок між однорідними членами речення. Способи поєднання однорідних членів речення між собою: а) сурядний сполучник; б) інтонація; в) мішаний спосіб (сполучник та інтонація). Кома між однорідними членами. Однорідні та неоднорідні означення. Узагальнюючі слова у реченнях з однорідними членами. Двокрапка та тире при узагальнюючих словах у реченнях з однорідними членами.
Речення із звертанням. Звертання. Форми його вираження. Звертання непоширені й поширені. Розділові знаки при звертанні.
Речення із вставними словами, словосполученнями, реченнями. Значення вставних слів, словосполучень та речень. Розділові знаки при них.
Речення з відокремленими членами. Поняття про відокремлення другорядних членів речення. Відокремлені означення - непоширені й поширені. Зв’язок відокремлених означень з пояснювальними словами; означення узгоджені й неузгоджені. Відокремлені прикладки - непоширені й поширені. Відокремлені додатки. Зв’язок відокремлених додатків з іншими членами речення. Відокремлені обставини. Способи їхнього вираження. Відокремлені уточнюючі члени речення. Уточнюючі й уточнювані члени як неоднорідні члени речення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Синтаксис української мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок