Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Психологічні чинники формування ділового мовлення майбутніх учителів-словесників

Психологічні чинники формування ділового мовлення майбутніх учителів-словесників

Назва:
Психологічні чинники формування ділового мовлення майбутніх учителів-словесників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,38 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Психологічні чинники формування ділового мовлення майбутніх учителів-словесників


Лінгводидактична підготовка майбутніх учителів української мови і літератури до роботи над формуванням ділового мовлення учнів основної школи має психологічні основи. До них відносяться процеси пізнання — відчуття, мислення, мовлення, увага, уява, пам’ять, а також їх фізіологічні механізми. Врахування цих засад у процесі засвоєння ділового мовлення допомагає виявити труднощі і мотивувати причини появи помилок, з’ясувати особливості засвоєння усного і писемного ділового мовлення, накреслити оптимальні шляхи підготовки майбутніх учителів-словесників до роботи над формуванням ділового мовлення учнів 5-9 класів.
Студентський вік або пізня юність (17-25 років) являє собою особливий період у житті людини, оскільки складає початковий етап у ланцюгу зрілості і кінцевий етап у ланцюгу періодів дитячого розвитку.
Заслуга постановки проблеми студентського віку як особливої соціальної та вікової категорії належить психологічній школі Б.Г. Ананьєва. У дослідженнях Л. Виготського, І. Зимньої, Г. Костюка, Н. Кузьміної, А. Реана, В. Сластеніна, В. Якуніна та інших накопичено великий емпіричний матеріал спостережень, подається результати експериментів і теоретичних узагальнень із цієї проблеми.
Студентство — це особлива соціальна категорія, специфічна спільність людей, організаційно об’єднаних інститутом вищої освіти. Студентство включає людей, які цілеспрямовано, систематично оволодівають знаннями і професійними вміннями. Як соціальна група, воно характеризується визначеністю у майбутній професії, сформованістю стійкого ставлення до обраного фаху. Рівень уявлень студента про професію безпосередньо співвідноситься з рівнем ставлення до навчання, і чим більше студент знає про професію, тим позитивнішим є його ставлення до навчання.
У соціально-психологічному аспекті студентство порівняно з іншими групами населення відрізняється найбільш високим рівнем пізнавальної мотивації. Студентство — спільність, яка характеризується найвищою соціальною активністю і досить гармонійним поєднанням інтелектуальної і соціальної зрілості. У руслі особистісно-діяльнісного підходу студент розглядається як активний суб’єкт педагогічної взаємодії, що самостійно організовує свою діяльність. Йому притаманна специфічна спрямованість пізнавальної і комунікативної активності на розв’язання конкретних професійно-зорієнтованих завдань.
Вирішальне значення в юності, на думку Б. Ананьєва, Л. Виготського, І. Зимньої, Г. Костюка, має перехід від залежності (економічної, правової, моральної) до незалежності від батьків, відхід від батьківського дому і до утворення власної сім’ї.
Порівняно з іншими віковими групами у юнацькому віці характерна найвища швидкість оперативної пам’яті і переключення уяви, вирішення вербально-логічних завдань і т. д. Таким чином, студентський вік характеризується досягненням найвищих, «пікових» результатів, що базуються на всіх попередніх процесах біологічного, психологічного, соціального розвитку. Якщо підійти до студента як до людини певного віку, то для нього будуть характерними найменші величини латентного періоду реакцій на прості, комбіновані та словесні сигнали, оптимум абсолютної та різноманітної чутливості аналізаторів, найбільша пластичність в утворенні складних психомоторних та інших навичок. Це період рекордів, початок художніх, технічних та наукових досягнень .
У студентському віці завершується оволодіння загальною будовою навчальної діяльності, способами переходу від одного виду діяльності до іншого (від орієнтованих навчальних дій до контрольно-оцінювальних), що є важливою основою самоорганізації навчальної діяльності.
Навчальні дії поєднуються в прийоми, методи, у великі блоки діяльності. Окремі дії переходять у розумовий план, що дозволяє швидше здійснювати навчальну діяльність.
У навчальній практиці студентство тісно переплітає події теперішнього, минулого та майбутнього, прагне будувати майбутнє, орієнтуючись на минулий досвід, роблячи розумні висновки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Психологічні чинники формування ділового мовлення майбутніх учителів-словесників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок