Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Стилістичні особливості американського комп’ютерного сленгу

Стилістичні особливості американського комп’ютерного сленгу

Назва:
Стилістичні особливості американського комп’ютерного сленгу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,36 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Стилістичні особливості американського комп’ютерного сленгу


Мовна карта світу - це географічна карта, на котрій є і держава і міста, області і інше. Це карта вже засвоєна людиною світу, але вона постійно узгоджується з перебудовуваннями, які люди створюють у процесі своєї діяльності.
Мова постійно зазнає певних змін, узгоджених додатків, перетворень. Як результат, з’являються нові явища, нові моделі, значення, нові слова. Головним джерелом нової лексики в сучасній англійській мові та американському варіанті цієї мови є наука, комп’ютерна технологія, а також різноманітні сфери суспільного життя англомовних країн (бізнес, маркетинг, теле - та радіоінформація, музика тощо). Але мова йдеться про сучасну комп'ютерну лексику. Комп’ютерні технології, які швидко розвиваються з другої половини XX сторіччя, і, особливо, масове вторгнення в середині 80-х рр.. на наш ринок персональних комп’ютерів, внесли у мову не тільки американських "хекерів", але й у мову інших людей доволі специфічні та спеціальні слова і вирази. Це й робить питання утворювання нової лексики, особливо, сленгу, в комп’ютерній сфері доволі актуальним.
Ціль даного дослідження – розкрити стилістичні - структурні та семантичні - особливості американського комп’ютерного сленгу. Для досягнення цілі нашого дослідження необхідно встановити слідуючи завдання:
-          виявити конкретні типи нових слів, до яких належить і комп’ютерна лекснка;
-          розглянути основні засоби утворення сленгової комп’ютерної лексики;
-          навести наявні приклади американського комп’ютерного сленгу як джерела утворення нових слів.
Виходячи з цілі дослідження, об’єктом останнього є комп’ютерна сленгова лексика американського варіанту англійської мови.
Предмет наукового дослідження - наявні структурні та семантичні аспекти утворення нової лексики в мовах.
Теоретичні та практичні питання формування нової лексики та її впровадження в мову знаходять відповіді у працях вітчизняних науковців, таких, як В.І. Заботкіна, В.В. Богданов, С.С. Волков, Г.А. Міклашевська, М.Б. Нікітіна, А.І. Смірнецький та інші. Також цим питанням займаються й зарубіжні наукові працівники: I.V. Arnold, Т. Algeo, D.W. Maurer та інші.
Так як комп’ютерна сфера доволі нова, то комп’ютерний сленг слід відносити до нової лексики англійської мови.
Однією з невирішених проблем неології є проблема терміну «неологізм». Від традиційних канонічних слів неологізми відрізняються особливим зв'язком із часом, який фіксується колективною свідомістю. Новими словами лексикологи вважають одиниці, котрі з’являються в мові пізніше якогось часового відрізку, який вважається вихідним. Так, наприклад, деякі науковці говорять про кінець другої світової війни .
Інші зв’язують появу нових слів з освоєнням космічного простору і називають межу - 1957 рік. Таким чином, критерій неологізму, з одного боку, довільний, а, з іншого – об’єктивний. Але все ж таки будь-яке нове слово має якість неологізму, тобто, часову конотацію нового, поки колективна мовна свідомість реагує на нього, як на нове.
Одиницею мови, її еволюції є зміна номінації, тобто співвідношення між значимим та тим, хто позначає. За думкою В.Г. Гака, існують чотири елементарні зміни у процесі найменування: використання даного знаку для позначення нового об’єкту, введення нового знаку для позначення об’єкту, який уже має найменування в мові, включення нового знаку з новим позначенням і, нарешті, невикористання знаку у зв’язку з деактуалізацією позначеного .
Таким чином, неологізм є нове слово (це стійке сполучення слів), нове слово за формою, або за змістом та формою.
Під терміном "сленг" розуміють "емоційно забарвлені слова розмовного типу, переважно жаргонного характеру, які в сучасних умовах мають тенденцію легко переходити в літературну мову" .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Стилістичні особливості американського комп’ютерного сленгу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок