Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Вставні слова і словосполучення в текстах ділової мови

Вставні слова і словосполучення в текстах ділової мови

Назва:
Вставні слова і словосполучення в текстах ділової мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,39 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Вставні слова і словосполучення в текстах ділової мови
План
Вступ
Сучасна українська мова є багатовіковим надбанням українського народу. Вона створена зусиллями багатьох поколінь.
Становлення народу тісно пов'язане з формуванням його мови. Усі сторони суспільного життя, процеси пізнавальної і творчої діяльності людини, кожний момент її свідомості супроводжуються мовою.
Мова — найважливіший засіб спілкування між людьми. Вона безпосередньо зв'язана з мисленням. Не може бути мислення без мови і мови без мислення. Мова і мислення мають глибоко суспільний характер — не лише за своєю природою, а й за своєю функцією в суспільстві. За допомогою мислення люди пізнають світ, об'єктивні закони природи й суспільства. Пізнавальна діяльність людини, її мислення можливі лише на базі мовного матеріалу, слів і речень. Кожний момент діяльності обумовлюється думкою і її носієм — мовою. Тільки завдяки мові все здобуте попередніми поколіннями не гине марно, а служить фундаментом для подальшого розвитку людства.
В Україні державною є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя; сприяє розвитку української нації, її традицій і культури. І це гарантує Конституція України.
Така важлива роль мови в суспільному житті нашої держави зобов'язує добре знати правила й закономірності її розвитку. Щоб оволодіти нормами сучасної літературної мови, треба глибоко вивчати її лексичний склад, фонетичну систему, граматичну будову і стилістичні властивості. Досконале знання мови є важливим показником розумового розвитку людини та її культурного рівня.
1. Основні ознаки ділової мови
Одним із найдавніших у мові є офіційно-діловий стиль. Він властивий офіційним документам (указам, постановам, законам) і діловим паперам (заявам, розпискам, дорученням), які й дали йому назву. Цей стиль настановляє та інформує громадян і суспільство — у цьому й полягає його основна комунікативна функція. Визначальними рисами є точність і стандартність, однозначність викладу й адекватність розуміння, чіткість і послідовність. Здебільшого офіційно-діловий стиль має писемну форму, тому належить до книжних стилів. Він характеризується сукупністю мовних засобів на всіх рівнях мови, йому властиві:*
слова з прямим значенням, терміни і шаблони, професіоналізми, відсутність емоційна забарвлених слів; *
складні й складноскорочені слова;*
вживання іменників, які ніколи не замінюються займенниками, дієслів теперішнього часу й інфінітивів; *
позаособовий характер дієслів у формі 3-ї особи з невизначено-особовим значенням, словесно-цифровий запис числівників, переважно використовується чоловічий рід (на позначення осіб жіночої статі — теж);*
складні речення, прості — ускладнені зворотами, із прямим порядком слів, безособові речення, за метою висловлювання — розповідні й спонукальні, широко вживаються однорідні члени речення;*
тексти мають чітку організацію, діляться на пункти, параграфи; висловлювання мають констатуючий, ствердний характер, їм не властиві такі типи мовлення, як роздум, розповідь.
Слід наголосити, що стиль ділових паперів і стиль офіційних документів відмінні. Та хоч канцелярське мовлення істотно різниться від мови державних законодавчих актів, функцію вони виконують одну й ту саму — настановчо-інформативну, а це дає підстави відносити їх до одного стилю мовлення.
Отже, офіційно-діловий стиль за своєю структурою, яка виявляється в усіх системах мови, є окремим і повноправним серед інших стилів українського літературного мовлення.
2. Поняття про вставні слова і словосполучення
Слова і словосполучення, введені в речення з метою внесення в нього того чи іншого пояснення або надання йому різних модальних значень, називаються вставними. Вони не пов'язані з членами речення способами узгодження, керування чи прилягання, але за смислом поєднані з реченням. Тому виключення вставних слів і словосполучень із речення змінює його зміст, але не порушує синтаксичної будови.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вставні слова і словосполучення в текстах ділової мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок